PDA

View Full Version : تنظیمات وب سرور nginx

arta.nasiri
یک شنبه 03 اسفند 1393, 19:32 عصر
سلام خدمت اساتید محترم

اول از همه بابت اینکه سوالم رو تو این بخش مطرح میکنم عذر میخوام.

با توجه به اینکه سایتمون داره به سرور جدید منتقل میشه و مسئولیت این کار رو به من سپردن میخوام nginx رو جایگزین apache بکنم همچنین mariaDB رو جایگزین mySql بکنم. چون اولین بارم هست با این برنامه ها کار میکنم اطلاعاتی خاصی در موردشون ندارم. دوستانی که در مورد کانفیگ های امنیتی و دیگر نکاتی که باعث افزایش بهره وری میشه اطلاعاتی دارند اینجا بیان بکنند تا هم من و هم بقیه دوستانی که قصد استفاده از این برنامه ها رو دارن نهایت استفاده رو ببرند.

اطلاعات سرور به شرح زیر هستش که ممکنه کممکتون بکنه
سیستم عامل: ubuntu 12.4 lts server
ram: 4gb
cpu: Intel Xeon 2.4 GHZ 4 core
سرور داخل ایران

Unique
یک شنبه 03 اسفند 1393, 23:55 عصر
توصیه میکنم این کا را بدین به یک sys admin براتون انجام بده. کلا نصب و کانفیگ کار خیلی سختی نیست اما بهینه کردنش واقعا نیاز به تجربه داره.

MMSHFE
دوشنبه 04 اسفند 1393, 08:35 صبح
میشه بپرسم وقتی تسلط کافی به این برنامه ها ندارین و بار اولی هست که میخواین باهاشون کار کنید، چرا قصد دارین سرور و DBMS رو عوض کنید؟ جسارت نباشه ولی حدس میزنم دلیلش فقط شنیده ها از اینطرف و اونطرف باشه. جدا از اینکه چقدر این شنیده ها درست هست و چقدر با شرایط شما مطابقت داره (ممکنه nginx درمورد پروژه وب شما به اندازه Apache کارآمد نباشه و...)، استفاده بهینه از سیستمهای جدید کاملاً بستگی به تسلط شما در پیکربندی مناسب اونها داره. من هم نظر جناب Unique رو تأیید میکنم.

Unique
سه شنبه 05 اسفند 1393, 01:52 صبح
nginx وب سرور خیلی توانایی هستش ولی باید حواستون باشه دارین چیکار میکنید. اصلا با apache مقایسش نکنید. apache از نظر ماژول و امکانات بی نظیره. من چند روز پیش توی وبلاگم یک مقایسه بین apache و nginx (http://www.geekfarsi.com/%D8%B1%D9%82%D8%A7%D8%A8%D8%AA-nginx-%D9%88-apache-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-ngin/324) از نظر نوع عملکرد و غیره کردم که خوندنش خالی از لطف نیست.