PDA

View Full Version : سوال: بهترین و راحت ترین راه برای طراحی سایت و کد نویسی php اون چه راهی هست؟؟؟؟؟

selopi
سه شنبه 28 بهمن 1393, 12:19 عصر
سلام
من یه سوال تو ذهنم هست اینکه می تونیم به جای اینکه تمام php رو از صفر تا 100 رو یاد بگیرم بعد از یادگیری از صفر تا 100 سایتمون رو هم برنامه نویسی کنیم بیایم از یه برنامه یا کد های آماده استفاده کنیم
چنین برنامه ای وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟
کدهای اماده یا پلاگین رو از کجا بگیریم؟؟؟؟؟؟؟؟

firebox
سه شنبه 28 بهمن 1393, 12:58 عصر
شما چه بخواهی از صفر شروع کنی ، یا اینکه بخواهی از کتابخانه ها و پکیج های آماده استفاده کنی ، باید با اصول اولیه برنامه نویسی php آشنا باشی ، مواردی مثل کار با انواع داده ها ، متغیرها ، آرایه ها ، دستورهای کنترلی ، دستورهای شرطی ، حلقه ها ، کلاس ها و آبجکت ها .

شما تا زمانی که موارد بالا رو ندونی نمی تونی یک کد php رو درک کنی ، که بعدش بخواهی ازش تو برنامه ات استفاده کنی.

برای php محبوب ترین پکیج منجیر https://getcomposer.org/ هست ، تمام پکیج های رایگان و عالی هستن (اکثر فریمورک های محبوب و بروز ازش پشتیبانی میکنن ، برای نمونه Laravel یا Yii2 )

us1234
سه شنبه 28 بهمن 1393, 13:37 عصر
سلام
من یه سوال تو ذهنم هست اینکه می تونیم به جای اینکه تمام php رو از صفر تا 100 رو یاد بگیرم بعد از یادگیری از صفر تا 100 سایتمون رو هم برنامه نویسی کنیم بیایم از یه برنامه یا کد های آماده استفاده کنیم
چنین برنامه ای وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟
کدهای اماده یا پلاگین رو از کجا بگیریم؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر کارتون تقریبا اختصاصیه : استفاده از فریم ورک ها . بسته به سلیقه و در دسترس بودن روی یکی از فریم ورک ها کار کنید . من شخصا CodeIgniter را ترجیح می دهم ( شاید افراد دیگه zend یا ... را ترجیح دهد ! )
اگر کارتون نسبتا ساده تره و بیشتر قسمت های روتین مثلا صفحه اصلی ، تماس با ما و ... دارد : بهترین گزینه استفاده از CMS ها است . که من شخصا wordpress را ترجیح می دهم ( شاید افراد دیگه joomla یا ... را ترجیح دهد ! )

کد نویسی از بیس هم اگر بتونید با اصول MVC کار را جلو ببرید برای موارد خیلی خاص توصیه میشود .

ravand
سه شنبه 28 بهمن 1393, 21:54 عصر
برنامه نویسی صبر و حوصله میخواد آدم توی چند روز نمیتونه برنامه نویس بشه. اگه صبر و حوصله نداری بیخیال برنامه نویسی شو.