PDA

View Full Version : فشرده نشدن برخی از اسکریپت های سایت در زمان بارگذاری

soheil1986
جمعه 08 اسفند 1393, 11:10 صبح
سلام

سایت من وقتی داره بارگذاری میشه، دو تا از جاوااسکریپتهاش فشرده نمیشن. mod_deflate و gzip هم فعال هستند. سایر فایل ها فشرده میشن. ولی این دو تا که حجمشون هم نسبتا زیاده فشرده نمیشن.

Google Page Speed میگه فشرده شدن این دو تا میتونه تا 244 کیلوبایت از حجم سایت در زمان بارگذاری رو کاهش بده. یعنی حدود یک چهارم کل حجم صفحه که نسبتا زیاده.

آدرس صفحه موردنظر اینه (روی اپن کارته):
www.ebooko.ir

اون دو تا اسکریپت هم اینان:

jquery-ui-1.8.16.custom.min.js
jquery-1.7.1.min.js (http://ebooko.ir/catalog/view/javascript/jquery/jquery-1.7.1.min.js)

پیشاپیش ممنون

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 11:45 صبح
شاید چون خودشون Minify شدن اینطوریه. فایل اصلی رو بگذارین ببینین درست میشه یا نه. ضمناً زیاد نگران نباشین چون این فایلها روی مرورگر کاربر کش میشن.

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 11:48 صبح
ضمناً این لینک داره میگه فشرده شدن که:
http://www.gidnetwork.com/tools/gzip-test.php
آدرس فایلهاتون رو وارد کنید تا یکی یکی بررسی بشن.

soheil1986
دوشنبه 11 اسفند 1393, 21:38 عصر
سلام

ممنون از جوابتون.

بله ظاهرا gzip فعاله ولی همونطور که گفتم دو تا از اسکریپت ها که اسمشون رو گفتم، فشرده نمیشن.
برای امتحان www.ebooko.ir رو باز کنید. توی Chrome DevTools از قسمت Network میشه سایز واقعی هر فایل و سایز بارگذاری شده رو دید. همه اسکریپت ها سایزشون تا حد قابل قبولی کم شده، به جز این دو تا. Google PageSpeed هم میگه اینا فشرده بشن بهتره.

البته در مورد کش شدن حق با شماست ولی من دنبال اینم که توی اولین بازدید هم سرعت بارگذاری بالاتر بره.

از کجا میشه فهمید که خودشون Minify شدن یا نه؟

موفق باشید

MMSHFE
سه شنبه 12 اسفند 1393, 16:23 عصر
فایلهای Minify شده رو اگه با Notepad یا ++Notepad باز کنید، میبینید که همه متنها داخل هم فرو رفتن و فواصل خاصی و اضافه حذف شدن. این کدها معمولاً به دلیل نوع فشرده سازی اعمال شده، بیشتر از این فشرده نمیشن (یکی دو مورد دیدم که با فشرده سازی بیشتر، اسکریپت از کار افتاده - البته مطمئن نیستم بخاطر gzip بوده باشه).

freeman99
سه شنبه 12 اسفند 1393, 20:52 عصر
jquery-ui-1.8.16.custom.min.js
منکه تست کردم فشرده شده ارسال میشه!