PDA

View Full Version : گفتگو: به نظرتون برنامه نویسی می تونه شغل خوبی باشه

desatir7316
یک شنبه 03 اسفند 1393, 14:16 عصر
سلام دوستان
خیلی از ماها دلمون می خواسته برنامه نویس بشیم و هنوزم خیلی هامون دارن تلاش می کنن که بتونن به نام یه برنامه نویس کار کنن
منم یکی از همین ها بودم و البته با توجه به شرایطی هم که داشتم به این سمت رفتم، خلاصه دیگه مشغول شدیم توی یه شرکت و برنامه نویسی می کنیم

اوایل زمان میگذشت ولی الان دیگه چشمام درد می گیرن بد جور، نمی دونم آیندش خوبه یا بده و ...
خواستم بپرسم از دوستان به نظرتون برنامه نویسی از دید شما شغل خوبیه؟ من که دیگه خودم مشغول شدم و یه جورایی اگه ولش کنم راستش نمی دونم باید چیکار کنم

leaping
یک شنبه 03 اسفند 1393, 14:34 عصر
هر حرفه ای وقتی بشه شغل متاسفانه کسل کننده میشه
در نتیجه شغل خوب شغلیه که پول توش باشه و به نسبت راحت تر باشه(از نظر من) (کسل کننده بودن ملاک نیست) و هر شغلی هم در نقطه ای از شما فرسودگی ایجاد میکنه (حتی شغل های ورزشی)

phpdev
یک شنبه 03 اسفند 1393, 14:40 عصر
بهداشت کار رو رعایت میکنی یا نه:اشتباه: خیلی مهمه ازش غافل نشو:چشمک:

prans.info
یک شنبه 03 اسفند 1393, 16:22 عصر
برنامه نویسی یک شغل بسیار خوب هست .
ولی چند نکته رو باید داشته باشی و رعایت کنی :

نوکر خودت باشی و آقای خودت و اگه تو شرکتی هستی یا تویه تیم کار می کنی حداقل خودت هم شریک باشی و به یک حقوق معین راضی نباشی
بازاریابی و صحبت کردنت خوب باشه و بتونی تویه زمان کوتاه خودت رو به مردم بشناسونی
مطالعه رو قطع نکنی و همیشه کنجکاو باشی و دنبال راه حل های جدید و بهتر بگردی (خودت رو حرفه ای تر کنی)

کار کردن تویه شرکت به نظر من هیچ سودی نداره ، با یک سایت کوچیک شروع کن به سفارش گرفتن بعد یه مدت اگه کار خودتو خوب بلد باشی اونقدر پیشرفت می کنی که خودت شرکت میزنی ...:لبخند:

hiwaaa
یک شنبه 03 اسفند 1393, 17:26 عصر
پاسخ چنین سوالی بستگی به خیلی تز عوامل داره ولی به طور کلی جواب من اینه
اگر شناخت خوبی از بازار کار داشته باشی، مجهز به مهارتها و توانایی های لازم برای پاسخ به نیازهای بازار باشی،
اگر تا حدی از رقبا و همکارانت متمایز باشی و حداقل در یک زمینه حرف برای گفتن داشته باشی،
میتونه شغل خوبی باشه.
در دنیا طراحی وب یکی از درآمدزاد ترین شغلهای دنیاست.
فرصتهایی در این شغل هست که بقیه خوابش رو هم نمیبینن.
مثلا امکانات بسیار زیاد رایگان از ابزارها، کتابخانه های بیشمار بگیر تا منابع آموزشی با کیفیت و عالی.
مثل جنبش اپن سورس
مثل شبکه اینترنت و گوگل
و ده ها مورد دیگر

به نظر من سوال نظر سنجی سوال گمراه کننده ایه. و منجر به جوابهایی میشه که کمکمون نمیکنن.
هرکسی باید سوال درست تری از خودش بپرسه. چطوریه که بعضی ها بسیار موفق هستند و در پروژه های عظیم کار میکنند اما بعضی ها کاملا برعکس ...
آدمهای موفق از چه ابزارهایی استفاده میکنند، عادتهاشون چیه، توانایی های غیر فنی خاصی هم دارند؟ شبکه اجتماعی تاثیر داره در موفقیتشون؟
و سوالات بسیار دیگر
اصل مطلب پرسیدن سوال درسته.

