PDA

View Full Version : گرافیک وب یا برنامه نویسی تحت وب؟

arfaie
یک شنبه 10 اسفند 1393, 01:32 صبح
باسلام خدمت تمام دوستان
بنده دانشجوی کارشناسی آی تی هستم
از حدود 1 سال پیش با چندی از دوستام تصمیم به یادگیری چیزی فراتر از دانشگاه رو آوردیم که آخر سر از کلاس های #C سردر آوردیم
حالا بعد یک سال بعد از انجام چند پروژه دست پا شکسته تحت وب(Asp.net)به این نتیجه رسیدیم که باید هر کس در حوضه خود دانش خود را افزایش دهد!
بنده که قسمت گرافیک وب را برعهده داشتم،تصمیم گرفتم که به صورت جدی شروع به یادگیری ریسپانسیو و جاوا اسکریپت و جی کوئری شوم!
ولی بعد چند سرچ ساده در گوگل نتایجی که بدست آوردم کمی دلسرد کننده بود!
آیا واقعا یک متخصص در امر گرافیک وب میتواند آینده روشنی همانند یک برنامه نویس تحت وب داشته باشد؟
یعنی اگر من شروع به یادگیری موارد بالا بکنم,تضمینی برای داشتن یک آینده خوب در کشورمان وجود دارد؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید
باتشکر

Omid Jackson
یک شنبه 10 اسفند 1393, 03:16 صبح
باسلام خدمت تمام دوستان
بنده دانشجوی کارشناسی آی تی هستم
از حدود 1 سال پیش با چندی از دوستام تصمیم به یادگیری چیزی فراتر از دانشگاه رو آوردیم که آخر سر از کلاس های #C سردر آوردیم
حالا بعد یک سال بعد از انجام چند پروژه دست پا شکسته تحت وب(Asp.net)به این نتیجه رسیدیم که باید هر کس در حوضه خود دانش خود را افزایش دهد!
بنده که قسمت گرافیک وب را برعهده داشتم،تصمیم گرفتم که به صورت جدی شروع به یادگیری ریسپانسیو و جاوا اسکریپت و جی کوئری شوم!
ولی بعد چند سرچ ساده در گوگل نتایجی که بدست آوردم کمی دلسرد کننده بود!
آیا واقعا یک متخصص در امر گرافیک وب میتواند آینده روشنی همانند یک برنامه نویس تحت وب داشته باشد؟
یعنی اگر من شروع به یادگیری موارد بالا بکنم,تضمینی برای داشتن یک آینده خوب در کشورمان وجود دارد؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید
باتشکر

مسلما بازار کار با دید اولیه ای که همه ما داریم خیلی فرق داره، ولی اگر طراح وب خوبی باشین میتونین آینده روشنی داشته باشین ولی توصیه من به شما این هست که زبان سمت سرور هم کار کنین، من خودم با خیلی از دوستام تیم تشکیل دادیم ولی خیلیا فقط حرف هستن نه مرد عمل، موقع عمل همه فرار میکنن، این رو نمیگم دلسرد شین میگم که واقعیت رو بدونین، ولی میتونین تو دوستاتون آدم های فعال هم پیدا کنین
وقتی حرف از IT میشه همه فکر میکنن میرن دانشگاه و بعد لیسانس رو میگیرن میشن مهندس ولی نمیدونن که هرروز باید مطالعه داشت، هرروز باید وقت گذاشت، هرروز باید تمرین کرد، دوستان فعالی که اینجا هستن رو ببینین بدون شک روزی 2 ساعت مطالعه دارن چون اگر یک روز مطالعه نکنن، چند روز عقب میفتن
شما هم این کار ها رو بکنین مطمئن باشین موفق میشین، آینده هم پیش بینی نشده، آینده رو خود ما آدما با اعمالمون درست میکنیم، اگر بخواین آدم موفقی بشین و تلاش بکنین بدون شک موفق میشین
اینکه آینده خوب داشته باشین یا نه همش بستگی به خودتون داره
اما رشته های مرتبط با کامپیوتر مسلما آینده خوبی دارن چون همه چیز داره به سمت کامپیوتر میاد

amin7x
یک شنبه 10 اسفند 1393, 08:57 صبح
سلام دوست عزیز
متاسفانه در کشورمون هنوز شاخه های وب درست جا نیوفتاده. خیلی خوبه که می‌خواهید یک شاخه از وب را دنبال کنید ولی به نظرم شما هنوز برداشت درستی از شاخه‌های وب ندارید.
اگر میخواهید در زمینه گرافیک وب فعالیت کنید که خودش دارای 2 زیر شاخه‌ است که شامل برنامه نویسی و سرو کله زدن با کد نمیشه و بیشتر با نرم‌افزار های گرافیکی سرو کار دارید:

1- طراحی رابط کاربری (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8% D8%B1) (UI)
2- طراحی تجربه کاربری (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87_%DA%A9%D8%A7%D8%B1% D8%A8%D8%B1%DB%8C) (UX)

اگر شما روی یک شاخه تمرکز کنید و از این شاخه به اون شاخه نپرید می‌تونید به هدفتون برسید چه در ایران چه در کشورهای دیگه.
درمورد تضمین هم کسی شما رو نمیتونه تضمین کنه که میتونید آینده شغلی خوبی داشته باشید چون این تضمین در اثر تلاش و کوشش خودتون شکل بوجود میاد.

