PDA

View Full Version : سوال: مدت اعتبار سشن

rash44
دوشنبه 27 بهمن 1393, 13:25 عصر
سلام
توی یک صفحه مربوط به کاربر ف اگر logoff نشه که سشن ها پاک بشن ، صفحه میمونه و همه دسترسی ها درسته و صفحه کار میکنه . از دستور

session_cache_expire(10);
در اول صفحه و قبل استارت شدن سشن استفاده کردم اما پس از 10 دقیقه ، صفحه که refresh میکنم ، از بخش کاربر خارج نمیشه و دسترسی های قبلی نمایش داده میشه . برای رفع این مشکل باید چی کار کنم ؟

DR.HTML
دوشنبه 27 بهمن 1393, 13:48 عصر
http://php.net/manual/en/function.session-set-cookie-params.php

rash44
دوشنبه 27 بهمن 1393, 14:10 عصر
http://php.net/manual/en/function.session-set-cookie-params.php

ممنون
در صورت امکان توضیح فارسی هم بدید

قبل از سشن استارت کد زیر رو استفاده کردم که اعتبار سشن 1 دقیقه باشه ( برای تست ) اما باز هم هیچ تغییری نکرد
و صفحه رو refresh میکردم همه چیز نمایش داده میشد و سشن اکسپایر نشده بود

session_set_cookie_params('60');

rash44
دوشنبه 27 بهمن 1393, 17:59 عصر
لطفا راهنمائی کنید
ممنون

DR.HTML
دوشنبه 27 بهمن 1393, 19:10 عصر
ببینید با رفرش صفحه این زمان تمدید میهش به همون اندازه !‌این زمان در صورتی کاربرد داره که صفحه رفرش نشه مثلا بعد یک دقیقه صفحه رفرش نشه کوکیش منقضی میشه و سشن معتبر نیست

rash44
دوشنبه 27 بهمن 1393, 19:48 عصر
ببینید با رفرش صفحه این زمان تمدید میهش به همون اندازه !‌این زمان در صورتی کاربرد داره که صفحه رفرش نشه مثلا بعد یک دقیقه صفحه رفرش نشه کوکیش منقضی میشه و سشن معتبر نیست
ممنون
به صورتی که استفاده کردم بودم درسته ؟
استفاده از دستور بالا قبل از استارت سشن

MMSHFE
سه شنبه 28 بهمن 1393, 08:12 صبح
بله باید تغییرات مربوط به کوکی سشن رو قبل از session_start بگذارین. اگه دسترسی به php.ini دارین هم اونجا تغییر بدین بهتره.

rash44
سه شنبه 28 بهمن 1393, 08:21 صبح
باید تغییرات سشن رو توی تمام صفحات اعمال کنم یا اینکه میشه توی 1 فایل که در تمام صفحات include میشه ذخیره کرد ؟

MMSHFE
سه شنبه 28 بهمن 1393, 08:38 صبح
میشه توی همون فایل گذاشت به شرطی که اون فایل قبل از session_start ضمیمه شده باشه.

rash44
سه شنبه 28 بهمن 1393, 08:41 صبح
میشه توی همون فایل گذاشت به شرطی که اون فایل قبل از session_start ضمیمه شده باشه.

از دستور

قبل از سشن استارت استفاده می کنم ولی بعد از مدت زمان سپری شده روی لینک های صفحه که کلیک میشه همه چیز درسته و سشن از بین رفته . البته قبل ازسشن استارت از ob_start استفاده میکنم

ob_start();
session_start();

rash44
چهارشنبه 29 بهمن 1393, 07:04 صبح
لطفا راهنمائی کنید