من دو تاپیک دارم که در امضام آوردمشون. در اونجا بحثهای مرتبطی رو با دوستان داشتیم. سعی کردم مطالب مفیدی رو هم در اختیار دوستان قرار بدهم.

hamedarian2009
یک شنبه 03 اسفند 1393, 17:56 عصر
من فکرمیکنم دارم کمردرد میشم چون همیشه پشت لپ تاپ حالت قوز هستم و ساعتهای طولانی هم اینجوری هستم فارغ از اینکه شغل خوبیه یا بد که قظعا خوبه حتما سعی کن حالت ارگونومیک بدنت درست تنظیم کن و به نظرم هر نیمساعت یکبار همون پشت سیستم ورزش کن و گردنتو بچرخون شاید یکی از بیرون ببینه این یارو دیوونست اما به این چیزا فکرنکن ههه

leaping
یک شنبه 03 اسفند 1393, 18:33 عصر

نوکر خودت باشی و آقای خودت و اگه تو شرکتی هستی یا تویه تیم کار می کنی حداقل خودت هم شریک باشی و به یک حقوق معین راضی نباشی
بازاریابی و صحبت کردنت خوب باشه و بتونی تویه زمان کوتاه خودت رو به مردم بشناسونی
مطالعه رو قطع نکنی و همیشه کنجکاو باشی و دنبال راه حل های جدید و بهتر بگردی (خودت رو حرفه ای تر کنی)

کار کردن تویه شرکت به نظر من هیچ سودی نداره ، با یک سایت کوچیک شروع کن به سفارش گرفتن بعد یه مدت اگه کار خودتو خوب بلد باشی اونقدر پیشرفت می کنی که خودت شرکت میزنی ...:لبخند:
دقیقا با حرفت موافقم

n0o0b_sina
یک شنبه 03 اسفند 1393, 19:30 عصر

اگه به این سادگی بود که الان همه یه شرکت طراحی وب داشتن و همه ی پروژه هارو درو کرده بودن ما فریلنسرا باید میشستیم تخمه میشکوندیم :دی
به نظر من موندن توی شرکت های بزرگ هم مزایا و معایب خودشو داره و میتونه مدتی به کسب تجربه بپردازه و موقعی که خواست برای خودش کار کنه چیزی دستش باشه و خصوصا بدونه چطور وارد بازار کار شه، که سخت ترین قسمتش همین اومدن به بازاره!!! که توی همه ی شغل ها مهم ترین عامله موفقیته
به هر حال ایشالاه که بشه هر برنامه نویس => یه شرکت برنامه نویسی :دی

leaping
یک شنبه 03 اسفند 1393, 20:38 عصر
اگه به این سادگی بود که الان همه یه شرکت طراحی وب داشتن و همه ی پروژه هارو درو کرده بودن ما فریلنسرا باید میشستیم تخمه میشکوندیم :دی
به نظر من موندن توی شرکت های بزرگ هم مزایا و معایب خودشو داره و میتونه مدتی به کسب تجربه بپردازه و موقعی که خواست برای خودش کار کنه چیزی دستش باشه و خصوصا بدونه چطور وارد بازار کار شه، که سخت ترین قسمتش همین اومدن به بازاره!!! که توی همه ی شغل ها مهم ترین عامله موفقیته
نه منظور ایشون هر برنامه نویس (یک کد نویس نوب ) => یک شرکت نیست
یک برنامه نویس حرفه ای بانی یک شرکت خوب میتونه باشه نه یکجا استخدام باشه مگه اینکه یک شرکت عظیم باشه

desatir7316
یک شنبه 03 اسفند 1393, 22:13 عصر
به نظر منم کارکردن توی یه شرکت خیلی خیلی تاثیر مثبت داره
با خیلی چیزها می شه توی عمل آشنا شد که توی کار انفرادی و ... اصلا نیست
مثل کارگروهی کردن که خیلی از برنامه نویس ها بلد نیستن
مثل تخصصی کار کردن روی مثلا بخش backend یا ... که تمرکز می ره بالا و میشه حرفی داشت واسه گفتن هرچند که آشنا بودن با سایر بخش های یک پروژه خودش مزیت هست ولی تخصص یه چیز دیگه است

n0o0b_sina
یک شنبه 03 اسفند 1393, 22:24 عصر
مثل تخصصی کار کردن روی مثلا بخش backend یا ... که تمرکز می ره بالا و میشه حرفی داشت واسه گفتن هرچند که آشنا بودن با سایر بخش های یک پروژه خودش مزیت هست ولی تخصص یه چیز دیگه است
آره اگه شرکت شرکت باشه حتما کار کردن توش خیلی موثر خواهد بود و باعث تبادل اطلاعات میشه! چیزی که من هیچوقت نداشتم! این موجبه یادگیری سریعتر، تخصصی تر و حرفه ای تر میشه :)

