PDA

View Full Version : سوال: جلوگيري از رفرش شدن يك بخش از سايت (مثل فيسبوك)

DariushGreat
چهارشنبه 29 بهمن 1393, 09:51 صبح
سلام
حتما متوجه اين موضوع هستيد كه وقتي در فيسبوك مشغول چت هستيد، اگر شروع به گردش در فيسبوك كنيد با كليك روي هر لينك صفحه جديد بارگزاري ميشه ولي بخش چت همينجور باز مي مونه. حتي اگر در اون حال در حال چت هم باشيد هيچ تداخلي پيش نمياد.
چطور ميشه يه همچين چيزي شبيه چت باكس فيسبوك درست كرد كه با رفرش و تغييرات اصلا دچار تغيير نشه؟

خيلي ممنون از راهنمايي و كمكتون

qartalonline
پنج شنبه 30 بهمن 1393, 07:23 صبح
سوالتون ربطی به این بخش نداره تو تالار php مطرح کنید.

دانیال دزفولی
پنج شنبه 30 بهمن 1393, 10:07 صبح
سوالتون ربطی به این بخش نداره تو تالار php مطرح کنید.
ظاهرا از ایجکس استفاده شده :متفکر:

qartalonline
جمعه 01 اسفند 1393, 10:48 صبح
نه فک کنم منظور ایشون اینه که چرا وقتی در حال چت هستم و سایت فیسبوک رو تو چند صفحه باز میکنیم تو همه صفحات باکس چت بازه. این مورد رو میشه با کوکی و سشن کنترل کرد.

DariushGreat
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 16:17 عصر
ظاهرا از ایجکس استفاده شده :متفکر:

نه فک کنم منظور ایشون اینه که چرا وقتی در حال چت هستم و سایت فیسبوک رو تو چند صفحه باز میکنیم تو همه صفحات باکس چت بازه. این مورد رو میشه با کوکی و سشن کنترل کرد.

بابت این که مدتی میگذره از پاسخ و تاپیک تقریبا قدیمی شده و من پس از گذشت این مدت پاسخ میدم پوزش میخوام. راستش کاری که باید انجام میدادم کنسل شد و منم بی خیالش شدم. اما الآن که دوباره چشمم به موضوع خورد کنجکاو شدم یاد بگیرم :لبخندساده:
من میخواستم با وردپرس یه بخش موسیقی برای سایت بگذارم با این تفاوت که در همه صفحات سایت ثابت باشه و با هر بار لود یا رفرش ساده (F5) پخش موسیقی متوقف نشه. یا با گردش میان صفحات گوناگون تغییری در پخش بوجود نیاد یا چند پخشی نشه. مورد مشابهی که به ذهنم رسید چت فیسبوک بود که همیشه و در همه حالت انگار جدا از صفحات فیسبوک هست. البته تازگی هم فهمیدم تقریبا SoundCloud هم این شکلیه.
حالا ممنون میشم دقیق تر راهنماییم کنید. این سشن کنترل که میگید دقیقا چیه و چی کار میکنه
بازم ممنون از راهنمایی :قلب:

دانیال دزفولی
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 17:07 عصر
بابت این که مدتی میگذره از پاسخ و تاپیک تقریبا قدیمی شده و من پس از گذشت این مدت پاسخ میدم پوزش میخوام. راستش کاری که باید انجام میدادم کنسل شد و منم بی خیالش شدم. اما الآن که دوباره چشمم به موضوع خورد کنجکاو شدم یاد بگیرم :لبخندساده:
من میخواستم با وردپرس یه بخش موسیقی برای سایت بگذارم با این تفاوت که در همه صفحات سایت ثابت باشه و با هر بار لود یا رفرش ساده (F5) پخش موسیقی متوقف نشه. یا با گردش میان صفحات گوناگون تغییری در پخش بوجود نیاد یا چند پخشی نشه. مورد مشابهی که به ذهنم رسید چت فیسبوک بود که همیشه و در همه حالت انگار جدا از صفحات فیسبوک هست. البته تازگی هم فهمیدم تقریبا SoundCloud هم این شکلیه.
حالا ممنون میشم دقیق تر راهنماییم کنید. این سشن کنترل که میگید دقیقا چیه و چی کار میکنه
بازم ممنون از راهنمایی :قلب:

توی تالار php هم اینو مطرح کنید

AmirHz.ir
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 23:27 عصر
SoundCloud از اجاکس استفاده میکنه !
دقت کنید صفحه اصلا رفرش نمیشه پس پخش موزیک قط نمیشه
اما فیسبوک بعد رفرش فقط صفحه چت رو باز نگه میداره و خود محتویات چت که در پایگاه داده هست و لود میشه
پاسخگویی هم مختص بچه های PHP کاره