PDA

View Full Version : کار کردن با کدام ورژن

sarbazi
چهارشنبه 22 بهمن 1393, 17:46 عصر
سلام دوستان عزیز من یک مدت با برنامه vs2008 و با sql2000 کار کردم بعد از مدتی برنامه نویسی را گذاشتم کنار حال می خواهم دوباره شروع کنم و با توجه به error های vs2008 و بخصوص sq12000 در ویندزهای 7 و 8 الان کدام ورژن vs2010 یا vs2013 و sql2008 یا sql2008یا وریژنها بالا کدام بهتره خطاهایش کمتره کار کردن با آن راحتتره را برا من معرفی کنید لطفاً شروع مجدد کنم
لازم به ذکر اس من C#‎‎‎ کار می کردم با تشکر از کلیه دوستان که همیشه لطف آنها شامل حال ماشده است

دوستان اگه لطف کنید pdf خوب برا آنها هم معرفی کنید خیلی خوشحال می شم با تشکر مجدد

mrprestige
چهارشنبه 22 بهمن 1393, 19:06 عصر
سلام دوستان عزیز من یک مدت با برنامه vs2008 و با sql2000 کار کردم بعد از مدتی برنامه نویسی را گذاشتم کنار حال می خواهم دوباره شروع کنم و با توجه به error های vs2008 و بخصوص sq12000 در ویندزهای 7 و 8 الان کدام ورژن vs2010 یا vs2013 و sql2008 یا sql2008یا وریژنها بالا کدام بهتره خطاهایش کمتره کار کردن با آن راحتتره را برا من معرفی کنید لطفاً شروع مجدد کنم
لازم به ذکر اس من C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ کار می کردم با تشکر از کلیه دوستان که همیشه لطف آنها شامل حال ماشده است

دوستان اگه لطف کنید pdf خوب برا آنها هم معرفی کنید خیلی خوشحال می شم با تشکر مجدد

سلام دوست عزیز ، بنظرم برای شروع از VS2010 شروع کنی خوب باشه برای بانکت هم میتونی از sql 2008 R2 استفاده کنی من الان دارم با VS2013 کار میکنم بانکم هم sql 2008 R2 هست مشکلی باهاش ندارم اگه یه خورده که حرفه ای تر شدی برو سمت VS2013 (خیلی کدنویسی توش بنظرم جذاب تره :لبخند: ) و اگه خواستی از sql server 2014 هم استفاده کن

موفق باشید

sarbazi
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 10:53 صبح
با تشکر خیلی حرفه ای نیستم ولی پس SQL2008 R2 خوبه تشکر می نمایم

SabaSabouhi
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 11:12 صبح
سلام دوست عزیز ، بنظرم برای شروع از VS2010 شروع کنی خوب باشه برای بانکت هم میتونی از sql 2008 R2 استفاده کنی من الان دارم با VS2013 کار میکنم بانکم هم sql 2008 R2 هست مشکلی باهاش ندارم اگه یه خورده که حرفه ای تر شدی برو سمت VS2013 (خیلی کدنویسی توش بنظرم جذاب تره :لبخند: ) و اگه خواستی از sql server 2014 هم استفاده کن

موفق باشید

سلام
دوست عزیز من نمی‌تونم با شما موافق باشم.
مگه VS2010 و VS2013 چه تفاوتی دارن که وقتی دوستمون حرفه‌ای‌تر شد بره سراغ VS2013؟

sarbari جان! حتماً با آخرین نسخه‌ها شروع کن. VS2013 و SQL 2014 رو نصب کن و استفاده کن. هیچ مشکلی هم
برات پیش نمیاد.
البته می‌تونی SQL اصلاً نصب نکنی، چون خود VS2013 نسخه LocalDb 2012 رو برات نصب می‌کنه و تقریباً تمام نیازهات رو
پاسخگو هست.
نهایتاً باید یه Management Studio نصب کنی که اون رو حتماً نسخه‌ی 2014 رو نصب کن که اگه بعداً SQL 2014 نصب کردی
بتونه به اون هم وصل بشه.