prans.info
یک شنبه 03 اسفند 1393, 22:47 عصر
بازار کار هم مثل جامعه هست و طبقات مختلفی داره و همه در یک سطح نیستند ...
قرار نیست هر کسی از راه میرسه شرکت بزنه و موفق هم بشه یا سایتی برای دریافت سفارش باز کنه و بدون اینکه زحمتی بکشه انتظار سفارش پروژه داشته باشه .
کسی که استعداد و علاقه داره هرجوری هست یاد میگیره ، مطالعه می کنه ،‌تجربه می کنه و در نهایت پیشرفت می کنه و شخص مطرجی در زمینه خودش میشه ...
آیا همه افرادی که ادعای برنامه نویس بودن می کنند یا در این حرفه مشغول به کار هستند علاقه واقعی و استعداد کافی رو دارند ؟ مسلما جواب همه "خیر" هست ، پس هر برنامه نویس == یک شرکت برنامه نویسی نیست .
در ابتدای کار که شما شرکتی ندارید و یا مطرح نیستیند بازاریابی نصف کار هست ...

بعضی شرکت ها تو ایران هستند که واقعا کیفیت کارشون بالاست و برای برنامه نویس (البته برنامه نویس حرفه ای) واقعا ارزش قاعل هستند و تویه خارج از کشور تعداد چنین کشور هایی بیشتر هست و کار کردن و وقت گذاشتن تویه چنین شرکت ها ارزشش رو داره ، البته از دید منطق که نگاه می کنم نظرم اینه وگرنه از اینکه برای کسی کار کنی و محدود باشی متنفرم و از شرکت و کار تیمی در صورتی خوشم میاد که حداقل ، مدیریت بر بخشی که در اون فعال هستم داشته باشم .
بعضی وقت ها از اول شروع کردن و اختراع مجدد چرخ باعث پیشرفتی میشه که خودتون هم بعدا باور نمی کنید که چنین پیشرفتی داشته اید .
"شرکت های بزرگ تولید ماشین همیشه چرخ های جدیدی اختراع می کنند :چشمک:"

پ.ن : اگه فکر می کنید استعدادش رو دارید یا حداقل علاقه واقعی به این حرفه دارید هر چه زود تر اقدام به افزایش علم و کار روی پروژه هایی که براتون جذاب هست بکنید ...

golbafan
یک شنبه 03 اسفند 1393, 22:56 عصر
خوبه...

یک حدیث از امام علی (ع): تفریحِ مَرد ، کار است

H:Shojaei
یک شنبه 03 اسفند 1393, 23:02 عصر
این سوالیه که هر نفر باید از خورش بپرسه: آیا برنامه نویسی برای من شغل خوبی میشه؟
ذاتا برنامه نویسی یه حرفه و شغل ایدال و عالی هست هم کلاس کاری داره هم پول خوب اگر دوسش داشته باشی که سرتاسرش لذته و...
واسه خود بنده بله که یه شغل خوب که نه حتی عالی میتونه باشه چرا نباشه پولش هم خوبه یکم جربزه میخواد و اون استعداد هایی که دوستان دیگه گفتن کنارش و این که قرار نیست یهو ماهی 10-15 تومن دربیاد با تلاش زمان همه چیزو درست میکنه...

freeman99
دوشنبه 04 اسفند 1393, 08:05 صبح
خوبه...

یک حدیث از امام علی (ع): تفریح مرد کار است

همت مضاعف، کار مضاعف، یک وعده غذا در روز، شیرین کاری هر مرد است.

منبعش یادم نیست توی یکی از همین منابع مذهبی بود :متفکر:

golbafan
دوشنبه 04 اسفند 1393, 08:34 صبح
همت مضاعف، کار مضاعف، یک وعده غذا در روز، شیرین کاری هر مرد است.
منبعش یادم نیست توی یکی از همین منابع مذهبی بود :متفکر:

چه ربطی داشت؟؟؟
لطفا اعتقادات مردم رو مسخره نکنید

MMSHFE
دوشنبه 04 اسفند 1393, 08:53 صبح
eshpilen دوباره شروع نکن. با سابقه ای که داری حرف بی منظور هم بزنی با منظور برداشت میشه. مراقب باش.

Mohammadsgh
دوشنبه 04 اسفند 1393, 23:10 عصر
خوبه...

یک حدیث از امام علی (ع): تفریحِ مَرد ، کار است
به جای راهنمایی کردن چه پست هایی میزارید؟

nazanin_asadi_1
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 12:17 عصر

بند اول رو اولش رو خراب کردی ولی نصف به بعد رو خوب گفتی ولی داره اینم اون وقت میتونی ادعای شراکت کنی که حداقل هندل کننده باشی که اینم برای مجموعه های کوچیک صدق میکنه شما رو گوگل یا اپل یا همین ماکروسافت بعد ادعای شراکت کن و به یه حقوق معینی راضی نباش با لکد میندازن بیرون

