PDA

View Full Version : c یا с++ ?

who are you
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 20:59 عصر
سلام
پیرو این تاپیک :
http://barnamenevis.org/showthread.php?487219-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%9F

و با تشکر از دوستانی که اونجا کمک کردن

میخواستم بپرسم سی بهتره بخونم یا سی++ ؟ و چرا؟
متاسفانه هر سایتی که سرچ میکنم یه چیز گفتن
یه سری گفتن اول سی بعد ++ - یه سری میگن همون ++ بعضیا هم که میگن پایتون و ....:ناراحت:
به نظر شما تمام وقتمو بذارم رو کدوم ؟ میخوام سریع تر شروعش کنم ولی نمیدونم اصلا از کدوم باید شروع کرد
ممنون میشم کمک کیند :لبخندساده:

rahnema1
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 21:13 عصر
هر کدوم را می خواهید شروع کنید اشکالی نداره . مهم اینه که اصولی و با دقت مطالعه کنید . در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

who are you
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 22:00 عصر
اخه اصلا نمیدونم چرا باید برم سراغ کدام :لبخند:

negative60
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 22:40 عصر
خوب شما اول هدفت از برنامه نويسی رو پيدا کن بعد متناسب با اون يک زبان رو انتخاب کن اينطوری پيشنهاد های ديگران سردرگمت نميکنه

who are you
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 23:59 عصر
خوب شما اول هدفت از برنامه نويسی رو پيدا کن بعد متناسب با اون يک زبان رو انتخاب کن اينطوری پيشنهاد های ديگران سردرگمت نميکنه

میشه کمک کنید:افسرده: مث وب و موبایل و اینحرفا ؟ کلا به چه بخش هایی تقسیم میشه ؟

negative60
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 01:30 صبح
در حد سوادم ميتونم اين طور پيشنهاد بدم:
تحت وب: ASP.NET, php, Ruby, python, prel, HTML, Javascript, CSS, jQuery
موبايل اندرويد: Java
موبايل اپل: objective-c , Xcode
تحت دسکتاپ ويندوز: C/C++, VisualBasic, C#, Delphi
تحت دسکتاپ مک: C/C++, objective-c, Xcode
تحت دسکتاپ لينوکس: C/C++, python و... (جستجو کنيد)

به طور کلی اينها زبان های پر کاربرد و استاندارد روی پلتفرم های مختلف هست که ميتونيد يکی رو انتخاب کنيد البته با بعضی از زبانها ميشه تو پلتفورم های ديگه هم کار کرد مثلاً ++C/C در اندرويد و IOS هم کاربرد داره اما چون نميشه پروژه کامل رو با اينها ساخت و اينکه زبان اصلی برای پلتفرم نيست معرفی نکردم

who are you
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 09:45 صبح
تحت دسکتاپ ويندوز: C/C++‎‎‎‎‎‎‎, VisualBasic, C#‎‎‎‎‎‎‎, Delphi
به ترتیب نوشتم :اشتباه: آین 3تا خیلی علاقه دارم
مشکل اینه یکیو شروع میکنم یه جا میخونم نوشته فلان بهتره یهو میمونم واقعا انتخاب اشتباهی داشتم؟ :لبخند:
ممنون

golbafan
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 10:50 صبح
سعی کن بجای یک اقیانوس کم عمق ، یک دریاچه عمیق باشی...

reza_noei
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 11:47 صبح
سلام
اگر تا به حال تجربه برنامه نویسی نداشته اید بهتر از Basic و پایتون شروع کنید تا دچار جزئیات نشوید.
اگر ابتدا به زبانی مثل سی و یا سی پلاس پلاس وارد شوید دچار سردرگمی بیشتری میشوید و به نظر من از برنامه نویسی زده میشوید.
زبان هایی مثل basic و پایتون محدودیت های کمتری نسبت به سی و سی پلاس پلاس و .. دارند به این معنا که شما کمتر با خطاها مواجه میشوید
و با مسائل چالش برانگیز کمتر مواجه خواهید بود. اما زبانی مثل سی با زبان اسمبلی رابطه عمیقی داره و درک اون به درک شما از معماری کامپیوتر بستگی دارد.
بعد پایتون و یا Basic میتونید یادگیری زبان هایی مثل سی و سی پلاس پلاس را آغاز کنید تا با مسائل جذابتری رو برو شوید.
پس از یادگیری سی و سی پلاس پلاس میتوانید جهت گیری خودتون رو مشخص کنید.
میتوانید انتخاب کنید که چه زبانی مناسب شماست. و چه راهی را میخواهید ادامه دهید.

negative60
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 13:04 عصر
تحت دسکتاپ ويندوز: C/C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎, VisualBasic, C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎, Delphi
به ترتیب نوشتم :اشتباه: آین 3تا خیلی علاقه دارم
مشکل اینه یکیو شروع میکنم یه جا میخونم نوشته فلان بهتره یهو میمونم واقعا انتخاب اشتباهی داشتم؟ :لبخند:
ممنون