صبا صبوحی

mrprestige
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 12:38 عصر
سلام
دوست عزیز من نمی‌تونم با شما موافق باشم.
مگه VS2010 و VS2013 چه تفاوتی دارن که وقتی دوستمون حرفه‌ای‌تر شد بره سراغ VS2013؟

sarbari جان! حتماً با آخرین نسخه‌ها شروع کن. VS2013 و SQL 2014 رو نصب کن و استفاده کن. هیچ مشکلی هم
برات پیش نمیاد.
البته می‌تونی SQL اصلاً نصب نکنی، چون خود VS2013 نسخه LocalDb 2012 رو برات نصب می‌کنه و تقریباً تمام نیازهات رو
پاسخگو هست.
نهایتاً باید یه Management Studio نصب کنی که اون رو حتماً نسخه‌ی 2014 رو نصب کن که اگه بعداً SQL 2014 نصب کردی
بتونه به اون هم وصل بشه.

صبا صبوحی
با عرض سلام ، در مرحله اول باید عرض کنم نام پروفایل این دوستمون " Sarbazi" هست نه " Sarbari" دوما شما متن تایپیک رو بنظرم بادقت بخونید بهتر باشه بعد شروع به انتقاد کنید بنده عرض کردم برای شروع از VS2010 شروع کنه خوب باشه نگفتم در جامعه برنامه نویسان دنیا حتما هر برنامه نویسی باید از VS 2010 شروع کنه ، نکته ی بعدی ، برای این عرض کردم که از VS 2010 شروع کنه که SDK نسبت به VS 2013 برای شروع بهتره و اینکه رو خودش برنامه ستاپ گیری داره ولی روی 2013 همچین چیزی شما نمیبینید و جداگونه باید نصب بشه و براشون گفتم یه خورده که به اون محیط عادت کردی و خوشت اومد برو سمت VS2013 ( منظور از حرفه ای تر شدن این بود ) و اینکه به بچه ای که داره تاتی تاتی کردن یادمیگیره نمیگن برو روی تردمیل بدو و اینکه بنده تجربه شخصی خودم رو بهش گفتم و خدارو شکر تاالن هم موفق بودم مشکلی نداشتم ، و سوما بخاطر این گفتم میتونی از SQL 2014 استفاده کنی ( یا از هر نسخه دیگش) چون وقتی پایگاه داده با SQL ایجاد میکنی( بخصوص پایگاه داده های بزرگ ) سرعت خروجی گرفتن از پایگاه از داخل #C خیلی بالاتر از وقتی که بیایی از داخل خود #C پایگاه داده درست کنی ( اگه امتحان نکردید حتما امتحان کنید ) به این دلیل که شما وقتی با SQl درست میکنید بانک شما روی حافظه ثبت شده و به نوعی فقط باید اون رو داخل برنامه صدا بزنید و سریعا خروجی بگیرید ولی وقتی از داخل برنامه شروع به ایجاد بانک میکنید با هر بار اجرا برنامه ، برنامه میاد از اول تمام مراحل رو خط به خط ادامه میده و در آخر خروجی رو بهتون نمایش میده بخاط همین سرعت خروجی بانک در SQL میسازید خیلی بالاتر از موقعی که داخل خود برنامه مینویسید . به این تایپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?432937-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88) هم سر بزنید نظر سنجی هست که توخوده همین سایت برگزار شده

پیروز و موفق باشید .

SabaSabouhi
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 13:51 عصر
سلام دوست من
قبل از هر چیز بگم که هدف من از نوشتن اون پست، انتقاد یا خدای ناکرده زیر سوال بردن شما نبوده.
به نظر من هدف اصلی این سایت کمک به جامعه برنامه‌نویسان کشور ما از طریق همدلی و دوست و نه انتقاد و خودنمایی.

و بعد هم یک عذر خواهی از دوستمون Sarbazi که شناسه‌ای ایشون رو اشتباه نوشتم.