بند دوم رو خوب گفتی ولی تا کی ؟ زمان مشخص کردی واسه خودت ؟ اینم واسه همه صدق نمی کنه عزیز یکی انفرادی میتونه کار کنه یکی گروهی راحته ولی هیچ منفردی تا حالا نتونسته به جایگاه های بالایی برسه

بند سوم هم که یکی از الزامات این صنف هستش همیشه باید آبدیت باشی بقالی نیست که هر روز جنس بیاری همون پفک رو بفروشی باید ابدیت باشی

مشکلی که همیشه توی برنامه نویس ها بوده و هست اینه که یه خرده کدنویسی بلدن و انتظارات بی جایی هم دارن یکی 500 خط کد زده (حالا میزاریم کد زده کپی پیس نکرده ) حالا ادعای نبوغ و اینجا جای ما نیست میکنن

یه به قول خودشون برن دنبال ایده های خوشون خیلی بهتره این طرز فکر کردن برنامه نویس یا خود شخص هستش که بگه چی درسته چی اشتباه

prans.info
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 13:57 عصر
بند اول رو اولش رو خراب کردی ولی نصف به بعد رو خوب گفتی ولی داره اینم اون وقت میتونی ادعای شراکت کنی که حداقل هندل کننده باشی که اینم برای مجموعه های کوچیک صدق میکنه شما رو گوگل یا اپل یا همین ماکروسافت بعد ادعای شراکت کن و به یه حقوق معینی راضی نباش با لکد میندازن بیرون

بند دوم رو خوب گفتی ولی تا کی ؟ زمان مشخص کردی واسه خودت ؟ اینم واسه همه صدق نمی کنه عزیز یکی انفرادی میتونه کار کنه یکی گروهی راحته ولی هیچ منفردی تا حالا نتونسته به جایگاه های بالایی برسه

بند سوم هم که یکی از الزامات این صنف هستش همیشه باید آبدیت باشی بقالی نیست که هر روز جنس بیاری همون پفک رو بفروشی باید ابدیت باشی

مشکلی که همیشه توی برنامه نویس ها بوده و هست اینه که یه خرده کدنویسی بلدن و انتظارات بی جایی هم دارن یکی 500 خط کد زده (حالا میزاریم کد زده کپی پیس نکرده ) حالا ادعای نبوغ و اینجا جای ما نیست میکنن

یه به قول خودشون برن دنبال ایده های خوشون خیلی بهتره این طرز فکر کردن برنامه نویس یا خود شخص هستش که بگه چی درسته چی اشتباه
در اینکه افرادی هستند که یک تنه 10 نفر حرفه ای رو حریف هستند (دانششون از ده نفر حرفه ای هم بیشتره) شکی نیست ولی چند نفر از برنامه نویسان همین انجمن اینطوری هستند ؟
شما هر چفدر هم گنده باشی آخرش باید به فکر یک شرکت باشی تا به قول معروف بتونی به صورت رسمی کار کنی وگرنه نمی تونی با سازمان ها و شرکت های بزرگ کار کنی مگر پارتی چیزی داشته باشی تا تو رو معرفی کنند که اون هم دوره ای هست و ثبات نداره .
شما اگه حرفه ای به معنای واقعی باشی باز میتونی از راه یک سایت (هاست+دامین+اسکریپت+بازاریا بی:لبخند:) به درآمد خوبی برسی ولی اگه بخوای درآمد ماهانت بالای 20 - 30 تومن باشه (حداقل گفتم) باید به فکر راه انداختن یک شرکت با افراد بسیار حرفه ای باشی که خودت حرفه ای ترینشون باشی ...
بله من برای خودم مشخص کردم و دارم طبق برنامه جلو میرم ...
محدوده زمانی رو باید هر کسی برای خودش تعین کنه و سه تا معیار اصلی رو باید در نظر بگیرید :

رسیدن به یک دانش حداقلی (حرفه ای)
داشتن سرمایه کافی برای ثبت و گرفتن دفتر و کارمند و موارد دیگه که البته مشتری ثابت خودش بزرگ ترین سرمایه هست
داشتن تجربه در پروژه های مختلف و بازاریابی خوب

در دید من وقتی شما یک شرکت رو خودت راه میندازی اول اینکه باید مدیر پروژه ها و همه کاره تو باشی (یعنی دانش و مهارتش رو داشته باشی) و فقط نظارت و مدیریت داشته باشی و البته توی یه سری پروژه خودت هم دست به کار بشی و همراه با کارمندان کار کنی ...
البته اول کار شاید خودت هم جز کارمندان باشی و در واقع خودت هم یک کارمند شرکت باشی :لبخند:.
افراد جوگیر زیاد هستند من خودم بعضی وقتا جوگیر میشم فکر می کنم چی شده و مثلا چه کار بزرگی کردم :قهقهه:
------------- ویرایش :
توجیه جوگیر شدن هر از گاهی خودم با کمی تعریف : :لبخند:
در کل افرادی که ذهنشون باز تره خلاقیتشون هم بیشتره یا منطق رو بهتر میتونند درک کنند و اینجور افراد چون احساس می کنند یا حتی واقعا خاص هستند (نسبت به اکثر مردم) پس بعضی وقتا جوگیر شدنشون منطقی و طبیعی هست .
ولی این مثالی که شما زدی شامل صحبت های من نمیشه و اینجور افراد بیش از حد جوگیر هستند و ربطی به خلاقیت و منطق بالا نداره ...

