PDA

View Full Version : ان تايم کزدن برنامه در شبکه

hesam_dj10
جمعه 08 اسفند 1393, 21:44 عصر
سلام،من يه برنامه دارم
به اين صورت که يه ب نامه روي سرور هستش و اونو شير کردم به روي بقيه سيستم ها،بخاطر اينکه ميخام هنوز تغيرات بدم توش
حالا ميخاموقتي يه پيام ميدم بلافاصله روي بقيه سيستمها بياد،به صورت ان تايم،چه کنم

SabaSabouhi
جمعه 08 اسفند 1393, 22:23 عصر
سلام،من يه برنامه دارم
به اين صورت که يه ب نامه روي سرور هستش و اونو شير کردم به روي بقيه سيستم ها،بخاطر اينکه ميخام هنوز تغيرات بدم توش
حالا ميخاموقتي يه پيام ميدم بلافاصله روي بقيه سيستمها بياد،به صورت ان تايم،چه کنم

سلام
1. Share کردن یه برنامه توی شبکه کار مناسبی نیست. و ترافیک زیادی تو شبکه ایجاد می‌کنه و مشکلات زیادی هم می‌تونه برات ایجاد کنه.
2. اگه می‌خوای تو شبکه پیغام بفرستی باید بری سراغ Socket Programming
3. گمان می‌کنم راه حل‌ها ساده‌تری برای توسعه همزمان با استفاده هم وجود داشته باشه. اینطوری کار رو برای خودت سخت‌ می‌کنی.

صبا صبوحی

NasimBamdad
جمعه 08 اسفند 1393, 22:24 عصر
منم دنبال این هستم که صفحه یا نرم افزار قفل بشه و بعد که کارم تمام شد قفل رو آزاد کنم

امیر مهرشاد
شنبه 09 اسفند 1393, 07:58 صبح
اینجا (https://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/46d8a5e6-6c1b-4e37-8dfe-b784a186ccac/trying-to-remotely-lock-a-computer-on-my-network-with-c?forum=csharpgeneral) و اینجا (http://stackoverflow.com/questions/11457867/how-to-lock-a-file-on-network-in-windows) رو ببینید

hesam_dj10
شنبه 09 اسفند 1393, 14:04 عصر
سلام
1. Share کردن یه برنامه توی شبکه کار مناسبی نیست. و ترافیک زیادی تو شبکه ایجاد می‌کنه و مشکلات زیادی هم می‌تونه برات ایجاد کنه.
2. اگه می‌خوای تو شبکه پیغام بفرستی باید بری سراغ Socket Programming
3. گمان می‌کنم راه حل‌ها ساده‌تری برای توسعه همزمان با استفاده هم وجود داشته باشه. اینطوری کار رو برای خودت سخت‌ می‌کنی.

صبا صبوحی
اول مشکالاتی که به وجود میاد رو بفرمایید
دوم جه راهی برای برای توسعه همزمان با استفاده پیشنهاد میکنید
سوم به غیر از سوکت پروگرامینگ راه دیگه ای هم هست

hesam_dj10
شنبه 09 اسفند 1393, 19:06 عصر
من هنوز منتظر راهکارلتون هستم،خانم صبوحي

SabaSabouhi
شنبه 09 اسفند 1393, 21:37 عصر
اول مشکالاتی که به وجود میاد رو بفرمایید
دوم جه راهی برای برای توسعه همزمان با استفاده پیشنهاد میکنید
سوم به غیر از سوکت پروگرامینگ راه دیگه ای هم هست

سلام
1. دوست عزیز، من سال‌های زیادی برنامه نوشتم، در نتیجه خیلی کارهای درست و نادرست رو تجربه کردم. وقتی تو شبکه share می‌کنی
یه مشکلاتی پیش میاد. مثلاً مشکل دسترسی به resourceها، محدودیت‌هایی که ویندوز برای فولدرهای share داره، دسترسی‌ها و غیره.
و بعد اگه یه نفر برنامه رو باز کرده بود و میز کارش رو ترک کرده و همون زمان شما بخواین برنامه رو به روز کنین، باید منتظر باشین که همکارتون
برگرده پشت میزش و از برنامه خارج بشه.
2. پیشنهاد من اینه که دنبال Socket Programming و Sharing نری، یه مکانیزم ساده و کارا انتخاب کنی.
شما می‌تونی این مکانیزم رو داشته باشی که یه loader بنویسی که بجای برنامه‌ی اصلی اجرا بشه.
اول share folder رو چک کنه، اگه نسخه‌ی جدیدتری وجود داشت، اون رو کپی کنه روی نسخه‌ی local و سپس
برنامه‌ی موجود در هارد دیسک رو اجرا کنه. اگه هم نسخه‌ی جدید وجود نداشت که هیچ، همون نسخه‌ی روی هارد
رو اجرا می‌کنه.
اینطوری نه مشکل ارتباطی با کاربرا داری، و نه کاربرها باید برای این که شما نسخه شبکه رو به روز می‌کنی از برنامه خارج بشن.
اما اگه به دیتابیس هم تغییری داده باشی که لازم باشه کاربرها از برنامه خارج بشن و دوباره برنامه رو اجرا کنن ( که می‌تونه همزمان با
اصلاحات شما نباشه ) باید به نحوی خبر دار بشن که می‌تونه با socket programming باشه یا این که باز راه راحت‌تری رو مثل
دریافت Notification از SqlServer انتخاب کنیم. یه جدول تو دیتابیس در نظر می‌گیری برای این کار، و هنگام به روز شدن دیتابیس
تو اون جدول آخرین نسخه‌ی دیتابیس رو درج می‌کنی، یه Notifier تو برنامه اضافه می‌کنی که به محض ویرایش این جدول خبر دار
بشی و به کاربر پیام بدی که دیتابیس تغییر کرده و . . .

صبا صبوحی

پانوشت: من آقای صبوحی هستم.