دوست من، من تاپیک رو به دقت خوندم، تنها مزیت نسخه‌ی VS2012 داشتن امکان تولید Setup هست. وهیچ امتیاز دیگه‌ای نداره.
و به هیچ عنوان اینطور نیست که یک تازه‌ وارد تو VS2010 راحت‌تر باشه.
VS2013 امکانات زیادی رو اضافه کرده ولی هیچ‌کدوم باعث سخت شدن کار یا حتا طولانی‌تر شدن آموزش و یادگیری نخواهد بود.
اتفاقا برای عادت کردن هم بهتره دوستمون به آخرین نسخه عادت کنه تا این که یه مدت با نسخه‌ی قدیمی‌تر کار کنه و بعد بخواد
دوباره خودش رو به‌روز کنه.
این که شما تا الان موفق بودی، جای خوشحالی داره. من امیدوارم که تمام برنامه‌نویسان کشورمون موفق باشن و
از صمیم قبل برای همه برنامه‌نویسان و به‌ویژه شما که تو این سایت فعالیت بسیار ارزنده‌ای داری، آرزوی موفقیت می‌کنم.

اون تاپیکی رو هم که شما گفتی، اگه دوباره بهش یه نگاهی بندازی می‌بینی که آخرین پستش مال خودمه.

در مورد SQL گمان می‌کنم که متوجه منظورت نشدم.
اما سرعت خروجی گرفتن از پایگاه داده ربطی به این نداره که از کجا درستش کنی.
شما می‌تونی پایگاه رو از تو VS درست کنی، از توی ManagementStudio درست کنی و یا توسط SqlCmd و مطمئن باش هی
هیچ تفاوتی تو سرعت خروجی از SQL نداره.
فقط یک تفاوت وجود داره که البته ربطی به محل ایجاد بانک نداره. و اون هم اینه که شما از LocalDb استفاده کنی.
LocalDb بر خلاف SqlServer و ExpressEdition ( که نسخه‌ی رایگان SqlServer هست ) هیچ سرویسی رو اجرا نمی‌کنه و
با اولین ارتباطی که با پایگاه داده‌ها برقرار کنید، سرویس مربوطه رو اجرا می‌کنه. این باعث می‌شه که همیشه اولین
ارتباط با پایگاه داده‌ها طولانی‌تر و کندتر به نظر بیاد.
اما با وجود این کندی، به دلیل سربار کمتر روی کامپیوتر شخصی ( که فقط برای کد نویسی با پایگاه داده‌ها استفاده نمی‌شه )
از اولیت برخورداره. ضمن این که دانلود نسخه‌های جدیدش هم خیلی سریع‌تر و راحت‌تره.
الان هنگام نصب VS2013 خودش LocalDb 2012 رو نصب می‌کنه، اگه شما نسخه 2014 رو هم بخواین 64 بیت‌اش 45 مگابایت
بیشتر نیست.

شما هم پیروز و موفق باشید.

دوستدار شما
صبا صبوحی

mrprestige
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 14:47 عصر
بنده که عرض کردم جناب صبوحی من تجربه شخصیم رو گفتم (خودمم با 2013 کارمیکنم ) شاید اصلا اون بنده خدا خواست با 2005 کار کنه یا شایدم با 2015 preview ( نه حرف من و نه حرف شما :لبخند: ) منظورم جناب صبوحی دستورات SQL command نبود درسته حق با شماست ولی منظور بنده این بود خودت بیایی توی خوده sql بانکت رو تعریف کنی و جدول هات رو درست کنی بهتر باشه تا اینکه با کد نویسی بیایی جدول معرفی بعد بیایی برای جدولت ستون وسطر مشخص کنی حالا بعدش دستورات sql رو روش اعمال کنی مسلما سرعت تاثیر داره . چون اونطوری فقط کافیه کانکشن استرینگ رو معرفی کنی و دستورات مربوطه . شما لطف و محبت دارید تشکر از شما

بیتا حکمت
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 14:56 عصر
در نهایت احترام به جناب mrprestige با صحبت های آقای صبوحی بیشتر موافقم ، الان من از VS2010 استفاده می کنم و این برام آزار دهنده است الان که به این محیط عادت کردم ، با نسخه جدیدتری انس بگیرم ، کاش از اول نسخه بالاتر رو نصب می کردم .

