PDA

View Full Version : مشکل در ورود اطلاعات فارسی به sqlite

m_jafari_1370
یک شنبه 19 بهمن 1393, 18:06 عصر
دوستان عزیز، من قبلا یه مشکلی مبنی بر ورود اطلاعات فارسی به دیتابیس داشتم که حروف فارسی به صورت عجق وجق وارد دیتابیس میشدن، راه های زیادی از دوستان رو چک کردم و آخر سرهم اومدم فایل Unicode با اکسل ساختم و تبدیلش کردم به utf8 (با نوت پد) آخر سرهم با نرم افزار sqlite dev ایمپورت کردم به دیتابیسم.
حالا مشکل جدید: مشکل جدید اینجاست که وقتی میخوام یه فیلد طولی (مثلا آدرس) رو به دیتابیس ایمپورت کنم، تا اولین فاصله (Space) وارد میکنه و بعدش میره واسه فیلد بعدی، این مشکل در قسمت های دیگه اعم از نام های دو قسمتی شامل فاصله و یا هر چیز دیگه ای رخ میده. قابل ذکر است که کاراکتر جداکننده هم سیمیکالن (;) هست!!!
این دوعکس رو رویت فرمایید ببینید چی میگم، عکسی که جمله ی طویل داره حاصل اکسل نوشته شده وعکسی که جملاتش کوتاهه از دیتابیس هست.
128285
128286
من نتونستم کاری کنم والا... هر راهی بگید تست کردم اعم از جایگزینی مجدد فاصله، جداکننده های دیگه ای مثل کاما و یا ... ولی نشد که نشد
راه آخرم استفاده از دکمه های Alt+0160 هست که فاصله نیست ولی فاصله میندازه، یه نوع کاراکتر مپ هستو به هرحال با این متد اطلاعات وارد میشن ولی توی سرچ نمیشه استفاده کرد ازشون چون این دکمه ترکیبی در واقعیت فاصله نیست.
کسی از دوستان تا بحال به این مشکل برخورده و حلش کنه؟ کسی ایده ای داره؟
ممنون از نظرات همه

saeidd
دوشنبه 20 بهمن 1393, 07:21 صبح
سلام.
با نرم افزار SQLite Expert Professional امتحان کنن.

m_jafari_1370
سه شنبه 21 بهمن 1393, 07:30 صبح
ممنون از راهنمایی عالیتون، مشکل با همین نرم افزاری که فرمودید حل شد.

meysam jahedi
سه شنبه 21 بهمن 1393, 17:35 عصر
سلام.
با نرم افزار SQLite Expert Professional امتحان کنن.

من با sqlite مشکل دارم ، پرانتزها به هم میریزه توش و جملاتی که حروف انگلیسی توش باشه کلمات جابجا میشه
(با اینکه تو word مرتب هستش) وقتی کپی میکنم تو sqlite بهم میریزن

meysam jahedi
سه شنبه 21 بهمن 1393, 20:16 عصر
اصلا تو sqlite چرا متن ها right to left نمیشن

m_jafari_1370
شنبه 25 بهمن 1393, 07:36 صبح
من با sqlite مشکل دارم ، پرانتزها به هم میریزه توش و جملاتی که حروف انگلیسی توش باشه کلمات جابجا میشه
(با اینکه تو word مرتب هستش) وقتی کپی میکنم تو sqlite بهم میریزن

جالبه من تست کردم مشکلی نداشت... من از اکسل ایمپورت کردم توی sqlite با کدینگ utf8