nazanin_asadi_1
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 16:26 عصر
به خاطر کمبود وقت نشد درباره موضوع مورد بحث این تایپیک حرف زد
ولی برای برنامه نویسی حداقل باید گروهی کار کرد دیگه دوره اون نیست که تکی بشه کاری کرد

و متاسفانه همه به تنهایی خیلی ایده دارن ولی خیلی های این نفرات توان عملی کردن هیچ کدوم از ایده هاشون رو ندارن چرا ؟ چون برای عملی کردن یک ایده دیگه اون زمون نیست که تنهایی بشه کاری کرد

وقتی هم یکی یک ایده داره و استارت کار رو میزنه و شروع به کار میکنه نیاز به همکار داره و متاسفانه به ندرت میتونه همکار پیدا کنه میدونید چرا ؟ در ساده ترین حالت میاد از بعضی ها که سالها تجربه دارن می پرسه و طرف هم ایشون رو با خودشون مقایسه میکنه و پیشنهادی میده که صاحب ایده بی خیال همکاری این شخص میشه

خلاصه بسته به توان خود شخص هر کسی میتونه در یک محیطی کارهاش رو پیش ببره بعضی ها در قابل یک پیکر و گروه و تیم میتونن یک غول خلق کنن خیلی ها هم منفردی توی لاک خودشون زندگی میکنن و روزگار بدون این که دنیا بفهمه اینها رو از عرصه حذف میکنه (همه رفتنین ولی رفتنی تا رفتنی خیلی فرق داره )

درباره این سوال هم اینجوری بگم که
مطرح کردن همچین سوالی اینجاها اشتباهی بیش نیست چرا ؟ چون جوابهایی که میبینه حاصل پردازش ذهن ضعیف کسایی هستش که منفردی دارن کار میکنن
مطمئنا کسایی هستن که نظرهای به مراتب بهتری می تونن درباره این سوال بدن ولی همچین شخص هایی وقت ندارن که بیان جواب اینها رو بدن

هر کارکری که دو روز آجر انداخته رو بهش نمیگن استا به همون نسبت به هر کسی که دو خط کد کپی پیس کرده رو هم نمیگن برنامه نویس

nazanin_asadi_1
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 16:32 عصر
برای راه اندازی یک شرکت همینجوری هم نمیشه آستین بالا زد
اگه پشتوانه درست حسابی نداشته باشی نمی تونید شرکت که هیچ یه گروه رو داشته باشی .

هر کسی که به موفقیت رسیده خیلی چیزها که ماها نداریم رو داشته طرف سال 1975 توی کاراژ خونشون کامپیوتر منتاژ میکرده اون زمان ما نبودیم یا اگه بودیم کاراژ نداشتیم اگه داشتیم نفرش نبودیم بعد الان بعد از این همه سال شرکتی دارن که ...

حرف های من شاید بی ربط به موضوع باشه ولی خیلی چیزها دخیل هستش که بشه به یکی گفت برنامه نویسی بد هستش

سیستم هایی رو طراحی کردن که واقعا خیلی کارها رو انجام داده خیلی چیزها رو مدیریت کرده و در کنترول خودش داره همچین سیستم هایی رو نمی شه تنهایی پیاده سازی کرد
برای کسی که تنهایی کار میکنه نمی شه

بعضی از بچه ها هم بی لطفی میکنن مثلا وقتی کسی ازشون مشاوره میخواد اون شخص رو با خودشون مقایسه میکنن و بدون این که شناختی از طرف مقابل داشته باشن پیشنهادی بهش میدن که ...

