PDA

View Full Version : مبتدی: سوال در رابطه با کلاس console و program و فضای نام System ...

همـااا
سه شنبه 05 اسفند 1393, 20:36 عصر
سلام . چنتا سوال مبتدی دارم ...

1. چرا تو این عکس که اینطوری مینویسم کنسول بدون استفاده از نیم اسپیس سیستم ، شناخته نمیشه و زیرش قرمزه ؟؟؟ درحالیکه نیم اسپیس سیستم تعریف شدس و تو این حالت باید از اول بنویسم سیستم دات کنسول دات ... که بشناستش !!! دلیلش چیه ؟؟؟ وقتی کلاس کنسول رو که تعریف کردم حذف میکنم مشکل حل میشه و بدون نیاز به نوشتن اسم نیم اسپیس ، کلاس کنسول شناخته میشه ...
پی نوشت : میدونم که باید کلاس کنسول این طوری تعریف نشه ولی به کلیات و قواعد سی شارپ اصلا کاری ندارم و صرفا میخوام دلیل همین کارمو بفهمم که چرا وقتی اینطوری مینویسم نتیجش اینجوری میشه و باید نیم اسپیس رو استفاده کنم ...

128832

2. همچین کاری نمیشه کرد تو C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎ ؟؟ یعنی با کلاس هم مثل نیم اسپیس رفتار کرد و داخلش فقط توابع رو استفاده کرد !!!! (روشهای دسترسی به توابعو میدونم که باید اسم کلاس باشه بعد دات و بعد ....) ، منتها این سوالا به ذهنم اومده و جواب همین سوالمو میخوام !!! :

128833

3. اینکه کلاس پروگرم همیشه داخل فضای نام ریشه قرار داره ... یعنی اگه چن تا فضای نام داخل فضای نام ریشه بذاریم نباید داخل اونا کلاس پروگرمو استفاده کنیم ... خب چرا؟؟؟ :D // چون من تست کردم اصلا اروری نمیداد پس چرا وقتی مشکلی پیش نمیاره باید کلاس پروگرم حتما داخل روت نیم اسپیس قرار بگیره ؟

همش شد چرا :))))))))))))))

SabaSabouhi
سه شنبه 05 اسفند 1393, 22:18 عصر
سلام
قبل از برنامه‌نویسی در یک زبان، کمی راجع به اون زبان مطالعه کن
کلاً دید اشتباهی نسبت به این زبان داری، و با این روش موفق نمی‌شی.

صبا صبوحی

elec60
سه شنبه 05 اسفند 1393, 22:32 عصر
وقتی نوشتی Console و نقطه گذاشتی خب معلومه ایراد میگیره، خب چه تابعی مد نظرته از کلاس Console؟

این کنسولی هم که نوشتین کنسول خودتونه نه کنسول استاتیک دات نت!

در مورد سوال بعدیتونم باید بگم از سی شارپ ۶ میشه متدهای کلاسهای استاتیک رو بدون اینکه اسم کلاس رو بیاری فراخوانی کنی و فقط کافیه تو Using ها اسم کلاس اصافه بشه

همـااا
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 12:43 عصر
این کنسولی هم که نوشتین کنسول خودتونه نه کنسول استاتیک دات نت!

در مورد سوال بعدیتونم باید بگم از سی شارپ ۶ میشه متدهای کلاسهای استاتیک رو بدون اینکه اسم کلاس رو بیاری فراخوانی کنی و فقط کافیه تو Using ها اسم کلاس اصافه بشه

اها ، خیلی ممنون ... بعد در رابطه با سوال سوم چی ؟؟ لزومی نداره کلاس Program داخل Root namespace باشه ؟؟ و اگه اجباریه ، دلیلش چیه ؟؟؟