نميتونی زبانی انتخاب کنی که هر سه حوزه رو به صورت حرفه اي و اصولی پشتيبانی کنه همونطور که يه دکتر نميتونه همزمان تخصص های مختلف رو با هم انتخاب کنه پس بايد ببينی کدوم رو به ديگری ترجيح ميدی و به هرکدم گرايش و علاقه بيشتری داشتی اون رو انتخاب کن و بعد از انتخابت فقط به فکر يادگيری زبانت باش و خودت رو درگير پيشنهاد های ديگران نکن سعی کن هيچوقت شاخه به شاخه نکنی اگه زبانی رو انتخاب کردی فقط همون رو ادامه بده اين زبان ها فقط وسيله هستند مهم کسی هست که ايده هاش رو با اين زبانها پياده ميکنه, بعد از اينکه به زبانی مسلط شدی اگر خواستی و نياز بود ميتونی زبان های ديگه رو راحت تر ياد بگيری (خصوصا اگه سينتکس زبان اولت C باشه)

who are you
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 15:18 عصر
نميتونی زبانی انتخاب کنی که هر سه حوزه رو به صورت حرفه اي و اصولی پشتيبانی کنه همونطور که يه دکتر نميتونه همزمان تخصص های مختلف رو با هم انتخاب کنه پس بايد ببينی کدوم رو به ديگری ترجيح ميدی و به هرکدم گرايش و علاقه بيشتری داشتی اون رو انتخاب کن و بعد از انتخابت فقط به فکر يادگيری زبانت باش و خودت رو درگير پيشنهاد های ديگران نکن سعی کن هيچوقت شاخه به شاخه نکنی اگه زبانی رو انتخاب کردی فقط همون رو ادامه بده اين زبان ها فقط وسيله هستند مهم کسی هست که ايده هاش رو با اين زبانها پياده ميکنه, بعد از اينکه به زبانی مسلط شدی اگر خواستی و نياز بود ميتونی زبان های ديگه رو راحت تر ياد بگيری (خصوصا اگه سينتکس زبان اولت C باشه)

خب اگه ویندوز رو انتخاب کنم به نظر شما بهتره کدوم زبان رو شروع کنم ؟
ممنون

سلام
اگر تا به حال تجربه برنامه نویسی نداشته اید بهتر از Basic و پایتون شروع کنید تا دچار جزئیات نشوید.
اگر ابتدا به زبانی مثل سی و یا سی پلاس پلاس وارد شوید دچار سردرگمی بیشتری میشوید و به نظر من از برنامه نویسی زده میشوید.
زبان هایی مثل basic و پایتون محدودیت های کمتری نسبت به سی و سی پلاس پلاس و .. دارند به این معنا که شما کمتر با خطاها مواجه میشوید
و با مسائل چالش برانگیز کمتر مواجه خواهید بود. اما زبانی مثل سی با زبان اسمبلی رابطه عمیقی داره و درک اون به درک شما از معماری کامپیوتر بستگی دارد.
بعد پایتون و یا Basic میتونید یادگیری زبان هایی مثل سی و سی پلاس پلاس را آغاز کنید تا با مسائل جذابتری رو برو شوید.
پس از یادگیری سی و سی پلاس پلاس میتوانید جهت گیری خودتون رو مشخص کنید.
میتوانید انتخاب کنید که چه زبانی مناسب شماست. و چه راهی را میخواهید ادامه دهید.
سلام

بیسیک منظورتون همین vb هست؟

reza_noei
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 16:25 عصر
زبان بیسیک یکی از اجداد زبان vb هست.

احسان!
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 17:30 عصر
سلام
همه ی تاپیک رو نخوندم.
پیشنهاد من برای شروع پایتون هستش. بعدش میتونید زبان های دیگه رو هم یاد بگیرید. ولی برای شروع به نظرم پایتون بهتر از سی++ و سی هستش.
با پایتون میتونید برای دسکتاپ، وب ، اندروید و IOS هم برنامه بنویسید.

who are you
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 17:48 عصر
خودتونو بذارید جای من از بین این نظرات کدوم زبان رو انتخاب میکردید به عنوان کسی که هیچی از برنامه نویسی نمیدونه و کلی زبان بهش پیشنهاد شده :افسرده:

negative60
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 18:01 عصر
خب اگه ویندوز رو انتخاب کنم به نظر شما بهتره کدوم زبان رو شروع کنم ؟

من با VB6 شروع کردم بعد به .net مهاجرت کردم اما اگر ميشد برگرم به چند سال پيش ++C/C به اضافه Qt رو انتخاب ميکردم (اگه Qt بود)

reza_noei
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 18:25 عصر
من با VB6 شروع کردم بعد به .net مهاجرت کردم اما اگر ميشد برگرم به چند سال پيش ++C/C به اضافه Qt رو انتخاب ميکردم (اگه Qt بود)

دوست من یادگیری سی و سی پلاس پلاس بدون کمک یک فرد مسلط خیلی دشواره.
اگر زبانی مثه سی رو کار کرده باشید میبینید که ریزه کاری های زیادی داره و برای یک تازه کار مناسب نیست.
در عوض پایتون انعطاف پذیری بالایی داره و شما رو ترغیب میکنه که به برنامه نویسی ادامه بدهید.