هیچ کسی رو با خودتون مقایسه نکنید سعی کنید حرفه ای باشید اونم در چهارچوب یک گروه یک تیم تنهایی فوق فوقش باز تنهایین

prans.info
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 21:13 عصر
به هر حال برنامه نویسی یک شغل ایده آل هست و فقط کمی استعداد و پشتکار میخواد .
برنامه نویسی شغلی هست که هر سالی که میگذره ارزش کارت بالاتر میره و درآمدت بیشتر البته به شرط اینکه فعال باشی و مطالعه و کار رو ول کنی .

m.esmaeilzadeh
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 11:43 صبح
الان وضعیت اقتصادی خیلی خراب شده !
شغل هایی که با مایحتاج ملت سر و کار دارن زمین میخورن دیگه چه برسه به برنامه نویسی ....
علی الخصوص کارای کامپیوتری که بازار خرابی تو کشور ما داره و آماتورها بهش هجوم آوردن !!!

prans.info
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 12:07 عصر
الان وضعیت اقتصادی خیلی خراب شده !
شغل هایی که با مایحتاج ملت سر و کار دارن زمین میخورن دیگه چه برسه به برنامه نویسی ....
علی الخصوص کارای کامپیوتری که بازار خرابی تو کشور ما داره و آماتورها بهش هجوم آوردن !!!
هر چقدر هم بازار خراب باشه اگه کارت درست باشه همچنان مشتری (بازار) خواهی داشت .
تویه همین وضعیت یه سری از مشتری ها منتظرند سرم خلوت بشه و بعد عید پروژشون رو بگیرم :لبخند:

poriab
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 13:54 عصر
اگر بند "پ" رو داشته باشه یک برنامه نویس ، بهترین درآمد رو خواهد داشت .
در غیر این صورت باید تلاشش رو چندین برابر و در یک حوزه خاص فعالیت کنه ، مهم ترین کار ، بازاریابی هست .

C-man 15
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 22:55 عصر
من کمرم که درد میکنه هیچ دارم قوز در میارم ولی عاشق برنامه نویسی هستم

freeman99
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 23:25 عصر
واسه طرف اینترنت ایرانسل گوشیش رو فعال کردم، از 700 تنظیمات اینترنت گوشی رو گرفتم. بعد شارژ گرفتم با *7# بعد با *555*5# بسته اینترنت گرفتم، بعد با *141*10# بسته اینترنتش رو چک کردم، و چنتا مخلفات کوچیک دیگه. طرف دهنش باز مونده بود گفت بابا عجب مخی هستی تو اینا رو از کجا بلدی چطوری حفظی همه رو، خوراکت این چیزاسا :لبخند:
همچی نگا میکرد انگار بخاطر همینا یه نابغه ام!
میگم مردمو ببین دوتا کد و کار کوچیک اینقدر براشون گندس، اگر بدونن برنامه نویسی چیه اندازه چندتا دائرت المعارف الان تو کله من اطلاعات و جزییات هست و چه متون علمی و فنی خارجکی حجیم و پیچیده ای رو میخونم دیگه چی میگن!! من اصلا چیز بیشتری نگفتم در این ارتباط چون گفتم شاید ظرفیت نداشته باشه حسودیش بشه اونوقت :لبخندساده:

برنامه نویسی خیلی سواد میخواد خیلی ظرفیت میخواد. ولی پول درآوردن ازش بخصوص توی ایران در مقایسه با شغلهای دیگه بنظرم متناسب با این سطح سواد و ظرفیت و زحمتی که میکشی و وقتی که میذاری نیست. یعنی توی خیلی شغلهای دیگه میبینی با یک دهم و صدم چنین سواد و توان مغزی و زحمت و زمانی که برای یادگیری صرف کردن پول راحتتر/بیشتری درمیارن. اما خب برنامه نویس شدن (نه به معنای شغل) یه مزایای گنده دیگه داره و استفاده های غیرمستقیم توی چیزای دیگه و استفاده های شخصی که به آدم خیلی حال میده. یعنی اینطوری میشی ابرقدرت دیگه! بیشتر کارهای دیگه برات آسونه. یه وقتا هم توی شغلهای دیگه یه کارهایی که خرحمالی داره و سخته رو میبینی براش برنامه و ترفندی پیاده میکنی که راحت میشه. واسه خود من تاحالا زیاد پیش اومده. اصلا آدم توی همه چیز میزنه بالا. حتی با نرم افزارهایی که باهاشون همه کار میکنن. تو بهتر میفهمی، بهتر حل میکنی، اصلا هوش رو زیاد میکنه برنامه نویس بودن. البته برنامه نویس که میگم منظورم یکی مث خودمه :لبخند: چرا؟ چون بنظر من فقط این نیست که شما بلد باشی کد بزنی و برنامه های و سایتهای تجاری عادی رو درست کنی، بلکه خیلی جنبه های دیگه هم داره. شایدم من دیگه واقعا از فقط برنامه نویس بودن خیلی فراتر هستم. فکر کنم همینطور باشه :متفکر:

