PDA

View Full Version : سوال: گذاشتن شماره سریال CPU برای جلو گیری از نصب نرم افزار در کامپوتر های دیگه

Mofid.m
شنبه 09 اسفند 1393, 08:57 صبح
من یه برنامه برای یه شرکتی نوشتم
میخوام تو دیتابیس نرم افزار یه تیبل بسازم با دو فیلد به نام CpuSerial,ActiveCode.
بعد از نصب نرم افزار قبل از لود فرم اصلی برنامه برم چک کنم که آیا فیلد CpuSerial پر شده یا نه...
اگه این فیلد مقدار داشت و فیلد ActiveCode هم مقدار داشت یعنی برنامه اکتیو شده و میشه ازش استفاده کرد.
در غیر این صورت نزارم برنامه اجرا بشه.
روال کارم به این شکله که بعد نصب و اجرای برنامه بره مقدار فیلد CpuSerial رو بخونه اگر خالی بود شماره سریال Cpu توش قرار بده و با نمایش شماره سریال به کاربر ازش بخوام تا با من تماس بگیره و بعد از تماس گرفتن من کد فعال سازی رو بهش بدم،ActiveCode و با وارد کردن اون کد و زدن دکمه فعال سازی کد فعال سازی رو در فیلد ActiveCode بریزه. تا برنامه فعال بشه.
روش بدست آوردن کد فعال سازی با شماره سریال Cpu رو طبق یه اگوریتمی که خودم می دونم و توی نرم افزار هم نوشتم بدست میاد.
این روش یه عیب داره و اونم اینه که هر وقت Cpu سیستم تغییر کنه کد فعال سازی قبلی دیگه بدرد نمی خوره و باید کد جدیدی بگیره.
اما خوبیش اینه که حداقعل من در جریان کار قرار می گیرم.

حالا سوال اول : نظرتون راجب این روش چیه؟
سوال دوم: شما ایده بهتری دارین که پشنهاد کنین؟

محمد رضا فاتحی
شنبه 09 اسفند 1393, 09:41 صبح
این روش یه عیب داره و اونم اینه که هر وقت Cpu سیستم تغییر کنه کد فعال سازی قبلی دیگه بدرد نمی خوره و باید کد جدیدی بگیره.
مگه قراره چقدر وقت یکبار CPU یه سیستم عوض بشه؟؟
این روش قفل نرم افزاریه اگه شرکت پولداره و قراره پول خوبی بهتون بده می تونید از قفل سخت افزاری استفاده کنید

Mofid.m
شنبه 09 اسفند 1393, 09:47 صبح
نرم افزار اونقدی بزرگ نیست که بخوام هزینه کنم تا براش قفل سخت افزاری بزارم
آخه مطمنم که با تحویل این نرم افزار به مشتری اونها این نرم افزار رو به کسایی دیگه هم میدن تا استفاده کنن.
برای اینکه می خوام از این روش استفاده کنم.
البته هنوز در حد ایدست.
روش های دیگه ایی رو بررسی کنم و دوستان هم زحمت بکشن نظرشونو بگن تا ببینم اجرا کنمش یا نه

محمد رضا فاتحی
شنبه 09 اسفند 1393, 09:56 صبح
اگه قرار نیست قفل سخت افزاری بزارید همین ایده خوبه
فق می تونید با سریال هارد هم ادغامش کنید و مطمئن باشید اونچنان تغییری توی سیستم انجام نمیشه که نگران این موارد باشید تو مقوله قفل نرم افزاری موارد امنیتی مهم تره!
اینجا هم یه پیشنهاد دادم ببین
http://barnamenevis.org/showthread.php?487402-activation-key

Mofid.m
شنبه 09 اسفند 1393, 10:10 صبح
فق می تونید با سریال هارد هم ادغامش کنید و مطمئن باشید اونچنان تغییری توی سیستم انجام نمیشه که نگران این موارد باشید تو مقوله قفل نرم افزاری موارد امنیتی مهم تره!