متاسفانه توی بازار فعلی دیگه همه، همه کاره شدن و همه تخصص هارو با هم دنبال میکنند (طراحی رابط کاربری، تجربه کاربری، برنامه نویسی وب و...)

ببخشید زیادی تایپ کردم.
موفق باشید.:لبخندساده:

arfaie
یک شنبه 10 اسفند 1393, 12:15 عصر
ممنون از همه دوستان که راهنماییم کردن
جناب amin7x منظورم از گرافیک وب همون رابط کاربری (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8% D8%B1) (UI) هستش(هرچند که این خودش زیر مجموعه UX هستش)
چیزی که این وسط منو از ادامه این کارد دلسرد میکنه اینه که بری کلی وقت بذاری و یاد بگیری آخر سر یه برنامه نویس بیاد بهت بگه "بابا یه قالب طراحی کردی دیگه!!!"
یا در کارگروهی به یه برنامه نویس بیش تر از یه گرافیک کار اهمیت داده بشه!
شاید هم همه اینا بیشتر از یه زایده ذهنی نباشه!
و یه سوال دیگه!
اگه فرض کنیم یه برنامه نویس و یک گرافیک کار هر دو در حیطه کاریه خودشون از 100 ، 60 بگیرن،آیا این دو میتونن دستمزدی برابر داشته باشن!
فرض کنیم که پروژه مفروض از لحاظ برنامه نویسی و گرافیک سختی یکسانی داشته باشد!
در ضمن من اصلا از سختی کار برنامه نویسی فراری ندارم که روی گرافیک تاکید میکنم!با اینکه هردو سختی های خودشونو دارن!
بازم ممنون از همه دوستان

Omid Jackson
یک شنبه 10 اسفند 1393, 13:06 عصر
ببینین نمیشه گفت تو هر پروژه برنامه نویس سرور بیشتر پول بگیره، البته منظورتون تخصص پیدا کردن تو کلاینت ساید هست یا گرافیک وب؟
اگر منظورتون کلاینت ساید هست باید بگم برای سایت های استاتیک برنامه نویس سرور هیچ نقشی نداره، چون قالب طراحی میشه و مطالب بر بر روی قالب که برنامه نویس سرور کاری انجام نمیده، البته نحوه گرفتن پول بستگی به توافقی هست که با هم می کنید. ولی توی یک سری از سایت ها برنامه نویس سرور زحمت بیشتری میکشه ولی باز اینا بستگی به توافق شما و حجم کار هر کدوم از شما داره
میشه تقریبی حساب کرد که شما سی درصد از کار رو انجام دادین پس سی درصد از پول برای شماست

white tower
یک شنبه 10 اسفند 1393, 20:13 عصر
طراحی وب (css-html-javascript-jquery) رو سری تر یاد بگیرید و برید سراغ سمت سرور.شاخ غول که نمی خوای بشکنی .تمرکز و این حرفا نداره.سمت کلاینت رو ردیف کن برو سراغ سمت سرور.سمت سرور مهمتره و کار بیشتری هم می بره.اصولا هر دوتاش رو باید با هم ببرید جلو ولی بعضیا بر اساس استعداد یا تمرین بیشتر یا مطالعه بیشتر ممکنه تو یه قسمت هایی قویتر بشن.

پیام حیاتی
یک شنبه 10 اسفند 1393, 21:21 عصر
سلام
دوستانه بهت میگم عزیز
اگر علاقه به شبکه داری تخصص شبکه رو ادامه بده دوره های سیسکو و mcsa ، میکروتیک ، voip ، دوربین های امنیتی و... .بازار کار شبکه چه از نظر جذب نیرو در شرکت ها و سازمان ها چه از نظر درآمدی بسیار بهتر از برنامه نویسی می باشد.

golbafan
یک شنبه 10 اسفند 1393, 21:51 عصر
ممنون از همه دوستان که راهنماییم کردن
جناب amin7x منظورم از گرافیک وب همون رابط کاربری (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8% D8%B1) (UI) هستش(هرچند که این خودش زیر مجموعه UX هستش)
چیزی که این وسط منو از ادامه این کارد دلسرد میکنه اینه که بری کلی وقت بذاری و یاد بگیری آخر سر یه برنامه نویس بیاد بهت بگه "بابا یه قالب طراحی کردی دیگه!!!"
یا در کارگروهی به یه برنامه نویس بیش تر از یه گرافیک کار اهمیت داده بشه!
شاید هم همه اینا بیشتر از یه زایده ذهنی نباشه!
و یه سوال دیگه!
اگه فرض کنیم یه برنامه نویس و یک گرافیک کار هر دو در حیطه کاریه خودشون از 100 ، 60 بگیرن،آیا این دو میتونن دستمزدی برابر داشته باشن!
فرض کنیم که پروژه مفروض از لحاظ برنامه نویسی و گرافیک سختی یکسانی داشته باشد!
در ضمن من اصلا از سختی کار برنامه نویسی فراری ندارم که روی گرافیک تاکید میکنم!با اینکه هردو سختی های خودشونو دارن!
بازم ممنون از همه دوستان

سلام
از رنگهایی که استفاده کردید متوجه شدم به گرافیک علاقه دارید

برید دنبال علاقتون و تلاش کنید...