PDA

View Full Version : نظرسنجی SitePoint برای انتخاب فریمورک محبوب در 2015

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 20:49 عصر
سایت پوینت دوباره مثل سال قبل نظرسنجی گذاشته تا فریمورک محبوب سال 2015 رو انتخاب کنه. به لطف دوستم Alexander Makarov از تیم توسعه Yii این دفعه از نظرسنجی باخبر شدیم. لطفاً با مراجعه به لینک زیر به فریمورک محبوبتون رأی بدین:
http://bit.ly/bestfw2015
فقط یادتون باشه حتماً قید کنید که با بیش از یک فریمورک کار کردین چون نظرات تک فریمورک رو حذف میکنه.

under22
جمعه 08 اسفند 1393, 21:33 عصر
یه اشتباه یا کلکی که زدن اینه که Yii 1 و Yii 2 رو جدا زدن اما لاراول که نسخه 5 اون تازه اومده رو یکی زدن اینطوری رای ما پخش میشه و شانسموم خیلی میاد پایین

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 22:08 عصر
با دو تا ایمیل به هر دو رأی بدین. کلاً برگزارکننده این نظرسنجی خودش طرفدار لاراوله.

under22
جمعه 08 اسفند 1393, 22:18 عصر
با دو تا ایمیل به هر دو رأی بدین. کلاً برگزارکننده این نظرسنجی خودش طرفدار لاراوله.
باشه ما با دو تا ایمیل رای بدیم بقیه که اینکارو نمیکنن بازم مثل روز روشنه لاراول رای میاره چون اولا نسخه 1 و 2 رو جدا کردن دوما نسخه 2 هنوز جا نیفتاده حتی سوالای خیلی کمی تو stackowerfolow داره .
من خودم با لاراول 5 کار کردم اسمش اینه کد جنیتور داره همش باید تو کامند لاین کد بزنی خیلی چرته یا اینکه (تو نسخه 4 نسخه 5 رو نمیدونم ) برای اینکه از url حمله xss نخوری باید خود تابع بنویسی :قهقهه:

behnamy01
جمعه 08 اسفند 1393, 22:24 عصر
اینبار هم اگر phalcon تا رتبه چهارم هم حتی جای بگیره، من تصمیمم رو جدی میکنم که روی phalcon به صورت کامل کار کنم! پارسال اگر اشتباه نکنم رتبه دوم شد!

راستی آقای شهرکی چزا تاپیک رو توی بخش yii زدید؟ :دی من همینجور اتفاقی دیدم این تاپیک رو از طریق آخرین پست ها!

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 22:26 عصر
شما رأی به هر دو رو ثبت کنید و به بقیه هم توی شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کنید. بقیه اش دیگه مهم نییت. سایرین هم حواسشون جمع هست.

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 22:29 عصر
اینبار هم اگر phalcon تا رتبه چهارم هم حتی جای بگیره، من تصمیمم رو جدی میکنم که روی phalcon به صورت کامل کار کنم! پارسال اگر اشتباه نکنم رتبه دوم شد!

راستی آقای شهرکی چزا تاپیک رو توی بخش yii زدید؟ :دی من همینجور اتفاقی دیدم این تاپیک رو از طریق آخرین پست ها!

فالکن فریمورک خیلی خوبیه. فقط حواستون باشه که توی هاست اشتراکی نمیشه استفاده کنید چون باید بصورت افزونه روی php نصب بشه و اکثر هاستهای اشتراکی زیر بار نمیرن. تاپیک هم مرتبط با فریمورک yii هست و جایی اوی بخش عمومی نداره. میتونید لینکش رو تو امضاتون بگذارین‌‌.

under22
شنبه 09 اسفند 1393, 13:12 عصر
شما رأی به هر دو رو ثبت کنید و به بقیه هم توی شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کنید. بقیه اش دیگه مهم نییت. سایرین هم حواسشون جمع هست.
به نظر من باید چند نفری اعتراش کنیم و تو کامنت ها این موضوع رو گوش زد کنیم

