PDA

View Full Version : سوال: افزايش و كاهش موجودي در انبار

saeed razaee
شنبه 09 اسفند 1393, 14:24 عصر
با سلام
من در برنامه حسابداري خودم جدولي دارم براي نگه داري كالاهاي انبار كه شامل كد كالا -نام كالا - موجودي اوليه- افزايش موجودي-كاهش موجودي- و موجودي كالا و يك جدول دارم براي افزايش موجودي و يك جدول براي كاهش موجودي در اين برنامه ابتدا موجودي اوليه كالا تعريف مي شود مثلا ليوان 10 عدد حال مي خواهم با فرم افزايش موجودي و كاهش موجودي اين تعداد كم و زياد شود و براي اين كار فرم افزايش موجودي را ارتباط يك به چند دارد با جدول كالا حال وقتي كالايي را افزايش مي دهم و در كوئري جمع مي زنم در صورتي ليست كالاهاي من نمايش داده مي شود حه حتما براي هر كالايي حداقل يك بار افزايش يا كاهش را ثبت كنم حتي اگر شده مقدار صفر وارد شود.در كوئري كالا موجودي كالا از جمع موجودي اوليه به اضافه افزايش موجودي به اضافه فاكتور خريد اين سه تا با هم جمع مي شود و منهاي جمع كاهش موجودي و فاكتور فروش مي شود تا موجودي كالا در انبار را نمايش دهد.كسي راه بهتري براي افزايش و كاهش و فاكتورهاي خريد و فاكتورهاي فروش دارد و يا ايده خودم را اصلاح كنيد به طوري كه لازم نباشد حتماً براي هر كالايي حتماً يك بار افزايش و كاهش را ثبت كنم /

mjavadian34
شنبه 09 اسفند 1393, 20:47 عصر
دوست عزیز من 4 تا نرم افزار حسابداری پشتیبانی کردم هیچ کدوم از اون ها بابت ورود و خروج کالا تیبل درست نکردند شما تیبل کالا دارییک تیبل انبار دارید یک تیبل واحد کالا داریدیک تیبل نوع سند که نام های مد نظر شما در آن است مثل افتتاحیه فرموردید یا خرید و فروش که معادل ورود یا خروج هستندبک تیبل سند و یک تیبل ریز سند دارید در ریز سند شما کالا انبار واحد کالا و مقدار ورود یا خروج را درج میکنید مابقی یک کوئری خیلی ساده استاگر سوال داشتین در خدمتم

saeed razaee
یک شنبه 10 اسفند 1393, 10:46 صبح
سلام دوست عزيز
امكان داره يك نمونه فايل پيوست كنيد.با تشكر

mjavadian34
سه شنبه 12 اسفند 1393, 10:34 صبح
این نمونه129034
129034