PDA

View Full Version : دلیل خاصی داره که این پروژهای خاص بر اساس یه فریم ورک خاصی بنا شدند؟

bagherok
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 00:13 صبح
برای مثال در لاراول CMS های چون

October Cms
PyroCms
TypiCms
......

یا در سیمفونی e-commerce چون

Sylius
Thelia
Elcodi
shopware

.....

MMSHFE
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 08:14 صبح
دلیل خاصی داره که من از Gmail استفاده میکنم و یکی دیگه از یاهو؟ دلیل خاصی داره که یکی ساعت Rado به دستش میبنده یکی دیگه Swatch ؟
دوست عزیز، خیلی از این موارد سلیقه ای و بخاطر تسلط بیشتر تیم توسعه دهنده روی اون فریمورک خاص بوده وگرنه با هرکدوم از فریمورکهای امروزی PHP هر کاری میشه انجام داد و میزان دردسرش هم دقیقاً رابطه معکوس با میزان تسلط شما به فریمورک انتخابی داره.

bagherok
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 08:42 صبح
شاید یکی از دلایلش تسلط تیم توسعه دهنده باشه
و من هم نگفتم با فریم ورک های دیگه نمیشه

اگه کسی ازفریم ورک استفاده میکنه دلیل خاصی داره.
نداره؟

حالا اگه از بین فریم ورکها یه فریم ورک دیگه ای رو انتخاب میکنه بازم دلیل خاصی داره.
نداره؟

انتظار داشتم دوستان جواب بهتری بدند.
تو پست بعدی در در حد بضاعت خودم نظرم رو میگم.

rezaonline.net
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 09:05 صبح
دلیل خاصی داره که این پروژهای خاص بر اساس یه فریم ورک خاصی بنا شدند. برای مثال در لاراول CMS های چون

October Cms
PyroCms
TypiCms
......

یا در سیمفونی e-commerce چون

Sylius
Thelia
Elcodi
shopware

محصول هر فریم ورکی طبعا یه اسکریپت هست دیگه !!!
اینام محصولات فریم ورک مشخصی هستن .

دلیل میخواد این ؟

bagherok
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 09:15 صبح
محصول هر فریم ورکی طبعا یه اسکریپت هست دیگه !!!
اینام محصولات فریم ورک مشخصی هستن .

دلیل میخواد این ؟
نیمخواد؟
خب شما که با یی کار میکنید حتما دلیلی داشته که این فریم ورک رو انتخاب کردید.

خب همین محصولات میتونستند محصولات فریم ورک دیگه ای باشند.

MMSHFE
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 09:21 صبح
دلیلش مشخصه: سلیقه، راحتی با اون فریمورک خاص، نزدیک بودن به سبک کدنویسی شخصی، تبلیغات، منابع آموزشی، توصیه دوستان و...

مطلقاً فکر نکنید فلان CMS رو نمیشه با فریمورک دیگری نوشت. مگه ما گفتیم نمیشه این محصولات، محصول یک فریمورک دیگه باشن؟

مثلاً من اومدم توی پکیج پیشرفته از Yii استفاده کردم ولی چندبار گفتم که ابداً به این معنا نیست که این پروژه ها رو نمیشه فرضاً با لاراول نوشت یا حتی به این معنا هم نیست که توی لاراول سختتر از Yii میشده. فقط دلیلش اینه که من خودم با Yii راحتتر بودم.

یکی میاد یه مقاله مینویسه در دفاع از سیمفونی 2 و یکی از مهمترین معیارها و دلایلش رو هم استفاده از Doctrine بیان میکنه ولی برای مثال، من شخصاً با اکتیورکورد Yii بیشتر حال میکنم. اینکه اون فرد از اکتیورکورد خوشش نمیاد به معنای بد بودن اکتیورکورد نیست. اینکه من از Doctrine خوشم نمیاد هم به معنی ضعف اون معماری نیست (به معنای برتر بودن ActiveRecord هم نیست).

golbafan
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 10:29 صبح
سلیقه ای درست نیست (البته در خارج از ایران!)

برای هر کاری یک فریم ورک خاص بهتره
بر اساس پروژه ای که تعریف میشه میتونید فریم ورک بهینه رو انتخاب کنید که هم برای کار شما امکانات لازم رو فراهم کنه و هم با سرعت و هزینه کمتری انجام بشه
برای مثال وقتی بخواهید یک سیستم اتوماسیون جامع طراحی کنید با دیتابیسهای زیاد ، این یک نوع پروژه هست
و وقتی میخواهید یک سایت خرید و فروش ایجاد کنید یک چیز دیگه
یا مثلا میخواهید یک فروم درست کنید یا مثلا یک شبکه اجتماعی....

در مقاله زیر 15 مورد که باید در انتخاب فریمورک دقت بشه اومده:
http://code.tutsplus.com/tutorials/15-most-important-considerations-when-choosing-a-web-development-framework--net-8035

MMSHFE
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 10:48 صبح
اینقدر خارج از ایران رو یه مدینه فاضله توی برنامه نویسی نشون ندین. خیلی از برنامه نویسهای موفق خارج، همین ایرانیهایی هستن که اینجا به جایی نرسیدن. یکی از دوستام تو انگلیس میگفت IT انگلستان رو ایرانیا دارن میچرخونن. ضمناً اونجا هم مشکلاتی مثل سلیقه ای کار کردن و... هست و فقط شرکتهای بزرگ هستن که دیسیپلین کاریشون بالاست (اونم نه همه). البته در این که باید توی انتخاب فریمورک دقت کرد شکی نیست ولی بخش عمده ای از ملاکها در انتخاب به این برمیگرده که با کدوم راحتترین.

golbafan
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 10:54 صبح
خیلی از برنامه نویسهای موفق خارج، همین ایرانیهایی هستن که اینجا به جایی نرسیدن

شما هم که حرف منو زدید :لبخندساده: