PDA

View Full Version : پیغام Attempted to read or write protected memory در استفاده از فرمهای آماده ویندوز

OHidden
شنبه 18 بهمن 1393, 23:41 عصر
سلام خدمت دوستان

وقتی میخوام که اطلاعات کریستال رپورت رو پرینت بگیرم و هنگامی که کادر انتخاب پرینتر میاد. خطای زیر رخ میده
Attempted to read or write protected memory. This is often an indication that other memory is corrupt

و البته این خطا برای سایر فرمها آماده ویندوز مثل بازکردن فایل،ذخیره فایل وپرینت و..... رخ میده
سایت های خارجی رو هم بررسی کردم اما نتونستم مشکل رو حل کنم
لازم به ذکره که این خطا فقط تو بعضی از سیستم ها رخ میده و اشکال از کد نویسی نیست

OHidden
سه شنبه 21 بهمن 1393, 00:25 صبح
up

کسی هست که تو این زمینه تجربه ای داشته باشه
این اتفاق به ندرت پیش میاد و برای همه سیستمها رخ نمیده
متاسفانه با نصب مجدد ویندوز 7 و 8 مشکل برطرف نشد

NASA's Spaceman
چهارشنبه 22 بهمن 1393, 02:38 صبح
چیزی که این داره میگه یه جورایی به گمونم WriteProtect فعال هست
چون فقط وقتی WriteProtect فعال باشه این پیغام نمایش داده میشه و اجازه کپی و تغییر و حذف رو نمیده
با سپاس Spaceman

محمد آشتیانی
دوشنبه 27 بهمن 1393, 23:30 عصر
سلام
برای من تا حالا همچین مشکلی پیش نیومده ، البته هیچ راه حل قطعی هم بنده لااقل پیدا نکردم
یه راه حل که به نظرم بهتر رسید اینه : از مسیر Tools -> Options -> Debugging -> General ، تیک گزینه Suppress JIT optimization on module load رو بردار و برنامتو کامپایل و تست کن.

منبع : MSDN (https://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/4f48c152-68cd-45ec-a11e-baa7de7f79c3/attempted-to-read-or-write-protected-memory)

موفق باشید

امیر مهرشاد
سه شنبه 28 بهمن 1393, 08:31 صبح
برای من دقیقا مشکل مشابه شما بوجود آمده بود و نهایتا تونستن با نصب مجدد vs مشکلمو حل کنم فقط پروژه هاتونو حتما بک آپ داشته باشید

Mani_rf
سه شنبه 28 بهمن 1393, 10:22 صبح
سلام خدمت دوستان

وقتی میخوام که اطلاعات کریستال رپورت رو پرینت بگیرم و هنگامی که کادر انتخاب پرینتر میاد. خطای زیر رخ میده
Attempted to read or write protected memory. This is often an indication that other memory is corrupt

و البته این خطا برای سایر فرمها آماده ویندوز مثل بازکردن فایل،ذخیره فایل وپرینت و..... رخ میده
لازم به ذکره که این خطا فقط تو بعضی از سیستم ها رخ میده و اشکال از کد نویسی نیست

سلام
با احترام به پاسخ دوستان ؛ من دقیقا به مشکل شما بر نخوردم اما موردی مشابه شما رو داشتم که به دلیل وجود Bad Sector روی هارد بود. این خطا و زمانی که شما دارید اون رو مشاهده میکنید به احتمال زیاد صادر شده از سمت سیستم عامل شماست و نه برنامه، برای همین بهتون توصیه میکنم که
1- اگر سیستم توی دامین داره کار میکنه از اجازه دسترسی یوزری که برنامه رو اجرا میکنه به منابع سیستم مطمعن شوید.
2- اگر از برنامه های امنیتی استفاده میکنید مطمعن شوید که اون اجازه استفاده برنامه شما به منابع سیستم رو میده.
3- هارد و رم دستگاه از نظر فیزیکی کاملا سالمه و مشکلی نداره.
4- اگر برنامه رو از روی فلش یا سایر رسانه های قابل حمل اجرا می کنید، اون رو به روی هارد منتقل کنید.
5- درصورتی که هیچ کدوم از این راه ها جواب نداد؛ در صورت امکان ویندوز دستگاهی که این مشکل رو داره رو عوض کنید و دوباره تست کنید، این احتمال بسیار وجود داره که سیستم عامل دچار مشکل شده باشه.

kavoshrayaneh
سه شنبه 18 تیر 1398, 14:16 عصر
سلام خدمت دوستان

سلام برای منم این مشکل پیش اومده کیسم اچ پی مینی هستش و با نرم افزار geo magic کار میکنم حالا وقتی میخوام کارم رو سیو کنم این attempted to read or write protected memory میاد و کارم سیو نمیشه میشه راهنماییم کنین:گریه: