PDA

View Full Version : استیمول ریپورت و چاپ اطلاعات بدون نمایش صفحه مربوطه !

itman.jam
شنبه 25 بهمن 1393, 13:30 عصر
با سلام
دوستان برای اینکه یکسری اطلاعات را مستقیم به چاپگر بفرستیم بدون اینکه صفحه پیش نمایش نمایش داده بشه چکار باید کرد .
من این کد را نوشتم
streport.load("report.mrt")
streport.regdata("dt1",dt)
streport.show();

در حفیقت میخوام خط سوم اجرا نشه و محتویات دیتا تیبل مستقیم بره برای چاپ ! چطور این کار انجام بدم ؟

sajaaaaad
شنبه 25 بهمن 1393, 14:07 عصر
سلام آخرش فقط به جای show بزن Print

sajaaaaad
شنبه 25 بهمن 1393, 14:10 عصر
میتونی یک سری تنظیمات اضافه هم انجام بدی مثل اینکه چند سری کپی بگیره و غیره.این شکلی

PrinterSettings printerSettings = new PrinterSettings();
printerSettings.Copies = 1;
printerSettings.FromPage = 1;
printerSettings.ToPage = stiReport1.RenderedPages.Count;
stiReport1.Print(false, printerSettings);

itman.jam
شنبه 25 بهمن 1393, 15:43 عصر
میتونی یک سری تنظیمات اضافه هم انجام بدی مثل اینکه چند سری کپی بگیره و غیره.این شکلی

PrinterSettings printerSettings = new PrinterSettings();
printerSettings.Copies = 1;
printerSettings.FromPage = 1;
printerSettings.ToPage = stiReport1.RenderedPages.Count;
stiReport1.Print(false, printerSettings);

ممنون دوست عزیز . آیا میشه نوع پرینتر را هم اینجا تعیین کرد؟ یعنی اگه 2 پرینتر حرارتی (برای چاپ فاکتور) داشته باشیم که یکیش شبکه باشه و یکی هم بصورت مستقیم به کامپیوتر وصل باشه چطور میتونم بهش بگم که یه نسخه از پرینتر شبکه چاپ بشه و یه نسخه هم از پرینتر متصل به سیستم .

محمد رضا فاتحی
شنبه 25 بهمن 1393, 17:04 عصر
سلام میشه این کار رو کرد فقط باید دو تا خصوصیت پرینت (PrinterSettings printerSettings = new PrinterSettings();) تعریف کنی

itman.jam
شنبه 25 بهمن 1393, 17:28 عصر
128461

دوستان من الان استیمول 2014 را نصب کردم ولی ظاهرا اون قسمتی که با فلش قرمز رنگ مشخص کردم را نمیتونم بیارم ! یعنی کنترلی که به فرم اضافه میشه اون فلش سیاه کوچک گوشه سمت راست را نداره ! الان نمیشه وارد تسک های این کنترل شد کسی میدونه مشکل از کجاست ؟

sajaaaaad
یک شنبه 26 بهمن 1393, 06:33 صبح
سلام من خودم با 2012 کار میکنم و تاحالا همچین ایرادی نخوردم.
ولی یک ایراد خنده داری که توی کریستال ریپورت بعضی وقتا بوجود میومد مربوط به .net بود، برنامت رو با دانت فرم ورک های دیگه امتحان کن شاید درست بشه.
روی برنامت توی Solution explorer راست کلیک کنید و توی Properties ش میتونی تغیرات بدی دات نتو شاید مشکل از اون باشه
ی مشکل دیگه ای هم که یکبار داشتم این بود که Refrencas استیمول درست به برنامم ادد نمیشد برای همین مشکل میخوردم. چک کن رفرنساش کامل باشه.
.
در مورد اینم که با چندتا پرینتر کار کنی راستش من تاحالا کار نکردم نمیدونم. اگ نتیجه گرفتی بذار ماهم استفاده کنیم. مرسی.