PDA

View Full Version : مدیریت یک پروژه توسط چند برنامه نویس

دانیال دزفولی
یک شنبه 03 اسفند 1393, 19:33 عصر
درود

چطوری یک پروژه رو چند برنامه نویس همزمان مینویسنن و با هم هماهنگن

به نظرم فقط یه نفر میتونه

مگه این که نوبتی کار کنن :متفکر: تازه نفر بعدی باید ببینه نفر قبلی چیکار کرده

vahidqara
یک شنبه 03 اسفند 1393, 19:54 عصر
درود دوست خوب...چالشیه برای خودش
من خودم دقیقا تو این شرایط بودم و مراحل اولیه بسیار سخت و زمانبره هست از جمله
مچ شدن با هم ؛ طریقه کد زدن یا همون سبک کد نویسی ؛ طرز تفکرات به هر حال باید در یکسری تفکرات و اصول مشترک باشید که
بتونید در کنار هم کار کنید...
الانم داریم با هم کار میکنیم و مشکلی هم خدارو شکر وجود ندارد فقط بعضی وقتا اختلاف سلیقه ای پیش میاد که کاملا طبیعی هست.
در مورد تقسیم کار وقتی مراحل بالا انجام شد دیگه به راحتی میتونید تقسیم کار کنید که فلان ماژول رو شما و فلان ماژول همکارت بنویسه با یک سبک
و توضیحات برای کدهاتون... :لبخندساده:

abbasfisal
یک شنبه 03 اسفند 1393, 20:00 عصر
اگر از فریمورک استفاده بشه چون دارای یک اصولی هست دیگه فک نمی کنم خیلی مشکلی پیش بیاد چون ک طرز نوشتن کد تو فریمورک ها بر اساس یک اصولی هست که همه موظف به پیاده سازی اون هستند

Mohammadsgh
یک شنبه 03 اسفند 1393, 21:30 عصر
اگه از mvc و فریم فریک استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد

Unique
یک شنبه 03 اسفند 1393, 23:53 عصر
مهم نیست از چه زباین یا framework ی استفاده میکنید. باید چارچوب داشته باشین و طبق یک پروتکل با هم کار کنید.کار ها را به صورت مجزا جدا کنید از شی گرایی استفاده کنید و پروژه را به بخش های کوچیکتر که با ارتباطشون با هم کل پروژه را شک لمیدهند تقسیم کنید و گروهی کار کنید.

aliphp1
دوشنبه 04 اسفند 1393, 00:22 صبح
به نظرم اگر پروژه یک مدیر داشته باشه بهتره
یک نفر که به کل پروژه مسلط باشه و بقیه فقط قسمت مربوط به خودشون رو بنویسند و تحویل مدیر بدن

amin7x
دوشنبه 04 اسفند 1393, 08:03 صبح
سلام
قبل از استارت پروژه سعی کنید یک جلسه هماهنگی بین اعضای گروه داشته باشید و قوانین برنامه نویسی را برای آنان مشخص کنید.
همچنین میتوانید از ابزارهای مدیریت پروژه (مانند Trello) برای کنترل فرآیند انجام پروژه استفاده کنید.

freeman99
دوشنبه 04 اسفند 1393, 08:03 صبح
فک کنم باید از نرم افزارهای مدیریت نسخه مثل git استفاده بشه.
اینطوری میشه فهمید در چه زمانی چه کسی کدام کدها رو نوشته، و در صورت بروز اشتباه یا سردرگمی میشه کدها رو به هر نسخه ای که میخواید برگردونید.

MMSHFE
دوشنبه 04 اسفند 1393, 08:36 صبح
برای کارهای همزمان بنظرم میاد CVS بهتر باشه (مطمئن نیستم). ضمناً اینکه گفته میشه فریمورک، منظور فریمورک خاصی نیست بلکه منظور واقعاً همون ترجمه Framework (چهارچوب کاری) هست. یعنی استانداردهایی رو از قبل تعیین کنید (برای کدنویسی و مستندسازی و...) که همه ملزم به رعایتش باشن.

freeman99
دوشنبه 04 اسفند 1393, 09:05 صبح
CVS که خیلی قدیمیه!
باز میگفتی SVN هنوز استفاده میکنن.
از همش قویتر همون git است. سرعتش هم خیلی خوبه.

MMSHFE
دوشنبه 04 اسفند 1393, 09:54 صبح
بحث سرعت به تنهایی ملاک نیست. بحث قدیمی شدن هم نیست. مسئله اینه که کارکردن همزمان و ایجاد نسخه های مختلف همزمان توی CSV و نسخه جدیدترش SVN بهتر و راحتتر از Git هست.