احسان!
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 20:54 عصر
خودتونو بذارید جای من از بین این نظرات کدوم زبان رو انتخاب میکردید به عنوان کسی که هیچی از برنامه نویسی نمیدونه و کلی زبان بهش پیشنهاد شده :افسرده:
انتظار نداشته باشید با یه زبان بتونید همه کاری رو به بهترین نحو ممکنش انجام بدید.فعلا یکی رو یاد بگیرید صرفا به این خاطر که با مفاهیم برنامه نویس آشنا بشید. بعدش یادگیری زبان های دیگه براتون ساده تر میشه.
اگه بخواید یه نرم افزار بسازید، بسته به کارتون زبان مورد نظر رو انتخاب میکنید.
برای شروع پایتون مناسبه.

negative60
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 21:30 عصر
دوست من یادگیری سی و سی پلاس پلاس بدون کمک یک فرد مسلط خیلی دشواره.
اگر زبانی مثه سی رو کار کرده باشید میبینید که ریزه کاری های زیادی داره و برای یک تازه کار مناسب نیست.
در عوض پایتون انعطاف پذیری بالایی داره و شما رو ترغیب میکنه که به برنامه نویسی ادامه بدهید.

پس فکر کرديد اين همه منابع و آموزش و کتاب و تمرين برای چی هست؟ اتفاقاً برای اين ميگم C چون با عمق برنامه برنامه نويسی آشنا ميشيد و کاملاً درک درستی از برنامه نويسی پيدا ميکنيد مثلاً من تا زمانی که با VB6 و دات نت کار ميکردم نميدونستم که String خودش در واقع يک کلاس هست و استفاده های نا به جايی ازش ميکردم در صورتی اگه C رو ياد بگيريد در زبان های ديگه ميدونيد چطور با داده ها رفتار کنيد که بار کمتری رو سيستم ايجاد کنه و همين مسئله در مورد حافظه و انواع داده و خيلی موارد ديگه هم صدق ميکنه
متأسفانه همين حرفها زده ميشه که ملت رو از C ميترسونند و در دانشگاه ها به جای C که پر کاربرد ترين زبان هست زبان های دات نتی يا حتی VB6 از رده خارج شده پيشنهاد ميکنند

a.r.khoshghalb
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 21:37 عصر
سلام.
آقا من سی پلاس پلاس، پاسکال و دلفی بلدم، زبان های مایکروسافتی (مثلا ویژوال بیسیک) و تحت وب (پی اچ پی و اچ تی ام ال) هم کار کردم ولی از من میشنوی از همین اول برو جاوا کار کن...
بهترین زبانه دنیاست... در طول عمرم هیچ وقت حسرتی بیشتر از این نخوردم که چرا جاوا بلد نیستم :D
دیتابیس داره که با همه جا کار میکنه، باهاش تحت وب میتونی بنویسی، آندروید میتونی ویندوز و لینوکس هم میتونی! دیگه چی میخوای؟! زبون 2 هزاری هم نیست و فوق العاده قویه!

حامد مصافی
جمعه 08 اسفند 1393, 11:28 صبح
نکته اول خطاب به نویسنده تاپیک:‌ این مسأله بارها و بارها جستجو شده. سر انجامش اینه خودتون باید به این سوال حواب بدین. بقیه فقط به سوال مشابهی که در ذهنشون برای خودشون وحود داره جواب میدن.
نکته دوم خطاب با شرکت‌کنندگان تاپیک: وفتی کسی ازتون سوال می‌کنه کدام زیان برنامه‌نویسی خوبه معنیش این نیست که شما با چه زیانی کار می‌کنید یا به یک علت نامعلومی که بیانش نمی‌کنید از یک زبان خوشتون میاد!

اگر هم نظر منو قبل از قفل کردن این تاپیک میخوای اینه: برو جلو و از وقتی که ممکنه صرف کنی نترس. در نهایت باید جواب سوالتو با تمام فدرت درک کنی. و این فقط در یک حالت ممکنه و اون اینه که ابتدا در یکی از این دو زبان ماهر بشی سپس به طور خود کار اطلاعات زیادی در مورد اون یکی زبان داری. بعدش برای سوئیچ تنها کاری که باید انجام بدی اینهکه اختلافات زبان‌ها رو یاد بگیری.

این تاپیک به علت اینکه اصلا شبیه تاپیک نیست قفل میشه