PDA

View Full Version : جایگزین نمودن عدد صفر در فیلد null در ساب ریپورت

bemilove
سه شنبه 28 بهمن 1393, 14:35 عصر
چه کدی بنویسیم که اگر فیلدی مقدار نداشت..عدد صفر بگذارد تا مجموع جواب بدهد...نمونه را مشاهد کنید

mosaArabi
چهارشنبه 29 بهمن 1393, 12:38 عصر
سلام
اگه سلول شما null هست در سلولی که میخواهید جمع یا ... انجام دهید قبل از نوشتن نام سلول بصورت nz([a])بنویسید . عملیات انجام میشود (a نام سلول null فرض شده است)

mosaArabi
پنج شنبه 30 بهمن 1393, 07:51 صبح
نمونه اصلاحی

bemilove
شنبه 02 اسفند 1393, 09:16 صبح
با سلام
شرمنده روی پروژه من کار نکرد.(هیچ رکوردی در table2 ثبت نشده).لطفا کمک کنید

mosaArabi
شنبه 02 اسفند 1393, 10:50 صبح
سلام
گزارش r_amar_vosoli_dm_sub شما کلا فاقد اطلاعات میباشد به خاطر همین در جمع فرمول NULL شما کار نمیکنه . این فرمول زمانی کار میکنه که شما یک سط داشته باشید و در آن سلول شما خالی باشد در صورتی که گزارش زیر مجموعه شما کلا فاقد اطلاعات میباشد

bemilove
شنبه 02 اسفند 1393, 11:11 صبح
ممنون...من همین رو مشکل دارم...یعنی وقتی
گزارش r_amar_vosoli_dm_sub
کلا فاقد اطلاعات است چه باید کرد؟///شرمنده اینو میگم...سه ماه پاره وقت وقتمو گرفته//

mosaArabi
شنبه 02 اسفند 1393, 14:45 عصر
چیزی که الان به ذهنم میرسه اینه که شما یک سطر ثابت در گزارش خودتون (تیبل مربوطه ) بنویسید که همیشه بماند . با این طرفند فکر کنم سر خالی شما در گزارش ایجاد بشه و حداقل فرمول null کار کنه تا بعدا شما به راه حل جامعی برسید

golbafan
شنبه 02 اسفند 1393, 14:49 عصر
سلام
از ویو استفاده کنید و بجای null صفر در نظر بگیرید:لبخندساده:

mosaArabi
شنبه 02 اسفند 1393, 15:01 عصر
در فایل اصلاحی ببنید من امدم و در زیر KA-t یک تکس باکس درست کردم و فرمول sum اضافه کردم و دستور nz را اجراکردم . (چون از اهداف شما اطلاعی ندارم این فقط یک ایده است و ممکن است غلط باشد ولی حداقل به شما ممکمن است راه حلی را نشان دهد) و بعد آنرا به جمع کلی در گزارش Total اضافه کردم و جواب گرفتم

bemilove
یک شنبه 03 اسفند 1393, 19:35 عصر
شرمنده..فكركنم..فابل اصلي را آپلود كردي!!!-نه فايل اصلاح شده.....---كلا يك نرم افزاري هست كه به شهرستانهاي مختلف داده ميشه..بنابرين ممكنه يكي شهرستان اطلاعات داشته باشه ديگري نداشته باشه.اونيكه اطلاعات داره مشكلي با مجموع نداره(داخل گزارش).....اما اونيكه اطلاعات نداره..و ركود ي براش وجود نداره..بايد اونم مجموع داشته باشه.حالا بايد چيكار كرد.

اگر بخواهم رديف خالي ايجاد كنم...بايد براي هرمركز يك رديف ايجاد بشه..و هر سال---جالب نيست

mosaArabi
دوشنبه 04 اسفند 1393, 08:06 صبح
سلام
فایل درسته
شما من از منو فرم تست نکردم ولی اگر شما اول گزارش r_amar_vosoli_dm_sub را باز کنید و بعد گزارش r_amar_vosoli_totalرا بازکنید مجموع را میبینید
فرق کوری امار اول با کوری امار دوم چیه که نمیشه باهم مشترک باشند

bemilove
دوشنبه 04 اسفند 1393, 10:23 صبح
بله فایل درست است..اما با فرم جواب نمیده....البته اگر شما بتونید .کوئری آماراول ودوم را یکی هم کنید که جواب بده ، باز مشکلی نیست...به این شرط که باید در این موارد اشتراک داشته باشند...{سال ..استان..شهر...ماه...مثل چیزی که الان است.} وآیتم های مورد طبق تصویر پیوست..برای آمار اول و دوم
128778

mosaArabi
دوشنبه 04 اسفند 1393, 17:35 عصر
سلام
ببینید شما بخاطر این باز نمیشه چون شما هیچ سال و ماهی را در کوری آمار 2 ثبت شده ندارین که نشون بده
سعی میکنم ببینم میتونم راهی براش پیدا کنم یا نه

bemilove
شنبه 16 اسفند 1393, 11:25 صبح
سلام.دوستان عزیز..پاسخی نبود؟