PDA

View Full Version : سوال: چگونه از paste کردن متن در تکست باکس جلوگیری کنیم ؟

sab2020
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 09:46 صبح
چگونه از paste کردن متن در تکست باکس جلوگیری کنیم ؟

Death Ghost
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 11:06 صبح
با این تکه کد می تونی جلوی ctrl + v را بگیری اما برا جولیری ازکلیک راست و انتخاب paste الآن چیزی یادم نیست. باید بگرد گیر آوردم خبرتون می کنم
موفق باشی

private void txtName_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
{
if (e.Control == true|| e.Modifiers == Keys.Control)
{
e.Handled = true;
txtName.SelectionLength = 0;
MessageBox.Show("Cut/Copy and Paste Options are disabled");
}

}

elec60
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 12:18 عصر
احتمالا تو Load فرم با null کردن ContextMenu تکست باکس بشه مانع از باز شدن کانتکست منو کلیک راست شد

تو WPF که کار کرد تو WinForm هم شاید کار کنه

بابا این WINFORM منسوخ رو رها کنین چرا خودتونو درگیر تکنولوژی قدیمی و بسیار ضعیف(نسبت به WPF) کردین آخه!؟؟

محمد رضا فاتحی
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 12:49 عصر
هر کسی یه نطری داره شما هم سعی کنید یه خرده به اعصابتون بیشتر مسلط باشید

Mofid.m
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 16:48 عصر
احتمالا تو Load فرم با null کردن ContextMenu تکست باکس بشه مانع از باز شدن کانتکست منو کلیک راست شد

تو WPF که کار کرد تو WinForm هم شاید کار کنه

بابا این WINFORM منسوخ رو رها کنین چرا خودتونو درگیر تکنولوژی قدیمی و بسیار ضعیف(نسبت به WPF) کردین آخه!؟؟

من خیلی وقته که دنبال یاد گیری WPF هستم
یه لطفی کنین اگه PDF یا فیلم آموزشی یا ... دارین اگر زحمتی نیست به ایمیل m.moghimi.mail@gmail.com بفرستین.

SabaSabouhi
جمعه 08 اسفند 1393, 00:21 صبح
هر کسی یه نطری داره شما هم سعی کنید یه خرده به اعصابتون بیشتر مسلط باشید

سلام
دوست عزیز، شاید ایشون یه کم تند گفته باشه، اما حرفش درسته.
هر چیزی یه عمری داره و عمر WinForm هم دیگه تموم شده، اگه قراره برنامه‌نویسی Desktop از بین بره که هیچ، اما تا وقتی که هست چرا از
بهترین امکانات استفاده نشه؟ من از وقتی که WPF رو یاد گرفتم، دیگه فکر WinForm نوشتن هم نمی‌کنم.
تازه وقتی یاد بگیری تو WPF کنترل طراحی کنی، متوجه می‌شی که فرق WPF و WinForm چه اندازه هست.

صبا صوبحی

پانوشت: متاسفانه تالار #C و WinForm با هم دیگه ادغام شده، ای کاش جدا بود.

محمد آشتیانی
جمعه 08 اسفند 1393, 01:12 صبح
سلام
کافیه مقدار پراپرتی ShortcutsEnabled مربوط به تکست باکس رو False کنی.

هر چیزی یه عمری داره و عمر WinForm هم دیگه تموم شده، اگه قراره برنامه‌نویسی Desktop از بین بره که هیچ، اما تا وقتی که هست چرا از
بهترین امکانات استفاده نشه؟ من از وقتی که WPF رو یاد گرفتم، دیگه فکر WinForm نوشتن هم نمی‌کنم.
تازه وقتی یاد بگیری تو WPF کنترل طراحی کنی، متوجه می‌شی که فرق WPF و WinForm چه اندازه هست.

و اما در مورد فرمایشات دوستان
این دوستمون و سایر کاربران به هر دلیلی ممکنه بخوان با WinForm کارکنن و یا WPF و یا هر تکنولوژی دیگری ، فقط و فقط اگر راهی برای حل کردن مشکل در ارتباط با موضوع تاپیک دارید ، پست بزنید و راهنمایی کنید ، در غیر اینصورت نیازی به پست زدن و نصیحت کردن سایرین نیست.

* در جریان باشید ، در این تالار تقریبا اکثر سوالات مربوط به WinForm هست و تالار WPF نیز در این آدرس قابل مشاهده هست http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?142-WPF

موفق باشید.