PDA

View Full Version : پرداخت آنلاین در سیستم دایرکتوری مشاغل

sara147
سه شنبه 21 بهمن 1393, 14:44 عصر
سلام

من در سایتی که برای دایرکتوری مشاغل طراحی کردم، میخوام امکان پرداخت آنلاین قرار بدم.
روال کار به این صورت هست که ابتدا فرد میاد در سایت یک حساب کاربری ایجاد میکنه( ایجاد حساب کاربری رایگانه) و از طریق پنل کاربری میتونه یکی از بسته های خدمات ما رو انتخاب کنه که هر کدوم قیمتی دارند. بعد اطلاعات کسب و کارش رو درج میکنه و براش یه فاکتور ایجاد میشه و برای نمایش در سایت ما باید هزینه اون بسته رو از طریق درگاه پرداخت کنه. وقتی پرداخت کرد فاکتورش اوکی میشه و اطلاعات شغلش در سایت نمایش پیدا میکنه.

1. ترتیب مراحلش درسته؟

2. در همچین سیستمی نیاز هست جدول سفارش داشته باشیم یا همون جدول listing که شامل اطلاعات شغل هست کافیه؟

ممنون.

sara147
سه شنبه 21 بهمن 1393, 15:37 عصر
up.................

martoor
سه شنبه 21 بهمن 1393, 16:08 عصر
مراحل که به نظر خودتون بستگی داره ولی به نظر من خوب بود.
جدول سفارشات هم بهتره داشته باشین چون لیست تراکنش ها و گزارش گیری اگه بخواین بکنین خیلی بکارتون میاد ...

sara147
سه شنبه 21 بهمن 1393, 16:16 عصر
ممنون.

جداول
user: اطلاعات مشتری
listing: اطلاعات شغل
invoice: فاکتور (که بعد از اینکه کاربر یک شغل درج کرد یا بعد از اتمام دوره بسته(مثلا یک ماهه) خودکار ایجاد میشه.)
payment: جزئیات تراکنش هایی که کاربر انجام داده.
service: بسته ها.( اطلاعاتی مثل هزینه، تعداد عکسهایی که میتونه آپلود کنه، مدت زمانش)

نظرتون چیه؟

martoor
سه شنبه 21 بهمن 1393, 16:25 عصر
جدول های invoice و payment رو بهتره ترکیب کنید. چون فیلد های یکسان زیادی دارن.
در ضمن چون یک کلید کلید اصلی دارین فیلد ها هم هیچ کدوم با هم رابطه ندارن خودکار جدولتون نرمال سازی تا سطح 3 می شه.

sara147
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 09:29 صبح
من از درگاه واسط استفاده نمیکنم. در این حالت نیاز نیست که تراکنش های بانکی رو ثبت کنم؟