برنامه نویس اگر برنامه نویس واقعی و خفنی باشه ابرقدرت و یکی از سلاطین دنیای فناوری امروزه. یعنی خیلی رشد میکنی خیلی مغزت قوی میشه خیلی توانایی و ظرفیت بدست میاری. من از این راه بود که حتی به خیلی چیزا علاقمند شدم و یاد گرفتم. مثلا زبان انگلیسیم دوران تحصیل و تا قبل از اینکه با کامپیوتر و برنامه نویسی و اینترنت آشنا بشم چندان خوب نبود چون اصلا علاقه هم نداشتم، ولی بعد چون دیدم نیازه و چقدر کاربرد داره توی رشتم، رفتم یاد گرفتم و بعدش علاقمند هم شدم. همینطور درمورد ریاضی. زبانم رو قوی کردم بخاطر رشتم، بعد به این شکل دروازهء منابع عظیم و عالی اینترنت در همه زمینه ها به روم باز شد، همه رو مثل خوره تا میتونستم کشیدم بالا و این کار سالهاست تا الان هم ادامه داره! رحم نمیکنم فیزیک باشه شیمی باشه جانورشناسی باشه برق باشه فلسفه و تاریخ و غیره، هرچی که جالب و کاربردی باشه قدرتی توش باشه. ولی این ظرفیت با رشتهء کامپیوتر و بخصوص برنامه نویسی در من ایجاد شد، وگرنه هیچوقت فکر نمیکردم اینقدر خوره ای بشم که به این راحتی این همه چیز رو میخوره! از بچگی به علم علاقمند بودم، ولی اینقدر توان جذب و اراده و خستگی ناپذیری نداشتم و منابع در دسترسم هم خیلی محدود بود به نسبت الان.

Weblove
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 23:53 عصر
برنامه نویسی تا زمانیکه بیمه اختصاصی نداشته باشه و جزو مشاغل سخت محسوب نشه ارزشی نداره
برنامه نویسی یه سنی داره ! اگه 15 ساله بازنشسته بشی خوبه اگه نه دیگه سن بیشتر از 40 سال دیگه نمیتونی کار کنی ، مغزی چشمی و ...

freeman99
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 23:57 عصر
منکه الان حداقل 12 ساله یه بند پشت کامپیوترم و چیز میخونم و یاد میگیرم هنوز حتی عینکی هم نشدم حالمم خیلی خوبه.
مغزم هم مدام قوی تر و شاداب تر شده تا الان.

البته بصورت برنامه نویسی بعنوان شغل کار نکردم. بنظرتون ربطی داره؟ :متفکر:

leaping
جمعه 22 اسفند 1393, 09:44 صبح
واسه طرف اینترنت ایرانسل گوشیش رو فعال کردم، از 700 تنظیمات اینترنت گوشی رو گرفتم. بعد شارژ گرفتم با *7# بعد با *555*5# بسته اینترنت گرفتم، بعد با *141*10# بسته اینترنتش رو چک کردم، و چنتا مخلفات کوچیک دیگه. طرف دهنش باز مونده بود گفت بابا عجب مخی هستی تو اینا رو از کجا بلدی چطوری حفظی همه رو، خوراکت این چیزاسا :لبخند:
همچی نگا میکرد انگار بخاطر همینا یه نابغه ام!
میگم مردمو ببین دوتا کد و کار کوچیک اینقدر براشون گندس، اگر بدونن برنامه نویسی چیه اندازه چندتا دائرت المعارف الان تو کله من اطلاعات و جزییات هست و چه متون علمی و فنی خارجکی حجیم و پیچیده ای رو میخونم دیگه چی میگن!! من اصلا چیز بیشتری نگفتم در این ارتباط چون گفتم شاید ظرفیت نداشته باشه حسودیش بشه اونوقت :لبخندساده:

برنامه نویسی خیلی سواد میخواد خیلی ظرفیت میخواد. ولی پول درآوردن ازش بخصوص توی ایران در مقایسه با شغلهای دیگه بنظرم متناسب با این سطح سواد و ظرفیت و زحمتی که میکشی و وقتی که میذاری نیست. یعنی توی خیلی شغلهای دیگه میبینی با یک دهم و صدم چنین سواد و توان مغزی و زحمت و زمانی که برای یادگیری صرف کردن پول راحتتر/بیشتری درمیارن. اما خب برنامه نویس شدن (نه به معنای شغل) یه مزایای گنده دیگه داره و استفاده های غیرمستقیم توی چیزای دیگه و استفاده های شخصی که به آدم خیلی حال میده. یعنی اینطوری میشی ابرقدرت دیگه! بیشتر کارهای دیگه برات آسونه. یه وقتا هم توی شغلهای دیگه یه کارهایی که خرحمالی داره و سخته رو میبینی براش برنامه و ترفندی پیاده میکنی که راحت میشه. واسه خود من تاحالا زیاد پیش اومده. اصلا آدم توی همه چیز میزنه بالا. حتی با نرم افزارهایی که باهاشون همه کار میکنن. تو بهتر میفهمی، بهتر حل میکنی، اصلا هوش رو زیاد میکنه برنامه نویس بودن. البته برنامه نویس که میگم منظورم یکی مث خودمه :لبخند: چرا؟ چون بنظر من فقط این نیست که شما بلد باشی کد بزنی و برنامه های و سایتهای تجاری عادی رو درست کنی، بلکه خیلی جنبه های دیگه هم داره. شایدم من دیگه واقعا از فقط برنامه نویس بودن خیلی فراتر هستم. فکر کنم همینطور باشه :متفکر:

