PDA

View Full Version : پخش آهنگ

Sina.iRoid
جمعه 24 بهمن 1393, 10:43 صبح
سلام من یه برنامه نوشتم و میخوام در اولین اکتیویتی(اکتیویتی اصلی) دو تا دکمه قرار بدم یکی play برای پخش و یکی هم pause برای توقف که هر موقع پخش رو زدم و به اکتیویتی های دیگری که رفتم همچنان آهنگ پخش بشه.در اینجا دو مشکل دارم:1) یکی اینکه اولین بار که رویه دکمه play کلیک میکنم آهنگ شروع به پخش میکنه اما با هر بار زدن رویه دکمه پخش(play) در صورتی که آهنگ در حال اجرا باشد تداخل آهنگ ایجاد میشه یعنی آهنگ ها بر رو هم دیگه اجرا میشن و صدا خراب میشه و من باید چگونه این مشکل رو حل کنم؟2) دومین مشکل این است که من وقتی که بر روی دکمه خروج که در اولین اکتیویتی قرار دادم یا دکمه برگشت گوشی کلیک کنم برای خارج شدن از برنامه اگر آهنگ در حال اجرا باشد آنرا قطع کند. من این کار رو در متد onDestroy با این کد نوشتم که اگر برنامه در حال اجرا بود آنرا قطع کن که با این کار اگر آهنگ پخش باشه و ما از برنامه خارج شویم آهنگ رو قطع میکنه و اما مشکل اینجاست که اگر آهنگ در حال اجرا نباشد و ما از برنامه خارج شویم یه پیغام خطا به ما میده که "متاسفانه برنامه شما متوقف شده است" و این پیغام به دلیل این است که اهنگی در حال اجرا نبوده و ما آن کدی که در متد onDestroy برای قطع آهنگ نوشتیم مشکل ایجاد میکنه!!!!

saket601
جمعه 24 بهمن 1393, 19:20 عصر
سلام..

شما بیا توو تکه کدی که برای برنامت می نویسی، یه متغییر بولیین تعریف کن،(با پیشفرض False)

و با کلیک روو دکمه پخش، برنامه ابتدا چک کنه که اوون مقدارش صحیح است یا نه
اگه صحیح نبود فایل رو پخش کنه(یعنی از قبل روو این دکمه کلیک نشده)
و بعد اون مقدار رو برابر با True کنه
و برای دکمه خروج هم به همین ترتیب که اگ برابر با true بود، ابتدا پخش آهنگ رو متوقف کنه و سپس از برنامه خارج بشه
و اگر هم... (دگ بقیشو خودتون بلدین)