SabaSabouhi
جمعه 24 بهمن 1393, 00:24 صبح
بنده که عرض کردم جناب صبوحی من تجربه شخصیم رو گفتم (خودمم با 2013 کارمیکنم ) شاید اصلا اون بنده خدا خواست با 2005 کار کنه یا شایدم با 2015 preview ( نه حرف من و نه حرف شما :لبخند: ) منظورم جناب صبوحی دستورات SQL command نبود درسته حق با شماست ولی منظور بنده این بود خودت بیایی توی خوده sql بانکت رو تعریف کنی و جدول هات رو درست کنی بهتر باشه تا اینکه با کد نویسی بیایی جدول معرفی بعد بیایی برای جدولت ستون وسطر مشخص کنی حالا بعدش دستورات sql رو روش اعمال کنی مسلما سرعت تاثیر داره . چون اونطوری فقط کافیه کانکشن استرینگ رو معرفی کنی و دستورات مربوطه . شما لطف و محبت دارید تشکر از شما

سلام
بله، من هم موافقم که با ساخت جدول با کد نویسی کار اصولی نیست. مگه این که با script انجام بشه. SQL یه چیزی به اسم SMO داره که اولش خیلی
دوست داشتنی به نظر می‌رسه، اما بعد متوجه می‌شی که فاجعه هست. بسیار وابسته هست به ورژن SQL و من دیگه ازش استفاده نمی‌کنم و
معمولاً بانک رو با استفاده از Script و SqlCmd می‌سازم.

دوست‌دار شما
صبا صبوحی

SabaSabouhi
جمعه 24 بهمن 1393, 00:29 صبح
در نهایت احترام به جناب mrprestige با صحبت های آقای صبوحی بیشتر موافقم ، الان من از VS2010 استفاده می کنم و این برام آزار دهنده است الان که به این محیط عادت کردم ، با نسخه جدیدتری انس بگیرم ، کاش از اول نسخه بالاتر رو نصب می کردم .

سلام
من یه عادت بد دارم و اون هم اینه که به محض اومدن یه نسخه‌ی جدیدتر، اول تست می‌کنم و بعد به سرعت نقل مکان می‌کنم به نسخه‌ی جدیدتر.
بعضی وقت‌ها یه مشکلاتی هم برام پیش میاد، اما فکر می‌کنم که ارزشش رو داشته باشه.
فقط حرکت از نسخه‌ی VS2010 به بالا مشکلش ساخت Setupهست که من هم احتمالاً تا یکی دو ماه دیگه باهاش مواجه می‌شم.
من قبلاً کمی با WiX کار کردم. فقط می‌تونم بگم که «فوق‌العاده» هست و به احتمال 99% از اون استفاده می‌کنم. فقط مشکلش اینه که باید
«تگ»هاش رو یاد بگیرم و . . .

به شما هم توصیه می‌کنم که اگه نیاز حیاتی به اون Setup Project ندارین، به نسخه‌ی VS 2013 ارتقا بدین.
به‌ویژه اگه از Source Control استفاده می‌کنین، امتیازهای جالبی داره.
ضمن این که reference ها رو خیلی جالب نشون می‌ده. شدیداً برای برنامه‌نویسی تو پروژه‌های بزرگ قابلیت دوست داشتنی‌ای هست.

صبا صبوحی

amin9750
دوشنبه 30 فروردین 1395, 13:26 عصر
با سلام و تشکر از تمامی دوستانی که توی این تاپیک شرکت کردند
من سئوال مشابهی داشتم
میخوام برنامه ای که مینویسم روی XP هم اجرا شه
در حال حاظر با نسخه 2015 کار میکنم و این نسخه کمتر از دات نت 4 رو نداره
برای اینکه روی XP اجرا بشه بهتر هست نسخه 2013 نصب کنم و فرم ورک 3.5 ؟ درسته ؟

mrprestige
دوشنبه 30 فروردین 1395, 15:01 عصر
با سلام و تشکر از تمامی دوستانی که توی این تاپیک شرکت کردند
من سئوال مشابهی داشتم
میخوام برنامه ای که مینویسم روی XP هم اجرا شه
در حال حاظر با نسخه 2015 کار میکنم و این نسخه کمتر از دات نت 4 رو نداره
برای اینکه روی XP اجرا بشه بهتر هست نسخه 2013 نصب کنم و فرم ورک 3.5 ؟ درسته ؟

سلام دوست عزیز در جواب سوالتون باید بگم بله میتونید از نسخه 2015 به قبل کار کنید نه فقط صرفاً با 2013 .