PDA

View Full Version : سوال: مشکل div

abbas27
یک شنبه 03 اسفند 1393, 20:25 عصر
سلام-من یه div دارم بعنوان divاصلی،داخل این divهم تو هر سطر یه divقرار داره.حالا من میخوام divهای جدید به div اصلی و در سطر جدید ایجاد کنم.وقتی دایو جدید رو اضافه میکنم از دایو اصلی میزنه بیرون و طول دایو اصلی تغییر نمیکنه.راه حل چیه؟
128765

abbasfisal
یک شنبه 03 اسفند 1393, 20:30 عصر
سلام
اون دیو اصلی رو این رو بش اعمال کن
display:block;
اگر نشد فایلشو بده نگاه کنم

abbas27
یک شنبه 03 اسفند 1393, 20:38 عصر
مهندس این کارو کردم نشد.اینم فایل

Omid Jackson
دوشنبه 04 اسفند 1393, 00:23 صبح
شما اول توی تقسیم بندی پیجتون مشکل دارین، باید اون دو دیو سمت چپ رو بذارین داخل یک دیو و به اون float بدین، دقیقا مثل دیو های سمت راست که داخل یه صفحه هستن، هرچی که height دادین یا حذف کنین یا min-height کنین، بعد برای dvmain یه دیو درست کنین با css بهش clear بدین (both) مشکل درست میشه

abbas27
دوشنبه 04 اسفند 1393, 09:48 صبح
شما اول توی تقسیم بندی پیجتون مشکل دارین، باید اون دو دیو سمت چپ رو بذارین داخل یک دیو و به اون float بدین، دقیقا مثل دیو های سمت راست که داخل یه صفحه هستن، هرچی که height دادین یا حذف کنین یا min-height کنین، بعد برای dvmain یه دیو درست کنین با css بهش clear بدین (both) مشکل درست میشه
این کار رو هم کردم نمیشه

abbas27
دوشنبه 04 اسفند 1393, 12:13 عصر
درست شد.مشکل از floatبود.وقتی float میدادم به هم میریخت.این فایلی که الان ضمیمه کردم تکمیل شدش هست

Omid Jackson
دوشنبه 04 اسفند 1393, 23:09 عصر
درست شد.مشکل از floatبود.وقتی float میدادم به هم میریخت.این فایلی که الان ضمیمه کردم تکمیل شدش هست
یه قسمتی از مشکل بخاطر margin هم بود
به جای این مدل استایل دادن بهتره از CSS استفاده کنین، خیلی بهم ریخته و شلوغه

abbas27
دوشنبه 04 اسفند 1393, 23:41 عصر
یه قسمتی از مشکل بخاطر margin هم بود
به جای این مدل استایل دادن بهتره از CSS استفاده کنین، خیلی بهم ریخته و شلوغه
آره درسته ازmarginهم بود.
چون پاکشون که کردم درست شد.مشکل شلوغ بودن هم حق با شماست درستش میکنم.از نظر شما فایل جدید مشکلی نداشت؟

Omid Jackson
سه شنبه 05 اسفند 1393, 00:33 صبح
مشکل که زیاد داره
از اسکریپت زیاد استفاده شده، حتی یه جا فقط بسته شده در صورتی که تگ باز نداره، لینک زیاد استفاده شده، باید توی خود CSS از import استفاده بشه
داخل تگ p نباید از br استفاده کرد چون اگر قراره یه خط بره پایین میشه یه پاراگراف دیگه
توی باز و بسته کردن تگ ها دقت نشده
از استایل اینلاین نباید استفاده بشه
برای خوانا بودن بهتره که مدل درختی نوشته باشه، تگ های فرزند مقداری تو رفتگی داشته باشن
این تگ باز والد
این تگ باز و بسته فرزند
این تگ باز و بسته فرزند
این تگ بسته والد
المنت هایی که تگ بسته ندارن در آخر باید از / استفاده بشه مثل hr، br، input و ...

<br />
<hr />
<input type="text" />
سطحی نگاه کردم این مشکل ها رو داشت، خیلی نیاز به تمرین بیشتر داره و نمونه کد هم زیاد ببینین

abbas27
سه شنبه 05 اسفند 1393, 11:42 صبح
مشکل که زیاد داره
از اسکریپت زیاد استفاده شده، حتی یه جا فقط بسته شده در صورتی که تگ باز نداره، لینک زیاد استفاده شده، باید توی خود CSS از import استفاده بشه
داخل تگ p نباید از br استفاده کرد چون اگر قراره یه خط بره پایین میشه یه پاراگراف دیگه
توی باز و بسته کردن تگ ها دقت نشده
از استایل اینلاین نباید استفاده بشه
برای خوانا بودن بهتره که مدل درختی نوشته باشه، تگ های فرزند مقداری تو رفتگی داشته باشن
این تگ باز والد
این تگ باز و بسته فرزند
این تگ باز و بسته فرزند
این تگ بسته والد
المنت هایی که تگ بسته ندارن در آخر باید از / استفاده بشه مثل hr، br، input و ...

<br />
<hr />
<input type="text" />
سطحی نگاه کردم این مشکل ها رو داشت، خیلی نیاز به تمرین بیشتر داره و نمونه کد هم زیاد ببینین
ممنون از راهنمایت.کدها رو منظم کردم مواردی هم که گفتین رعایت کردم الان یه نگاه کنید ببینید چجور شده.دوستان دیگه هم لطف کنن راهنمایی کنن.ممنون میشم

harand1
سه شنبه 05 اسفند 1393, 13:07 عصر
سلام-من یه div دارم بعنوان divاصلی،داخل این divهم تو هر سطر یه divقرار داره.حالا من میخوام divهای جدید به div اصلی و در سطر جدید ایجاد کنم.وقتی دایو جدید رو اضافه میکنم از دایو اصلی میزنه بیرون و طول دایو اصلی تغییر نمیکنه.راه حل چیه؟

سلام نباید به div اصلی ارتفاع بدی !

abbas27
سه شنبه 05 اسفند 1393, 15:05 عصر
سلام نباید به div اصلی ارتفاع بدی !
آره درسته الان که نگاه کردم هیچ ارتفاعی ندادم.اما قبلا ارتفاع رو یا autoیا100% میذاشتم