برنامه نویس اگر برنامه نویس واقعی و خفنی باشه ابرقدرت و یکی از سلاطین دنیای فناوری امروزه. یعنی خیلی رشد میکنی خیلی مغزت قوی میشه خیلی توانایی و ظرفیت بدست میاری. من از این راه بود که حتی به خیلی چیزا علاقمند شدم و یاد گرفتم. مثلا زبان انگلیسیم دوران تحصیل و تا قبل از اینکه با کامپیوتر و برنامه نویسی و اینترنت آشنا بشم چندان خوب نبود چون اصلا علاقه هم نداشتم، ولی بعد چون دیدم نیازه و چقدر کاربرد داره توی رشتم، رفتم یاد گرفتم و بعدش علاقمند هم شدم. همینطور درمورد ریاضی. زبانم رو قوی کردم بخاطر رشتم، بعد به این شکل دروازهء منابع عظیم و عالی اینترنت در همه زمینه ها به روم باز شد، همه رو مثل خوره تا میتونستم کشیدم بالا و این کار سالهاست تا الان هم ادامه داره! رحم نمیکنم فیزیک باشه شیمی باشه جانورشناسی باشه برق باشه فلسفه و تاریخ و غیره، هرچی که جالب و کاربردی باشه قدرتی توش باشه. ولی این ظرفیت با رشتهء کامپیوتر و بخصوص برنامه نویسی در من ایجاد شد، وگرنه هیچوقت فکر نمیکردم اینقدر خوره ای بشم که به این راحتی این همه چیز رو میخوره! از بچگی به علم علاقمند بودم، ولی اینقدر توان جذب و اراده و خستگی ناپذیری نداشتم و منابع در دسترسم هم خیلی محدود بود به نسبت الان.
مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید

m.esmaeilzadeh
یک شنبه 24 اسفند 1393, 14:16 عصر
هر چقدر هم بازار خراب باشه اگه کارت درست باشه همچنان مشتری (بازار) خواهی داشت .
تویه همین وضعیت یه سری از مشتری ها منتظرند سرم خلوت بشه و بعد عید پروژشون رو بگیرم
در مورد سهم بازار و پروژه های 400 و 500 هزار تومانی صحبت میکنید ؟

poriab
یک شنبه 24 اسفند 1393, 15:15 عصر
برای موفقیت در هر کاری باید ابزار آن کار را داشته باشیم .

ابزار کار برنامه نویس هم مانیتور عالی ، ماوس و کیبورد آرگونومیک ، صندلی مناسب ، میز کار مناسب ، سیستم خوب و .... هست که جزو موارد الزامی میباشد .

تمام این ابزار ها شامل هزینه میشود تا همیشه سالم بمانیم و برنامه بنویسیم . ( ورزش فراموش نشه :چشمک: )

برنامه نویس از بدو به دنیا آمدن که برنامه نویس نشده ، کلی هزینه ( پول ، وقت ، و .. ) صرف کرده تا چیزی یاد بگیره .

------------------------
( ماشین می خوای ببری درست کنی مکانیکی ، همچین خودش رو میگیره و کلاس میزاره ، بعضی هاشون جواب سلامت رو هم نمی دن !
و در آخر ، هر پولی که بگه ، دو دستی تقدیمش می کنیم ) همیشه مثال دکتر می زدند دوستان :چشمک:

این جناب مکانیک کار هم تلاش کرده و کارش رو یاد گرفته و هزینه کار بلد بودنش رو میگیره ( حتی اگر چند دقیقه بیشتر طول نکشه ! )
------------------------------------------------

اما اگر سری به سایت هایی مثل پونیشا بزنید خواهید دید که برنامه نویس میاد با کمترین هزینه ممکن و با هزار خواهش و تمنا پروژه بگیره ! که واقعا زشت و دور از شخصیت یک برنامه نویس هست .

برنامه نویسی جزو 10 شغله برتر هست به نظر من که اگه بهش بها بدیم و کمی زد و بند داشته باشیم درآمد بسیار خوبی خواهیم داشت .

پس به خودتون احترام بگذارید به عنوان یک برنامه نویس .