PDA

View Full Version : مشکل با داده تکراری اما سوال تکراری نیست و فرق داره

yashar_2006
سه شنبه 21 بهمن 1393, 13:35 عصر
سلام
من یه برنامه با دیتا بیس اکسس دارم
من نمیخوام برنامه رو محدود کنم و اجازه ندم داده تکراری ذخیره نکنه و برعکس میخوام این کارو انجام بده
یعنی یه فیلد دارم توش مینویسیم علی و ذخیره میکنیم و حالا اگر هم 100 بار این اسم رو بخوام ذخیره کنم مشکلی پیش نیاد و همین اتفاق هم میوفته
اما مشکل از جایی شروع میشه که وقتی این 100 تا اسم میاد تو لیست باکس و لیست میشه و میخواهیم برای دیدن باقی اطلاعات روش کلیک کنیم به جز اون علی شماره 100 رو هر رکورد دیگه کلیک کنیم برنامه ارور میده و بسته میشه
این مشکل بخاطر هم نامی همه رکورد هاست و یطورایی گیج میشه میخواد رکورد ها رو باز کنه
کسی راه حلی سراغ داره که بیش رکورد هم نام وارد کرد اما موقع گزارش گیری به مشکل بر نخوریم ؟

ahmad abdoli
سه شنبه 21 بهمن 1393, 19:47 عصر
سلام
دوست عزیز شما اگر برای پایگاهتون فیلد کلید اصلی تعریف کنید اگر 1000 تا هم "علی" وارد کنید مشکلی براتون پیش نمیاد
فیلد اصلی همونطور که می دونید فیلدی هست که:

1-مقدار تکراری نمی تونه داشته باشه (مثل شماره دانشجویی)
2-مقدار null نمی تونه داشته باشه (یعنی هیچ دانشجویی نیست که شماره دانشجویی نداشته باشه)

yashar_2006
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 08:37 صبح
سلام
دوست عزیز شما اگر برای پایگاهتون فیلد کلید اصلی تعریف کنید اگر 1000 تا هم "علی" وارد کنید مشکلی براتون پیش نمیاد
فیلد اصلی همونطور که می دونید فیلدی هست که:

1-مقدار تکراری نمی تونه داشته باشه (مثل شماره دانشجویی)
2-مقدار null نمی تونه داشته باشه (یعنی هیچ دانشجویی نیست که شماره دانشجویی نداشته باشه)

ممنون دوست عزیز
این روش رو یاد دارم اما وقتی فیلئ اصلی من مثلا همون نام هست چیکار باید کرد ؟

ahmad abdoli
جمعه 24 بهمن 1393, 17:50 عصر
خوب این کار اشتباهی هست.

فرض کنید پایگاه ما مربوط دانشگاه باشه حالا اگه ما فیلد اصلی رو "نام" تعیین کنیم اگر نام و نام خانوادگی دونفر مثل هم باشن سیستم دچار اشتباه می شه.

این فیلد معمولا از نوع عددی هست.مثل شماره دانشجویی یا کد ملی که برای هر کسی اختصاصی هستش.