MMSHFE
شنبه 09 اسفند 1393, 13:44 عصر
کامنت گذاشتم. بقیه هم میتونن تأیید کنن تا مجبور بشه اهمیت بده ایجاد کننده نظرسنجی: http://community.sitepoint.com/t/best-php-framework-2015-survey/114082/5?u=mlf2kx

under22
شنبه 09 اسفند 1393, 15:03 عصر
کامنت گذاشتم. بقیه هم میتونن تأیید کنن تا مجبور بشه اهمیت بده ایجاد کننده نظرسنجی: http://community.sitepoint.com/t/best-php-framework-2015-survey/114082/5?u=mlf2kx
من کامنت شما رو لایک کردم لطفا بقیه دوستان به نشانه اعتراض کامنت آقای شهرکی رو لایک کنند

under22
شنبه 09 اسفند 1393, 20:23 عصر
جالبه به کامنت شما نظر دادن .
لطفا متنش رو ترجمه کنید و اینجا بگذارید

MMSHFE
یک شنبه 10 اسفند 1393, 08:03 صبح
Hi,
the separation of L3 and L4/5 might be logical, I admit. For now, please add it as "other" if you need to.
However, separating L4 and L5 doesn't make much sense since L5 is barely a few weeks old and not many production apps will be running it yet, making the sample of users who do use it truly minute. What's more, the architecture changes between L4 and L5 aren't that much of a difference, while Yii 1 vs 2 and ZF1 vs 2 are entirely new frameworks, architecturally, logically, and in all other ways but the name. Finally, there's release dates. L4->L5 took two years I think, while Yii1->Yii2 and ZF1->ZF2 took half a decade or more.
Therefore, I feel like this separation is justifiable.

میگه:
جدا کردن لاراول 3 و 4/5 میتونه منطقی باشه، قبول دارم ولی اون رو (L3) رو بعنوان other انتخاب کنید.
هرچند جداسازی L4 و L5 اینقدر ضروری نیست چون L5 چند هفته است که اومده و درنتیجه برنامه های زیادی باهاش نوشته نشده که باعث میشه کاربرانش خیلی کم بشن. بعلاوه تغییرات معماری از L4 به L5 اونقدر زیاد نیست که تفاوت خاصی ایجاد کنه درحالی که Yii1 و Yii2 و ZF1 و ZF2 کلاً دو فریمورک جدا هستن ازنظر معماری، منطق و همه چیز بجز اسمشون. درنهایت تاریخ انتشاره که L4-L5 دو سال زمان برده ولی Yii1 تا Yii2 و ZF1 تا ZF2 نزدیک به نصف یک دهه یا بیشتر بوده.
درنتیجه فکر میکنم جداسازی عادلانه بوده.

MMSHFE
یک شنبه 10 اسفند 1393, 08:08 صبح
جواب من: http://community.sitepoint.com/t/best-php-framework-2015-survey/114082/8?u=mlf2kx

You didn't mention it on the form, so the users of all versions of laravel will choose Laravel, not "other". If several-weeks-life of L5 is the reason, so please put Yii2 on the "other" category because it also has several weeks life. BTW, the separation of framework users will result in unbalanced results. If a framework has some minor versions, they should be separated (among all frameworks, not selectively). This manner leads to winning laravel again, I think. But as I know, Yii users used Yii1 for several years and have many production projects based on it (and so, continue to use it on support phase), but many of them are now turned to Yii2 and so, will choose it. This decreases Yii1 votes. At least you can enable multi-choice option for frameworks to let voters choose all of frameworks they are using.

شما نگفتین که کاربران نسخه 3 لاراول other رو انتخاب کنن و درنتیجه کاربران همه نسخه های لاراول گزینه Laravel رو انتخاب میکنن نه other.
اگه عمر چند هفته ای لاراول 5 ملاکه، Yii2 هم چند هفته است که اومده و لطفاً Yii2 رو هم به "other" منتقل کنید. بهرحال، جداسازی کاربران منجر به نتایج غیر متعادل میشه. اگه یه ورژن نسخه های فرعی داره، باید جداگانه درنظر گرفته بشن (توی همه فریمورکها، نه انتخابی). فکر میکنم این رفتار باعث برنده شدن مجدد لاراول خواهد شد، درحالی که تا جایی که اطلاع دارم، کاربران Yii هنوز هم از Yii1 برای پشتیبانی پروژه های قبلی استفاده میکنن و توی پروژه های جدید Yii2 رو به کار میبرن و درنتیجه گزینه Yii2 رو انتخاب میکنن. این مسئله باعث کاهش آراء Yii1 میشه. حداقل میتونید قابلیت انتخاب چندگانه رو فعال کنید تا شرکت کنندگان بتونن به همه فریمورکهایی که باهاشون کار میکنن رأی بدن.