PDA

View Full Version : چطوری تعطیلات تقویم شمسی رو در بیاریم؟

Ehsansh
یک شنبه 03 اسفند 1393, 13:36 عصر
سلام.
میخواستم بدونم راهکاری هست که بشه تعطیلات تقویم شمسی رو در آورد؟
ترجیحا اگه کتابخونه آماده باشه خیلی بهتره.

prans.info
دوشنبه 04 اسفند 1393, 10:19 صبح
جمعه ها که تعطیله برای تعطیلات رسمی هم باید یک لیست تهیه کنید .

Ehsansh
دوشنبه 04 اسفند 1393, 11:22 صبح
جمعه ها که تعطیله برای تعطیلات رسمی هم باید یک لیست تهیه کنید .

انتظار یک جواب برنامه نویسی رو داشتم ... اینطوریکه شما پیشنهاد میدی واسه درست کردن یک تقویم باید واسه 100 سال آینده و 100 سال گذشته همه تعطیلات رو دستی محاسبه کنیم ...

leaping
دوشنبه 04 اسفند 1393, 11:59 صبح
انتظار یک جواب برنامه نویسی رو داشتم ... اینطوریکه شما پیشنهاد میدی واسه درست کردن یک تقویم باید واسه 100 سال آینده و 100 سال گذشته همه تعطیلات رو دستی محاسبه کنیم ...
با توجه به اینکه بسیاری از تعطیلات رسمی ایران بنابر تقویم هجری قمری هست نه شمسی و همین هجری قمری هم تعطیلاتش بنابر روئیت ماه هست کمی غیر دقیق خواهد بود محاسبش و در طول محاسبه سالهای زیاد این خطا میتونه ابتدا یک روز و در پایان 100 سال 100 روز باشه

prans.info
دوشنبه 04 اسفند 1393, 12:02 عصر
خب یک سری از تعطیلات کاملا مشخصه مثلا اول فروردین هر سال تعطیل هست و اینا رو میشه به راحتی لیست کرد .

با توجه به اینکه بسیاری از تعطیلات رسمی ایران بنابر تقویم هجری قمری هست نه شمسی و همین هجری قمری هم تعطیلاتش بنابر روئیت ماه هست کمی غیر دقیق خواهد بود محاسبش و در طول محاسبه سالهای زیاد این خطا میتونه ابتدا یک روز و در پایان 100 سال 100 روز باشه
برای این مورد هم میشه راه حل های مختلفی رو پیشنهاد کرد :
مثل مورد اول باید همه تعطیلات لیست بشه بعد میشه از یک سایت نجوم اطلاعات مربوط به رویت ماه و... رو گرفت که البته اون هم دارای خطا هایی هست ...

Ehsansh
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 01:08 صبح
خب یک سری از تعطیلات کاملا مشخصه مثلا اول فروردین هر سال تعطیل هست و اینا رو میشه به راحتی لیست کرد .

برای این مورد هم میشه راه حل های مختلفی رو پیشنهاد کرد :
مثل مورد اول باید همه تعطیلات لیست بشه بعد میشه از یک سایت نجوم اطلاعات مربوط به رویت ماه و... رو گرفت که البته اون هم دارای خطا هایی هست ...

ببینید من دنبالش نیستم که چرخ رو دوباره اختراع کنم. مطمئنم صدها نفر قبلا این کار رو کردن مثل سایت Time.ir که با دقت تعطیلات رو تا صد سال دیگه هم نشون میدن. مطمئنا یکی اینو تبدیل به کتابخونه کرده، کسی در این مورد چیزی میدونه؟

id1385
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 13:35 عصر
دوست عزیز کسانی که این کتابخونه رو دارن خدا بهشون اعطا نکرده که؛ اینام نشستن حساب کردن و درش آوردن، همونطور که دوستان گفتن فکر نکنم چنین چیزی رو شما به سادگی بتونی پیدا کنی بلکه باید خودت یه کاری بکنی
تعطیلات یه سری ثابت و یه سری هم چرخشی هستن، ثابتها که مشخصن مثل جمعه و رحلت امام ره، 22 بهمن و ...
یه سری تعطیلات هم هستن که چرخشین یعنی هر سال با ماه قمری برآورد میشن مثل تاسوعا و عاشورای اباعبدالله (ع)
بعدشم تا صدسال دیگه هم کسی تقویم رو در نمیاره
اگه اینطور بود که تقویم یکبار نوشته میشد و برای همیشه معتبر بود در حالی یک مرکز مطالعات داره برای خودش
تازشم خیلی از تعطیلات بر حسب تصمیم هیئت دولت و مجلس هست مثلاً برای سال 94 یک سری تعطلات رو جابجا کردن و یک سری رو اضافه کردن
خواستی این آدرسو ببین و چند سالو با هم مقایسه کن به یه چیزی می رسی
نهایتشم با نهایت دقت بعضی وقتا تقویمت یه روز عقب و جلو میشه چنانکه تو تقویم رسمی هم داشتیم یه سال (ماه رمضون یه روز زود تموم شد:افسرده:)

http://www.time.ir/fa/eventyear-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87

این دیگه اختراع چرخ نیست :شیطان:
موفق باشید

mohammad_ms_ms
سه شنبه 15 تیر 1395, 22:11 عصر
مرسی از دوستانی که چیزی بلد نیستند و برای خالی نبودن عریضه پست می گذارند

فکر کنم هرکسی ذهنش به این راهکار های پیش پا افتاده میرسه

من دارم یک فایل درسا می کنم میگذارم اینجا دوستان ازش استفاده کنند

hosseintaarofi
یک شنبه 26 اسفند 1397, 16:32 عصر
دوستان عزیز میتئنین از وب سرویس تعطیلات شرکت پارس گرین www.parsgreen.com استفاده کنید
یا توو نت سرچ کنید وب سرویس تعطیلات وجود دارد که برای همین شرکت است