PDA

View Full Version : سوال: افزایش آنلاین تعداد کالای خریداری شده در یک سایت

871051
یک شنبه 19 بهمن 1393, 18:55 عصر
سلام
من با asp.net و زبان c# و پایگاه داده sqlserver کار میکنم.
یک فروشگاه اینترنتی دارم که در آن کاربران بصورت آنلاین محصول می خرند و تعداد یک محصول خریداری شده باید به ازای هر خرید افزایش یابد.

حال مشکل این است.
مثلا تعداد خرید از محصول x در پایگاه داده 35 است.
کاربر a این محصول را میخرد و درکد های برنامه نویسی عدد 35 از دیتابیش واکشی میشود تا یک واحد به آن اضافه شود.
در همین لحضه کاربر b نیز همین محصول را می خرد و عدد 35 از دیتابیس واکشی می شود ، یک واحد به آن اضافه و 36 در جدول ثبت میگردد.

و سپس عملیات خرید کاربر a تکمیل میگردد و به 35 یک واحد اضافه کرده و 36 را در دیتابیس ذخیره میکند.

مشکل اینجاست که عدد 37 نتیجه درست است و عدد 36 در جدول ذخیره شده است.

لطفا راهنمایی کنید.

keiv@n
یک شنبه 19 بهمن 1393, 22:30 عصر
سلام
من با asp.net و زبان C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و پایگاه داده sqlserver کار میکنم.
یک فروشگاه اینترنتی دارم که در آن کاربران بصورت آنلاین محصول می خرند و تعداد یک محصول خریداری شده باید به ازای هر خرید افزایش یابد.

حال مشکل این است.
مثلا تعداد خرید از محصول x در پایگاه داده 35 است.
کاربر a این محصول را میخرد و درکد های برنامه نویسی عدد 35 از دیتابیش واکشی میشود تا یک واحد به آن اضافه شود.
در همین لحضه کاربر b نیز همین محصول را می خرد و عدد 35 از دیتابیس واکشی می شود ، یک واحد به آن اضافه و 36 در جدول ثبت میگردد.

و سپس عملیات خرید کاربر a تکمیل میگردد و به 35 یک واحد اضافه کرده و 36 را در دیتابیس ذخیره میکند.

مشکل اینجاست که عدد 37 نتیجه درست است و عدد 36 در جدول ذخیره شده است.

لطفا راهنمایی کنید.

Solution number 2:- Use timestamp data type

code project (http://www.codeproject.com/Articles/114262/6-ways-of-doing-locking-in-NET-Pessimistic-and-opt)