PDA

View Full Version : ایراد در ثبت رکورد جدید sql ce و EF

orden1393
جمعه 24 بهمن 1393, 16:30 عصر
سلام

من با vs2010 و EF و sql ce نرم افزار نوشتم مشکلی در خواندن اطلاعات و ویرایش اطلاعات و حذف اطلاعات و جود ندارد ولی در ثبت اطلاعات جدید این ارور داده می شود .
راستی من از روش دیتابیس فیرست استفاده کردم.

اینم ارور :

An error occurred while updating the entries. See the inner exception for details

ali_md110
جمعه 24 بهمن 1393, 22:44 عصر
See the inner exception for details
خودش راهنمایی کرده inner exception رو ببین
ef معمولا خطاهاش چند لایه تو در تو هست گره های inner exception رو باز کنید و پیامش رو بخونید متوجه میشید خطا از چی هست

orden1393
جمعه 24 بهمن 1393, 23:15 عصر
سلام ممنون از پاسختون ولی من چیزی نتونسنم پیدا کنم جدول من حاوی یک ای دی و یک رشته که نام رو میکیره؟

من فقط خواستم نام از کاربر ثبت کنم و ای دی نیز به طور اتوماتیک خودش یکی میره جلو

به نظرتون باید چکار کنم ؟

SabaSabouhi
شنبه 25 بهمن 1393, 08:40 صبح
سلام ممنون از پاسختون ولی من چیزی نتونسنم پیدا کنم جدول من حاوی یک ای دی و یک رشته که نام رو میکیره؟

من فقط خواستم نام از کاربر ثبت کنم و ای دی نیز به طور اتوماتیک خودش یکی میره جلو

به نظرتون باید چکار کنم ؟

سلام
دوستمون ali_md110 که بهتون گفتن، شما اول باید ببینی که اون inner exception چی داره می‌گه.
خیلی چیزها مختلفی هستن که می‌تونن بایث ثبت نشدن اطلاعات بشن. نه ما علم غیب داریم و
نه شما. اما متن اون inner exception رو باز کنی، اگه خودت هم متوجه دلیل نشدی، احتمالاً ما می‌تونیم
راهنمایی کنیم.

صبا صبوحی

orden1393
شنبه 25 بهمن 1393, 21:56 عصر
سلام
دوستمون ali_md110 که بهتون گفتن، شما اول باید ببینی که اون inner exception چی داره می‌گه.
خیلی چیزها مختلفی هستن که می‌تونن بایث ثبت نشدن اطلاعات بشن. نه ما علم غیب داریم و
نه شما. اما متن اون inner exception رو باز کنی، اگه خودت هم متوجه دلیل نشدی، احتمالاً ما می‌تونیم
راهنمایی کنیم.

صبا صبوحی

سلام اینم جواب داخل inner exception است به صورت عکس فرستادم

http://8pic.ir/images/p6jacmvoy6hynm0rssrh.jpg

SabaSabouhi
یک شنبه 26 بهمن 1393, 09:04 صبح
سلام
دقیقاً متوجه مشکل نشدم، اما پیام خطا می‌گه که شما از یه چیزی می‌خواهی استفاده کنی
که توسط Compact Edition پشتیبانی نمی‌شه. یه نگاهی به لینک زیر بنداز.
https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb896140(v=sql.110).aspx
من یه بار مجبور شدم از SQL CE استفاده کنم، و ترجیح می‌دم دیگه هرگز مجبور نشم
ازش استفاده کنم. حتا از Access هم ضعیف‌تره.
اگر برات مقدوره از Express Edition یا LocalDb استفاده کن.

صبا صبوحی