PDA

View Full Version : مشکل connection string

maryam_f
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 12:38 عصر
سلام
من برای خواندن فایل foxpro که dbf. است از این کانکشن استفاده می کنم ولی درست کار نمی کنه در حالیکه با استفاده از Toolbox و odbcDataAdapter تونستم فایلم رو بخونم.
کسی میتونه بهم بگه این connection string چه مشکلی دارد؟
من می خوام بتونم در هر بار اجرای برنامه مسیر فایل رو مشخص کنم. واسه همین میخوام با کد زدن بتونم فایل رو بخونم.
قبلا از کمک شما ممنونم.

string d = "";
d = d.Insert(0,"C:\\DOCUMENTS AND SETTINGS\\M_FOROUGHI\\DESKTOP\\FoxPro");
OConnection = new OdbcConnection("Provider=MSDASQL/SQLServer ODBC; BackgroundFetch=Yes;DSN=Visual FoxPro Tables;UID=;SourceType=DBF;Collate=Machine;SourceD B='"+d+"';Exclusive=No");
OConnection.Open();

sinpin
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 02:08 صبح
سلام
من برای خواندن فایل foxpro که dbf. است از این کانکشن استفاده می کنم ولی درست کار نمی کنه در حالیکه با استفاده از Toolbox و odbcDataAdapter تونستم فایلم رو بخونم.
کسی میتونه بهم بگه این connection string چه مشکلی دارد؟
من می خوام بتونم در هر بار اجرای برنامه مسیر فایل رو مشخص کنم. واسه همین میخوام با کد زدن بتونم فایل رو بخونم.
قبلا از کمک شما ممنونم.

string d = "";
d = d.Insert(0,"C:\\DOCUMENTS AND SETTINGS\\M_FOROUGHI\\DESKTOP\\FoxPro");
OConnection = new OdbcConnection("Provider=MSDASQL/SQLServer ODBC; BackgroundFetch=Yes;DSN=Visual FoxPro Tables;UID=;SourceType=DBF;Collate=Machine;SourceD B='"+d+"';Exclusive=No");
OConnection.Open();

من اینجا نام فایل دیتابیس شما رو نمیبینم !
شما فقط به فولدری با نام فاکسپرو روی دسکتاپ اشاره کردید.

خب با استفاده از ابزار محیط کانکشن رو ایجاد کنید و بعد connectionstring ایجاد شده رو توی کدتون کپی کنید.
و بعد اینکه از روش آدرس دهی داینامیک (برحسب محل فایل اجرایی) استفاده کنید نه اینکه مستقیم آدرس بدید :‌ "c:\\docu..."

موفق باشید

reza_rad
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 07:53 صبح
شما داری از DSN استفاده می کنی.
DSN=Visual FoxPro Tables
باید اینو توی ODBC connection توی control panel ست کنی. اینکار رو کردی؟