PDA

View Full Version : سوال: یک نرم افزار خوب گزارش ساز چیه؟

as987498749874
شنبه 09 اسفند 1393, 19:34 عصر
سلام دوستان.
یکی از مهمترین قسمتای یک برنامه گزارشاتش هست.بعلت اینکه برنامه ام تجاریه از mysql برا بانکش استفاده کردم. همچنین وبی دات نت express رو برا کد نویسی انتخاب کردم.
اگه متوجه شده باشین من تا حد امکان از نرم افزار های free استفاده می کنم.الان برا گزارشا موندم و چیز بدرد بخوری گیر نمیاد.از ریپورت بیلدر که اونم free هست استفاده کردم روی
ویندوز xp تو سرویس پک های مختلف مشکل داره و به راحتی قابل رفع نیست.یه فکر کردم از html برا گزارشام استفاده کنم که اونم به علت سختی تولید گزارش زیاد جالب نیست.دوستان
نرم افزار گزارش ساز رایگان سراغ ندارین یا حداقلش ارزون باشه؟؟؟؟

mahmood11874
یک شنبه 10 اسفند 1393, 08:24 صبح
نرم افزار های زیادی واسه این کار هست مثل Crystal Report / Stimulsoft report/ , Microsoft Report viewer که از اونجایی که برنامتون با VB.net نوشتید من Microsoft Report viewer بهتون پیشنهاد می کنم . اگر سوالی در مورد این برنامه داشتید در خدمتم .

as987498749874
یک شنبه 10 اسفند 1393, 09:11 صبح
من الان خودم با اون گزارش میسازم مشکلش توی ویندوز xp هست.که بالا نمیاد و اجرا نمیشه!!! تا جایی که من تحقیق کردم کلا راه حلی هم براش وجود نداره!!!!!
اگه شما به راه کاری دست پیدا کردین خوشحال میشم اونو بنویسید !!!!!
در ضمن با ریپورت بیلدر هم گزارشارو درست می کنم و توی سون و 8 درسته!!!!
report Bulder 2008
report viewer 9 , 10

mahmood11874
یک شنبه 10 اسفند 1393, 10:49 صبح
منم همین مشکل داشتم اما حل شد فقط کافیه چنتا فایل DLL رو داخل دایرکتوری Bin کپی کنی همین اگر خواستین آدرس فایل های مورد نیاز براتون بزارم

moferferi
سه شنبه 12 اسفند 1393, 07:00 صبح
منم همین مشکل داشتم اما حل شد فقط کافیه چنتا فایل DLL رو داخل دایرکتوری Bin کپی کنی همین اگر خواستین آدرس فایل های مورد نیاز براتون بزارم

خوب قربونت بگو پس.از بس ورژن عوض کردم و تو نت سرچ کردم دیوونه شدم

as987498749874
سه شنبه 12 اسفند 1393, 12:50 عصر
با اجازه mahmood11874 (http://barnamenevis.org/member.php?267021-mahmood11874) جان عزیز:

reportviewr:
Microsoft.reportviewer.common.dll
Microsoft.ReportViewer.DataVisualization.DLL
Microsoft.ReportViewer.ProcessingObjectModel.DLL
Microsoft.ReportViewer.WinForms.dll
Microsoft.ReportViewer.WinForms.resources.dll

sqlserver:
Microsoft.SqlServer.Types.dll

ایناست فایل ها که بعد نصب ریپورت ویور رو سیستم شما میاد فقط با جستجو ادرسش نمیاد باید با cmd کپی کنیش!

cd c:\windows\assembly\gac_msil\Microsoft.reportviewe r.common\10.*
copy * c:\

10 اخری ورژن ریپورت ویور هست که شاید 9 یا 11 باشه
همشو کپی کن و توی جایی که میخوای نرم افزارت رو نصب کنی کنار برنامه کپی کن و فقط باید از دات نت 3.5 یا 4 یا 4client استفاده کنی!!!!

alibarghamadi
سه شنبه 12 اسفند 1393, 12:56 عصر
خیلی خوب بود