اره اینطوری بهتره
اما برای اون اگوریتم هم نظرم اینه که ارون شماره سریال رو بگیرم به اعداد دودویی تبدیلش کنم طبق یه روالی که خودم براش مشخص میکنم، نه کد دودویی که سیستم میده
منظورم اینه که بیام یه Case بزارم از تمام حروف و اعداد و انهارو مطابق اون Case به رشته دودویی تبدیل کنم بعد با انجام یه سری محاسبات And,Or,Xor روی اون رشته دودویی رشته ایی جدید ازش بسازم و طبق یه Case دیگه کد فعال سازی رو ازش استخراج کنم.
البته باید مطمئن بشم که کد های تولید شده از شماره سریال همیشه یکتا هستن.
نظرتون راجب این الگوریتم چیه؟

محمد رضا فاتحی
شنبه 09 اسفند 1393, 10:24 صبح
تولید سریال دست خودتونه می تونید هر کاری دوست دارید سرش بیارید من خودم میام ااز سریال هارد و cpu استفاده می کنم یه تکه از این یه تیکه از اون قاطی پاتی!!! یه سریال می سازم یا هر طولی!!
مطمئن باشید یکتاس

amir_mhdi
شنبه 09 اسفند 1393, 12:11 عصر
قفل سخت افزاری هزینه زیادی نداره ها ، حدود 15 هزار تومن میشه.
خیالت هم دیگه راحته.

danialafshari
شنبه 09 اسفند 1393, 12:35 عصر
با سلام
اگر سوالتون درباره نحوه کار کرد این قفل هست تاپیک در این مورد بسیار زیاد هست و در چندین تاپیک هم توضیح دادم
اگر مشکلتون اینه که با تغییر cpu کد تغییر کنه خب این که مسلم هست و باید هم تغییر کنه چون شما داری از کد cpu استفاده می کنی
حالا من هدفتون از ایجاد این تاپیک رو متوجه نشدم !
قفل های سخت افزاری با قابلیت اجرا در شبکه با قیمت 15-20 به همراه Sample در بازار موجوده
موفق باشید

golbafan
شنبه 09 اسفند 1393, 12:56 عصر
از کد مادر بورد هم میتونی به عنوان سریال استفاده کنی چون یونیک تره

الان که اکثر محصولات چینی شدن دیگه کد cpu خیلی یونیک نیست برای مثال همشون با bfeb-fbff شروع میشن

Mofid.m
شنبه 09 اسفند 1393, 13:09 عصر
برنامه که من نوشتم یه برنامه ثبت سفارشه اما با نوع گزارش گیری و نمایشی متفاوت
برنامه ظاهرا پیچیدگی خیلی زیادی نداره اما برای پیاده کردن خواسته های مشتری کد هاش واقعا پیچیده و سخت شده بود.
گزارش گیریشم خیلی کامله.
این نرم افزار خیلی براشون کار راه اندازه و چند تا شرکت دیگه هم هستش که به احتمال خیلی خیلی زیاد اگر این کارو نکنم مفد می افته دستشون.
نرم افزاری نیست که خیلی ها بخوان استفاده کنن اما برای این شرکت و شرکت های مشابه که در اون نزدیکی هستن و با هم ارتباط دارن یه جورایی واجبه.
دلیل قفل گذاری منم همینه.
به همین خاطر گفتم اگه بشه به صورت نرم افزاری قفلش کنم.

sigmaos
پنج شنبه 25 تیر 1394, 18:29 عصر
بچه ها این کار رو نکنید از سریال سی پی یو استفاده نکنید ...
چون نرم افزار هایی رو دیدم که حتی میتونن سریال سی پی یو رو هم تغییر بدن
آدم وحشت میکنه...:گریه:

محمد رضا فاتحی
پنج شنبه 25 تیر 1394, 18:49 عصر
چه جالب.... میشه معرفی کنید؟؟

aliagamon
پنج شنبه 25 تیر 1394, 21:57 عصر
بله برنامه هایی هستن که کد های سخت افزاریی رو شبیه سازی کنن
hard disk serial number changer رو یه امتحان کنید.
cpu و بقیه سخت افزار ها هم تحت virtual machine ها قابل جعل کردن هست کافیه برنامه رو با virtual machine با کانفیگ جعلی جرا کنن

بیتا حکمت
پنج شنبه 25 تیر 1394, 22:38 عصر
آیا اجرای برنامه های جعل کننده Cpu اسیبی به سیستم کاربر وارد نمی کنن ( من یکم ترسوام :لبخند: )

golbafan
پنج شنبه 25 تیر 1394, 22:54 عصر
آیا اجرای برنامه های جعل کننده Cpu اسیبی به سیستم کاربر وارد نمی کنن ( من یکم ترسوام :لبخند: )

ممکنه نیاز بشه مادربورد رو ریست کرده و مجدد ویندوز بریزید
اما مشکل بزرگی پیش نمیاد

البته میشه بجای این کارا از نرم افزارهای ایجاد کننده سیستم مجازی استفاده کنید که یک pc مجازی ایجاد میکنه و روی اون ویندوز نصب میکنید مثل vbox شرکت اوراکل
https://www.virtualbox.org/