PDA

View Full Version : دات نت نیوک dotnetnuke

maysam_ayan
یک شنبه 11 تیر 1385, 19:06 عصر
سلام دوستان. من می خواستم راجع به خود دات نت نیوک و نحوه کار با اون چیزهایی یاد بگیرم. میشه راهنماییم کنین و بگین که از کجا دانلودش کنم و برای مطالعه چه refrence ای را باید بخونم؟
ممنون میشم. من نتایج تحقیقاتم رو برای استفاده دوستان در همین بخش به اشتراک می ذارم.

Behrouz_Rad
یک شنبه 11 تیر 1385, 19:35 عصر
http://www.dotnetnuke.com

Javad_Mail
سه شنبه 25 مهر 1385, 16:30 عصر
دات نت نوک دات نت نوکه دیگه اینقدر زیاده که اصلا نمیشه در موردش صحبت کرد .

دات نت نوک یه پرتال کد باز هست شما می تونید توش هر کاری که از یه سایت انتظار دارید انجام بدید . مدیریت کاربران ، مدیریت صفحات ، مدیریت محتوا و ...

شما می تونید ماژولهای رو نیز نوشته و بعد در سایت آپلود کنید و از اونا استفاده کنید .

peyman13618
چهارشنبه 13 آبان 1388, 15:54 عصر
من هم مي خواستم آموزش cms رو با دات نت نيوك ياد بگيرم. جايي هست كه آموزش بده .pdf زياد دارم ولي وقت خوندنش رو ندارم. كتاب فارسي هم چيزي نيستش كه تهيه كنم . ميشه يه راهنمايي بديد اگه آموزشگاهي رو مي شناختيد؟ يه آقايي رو معرفي كردن مي گفت 400 تومن مي گيره يه بخش هايي رو از DNN آموزش مي ده ديدم اگه اونقدر پول داشتم كلاس هاي همين سايت رو شركت مي كردم

malkan
پنج شنبه 14 آبان 1388, 13:14 عصر
سلام دوست عزیز
از کسی توقع نداشته باش که برات توضیح بدن
خیلی بهشون فشار بیاد 1 خط
خودم 1 هفته هست که دارم روش کار می کنم 1000 تا سوال بیجواب دارم.
این لینک مرجع فارسی دات نت نیوک هستIrandnn.ir ولی از کسی هیچ توقعی نداشته باش حتی از مدیراش که با منت جواب میدن.
این هم لینک خود دات نیوک هست http://www.dotnetnuke.com/
خودت شروع کن.
من تو این هفته خوب یاد گرفتم می تونم کمکت کنم
شاید تو بیشتر از من یاد گرفتی و تونستی به من هم کمک کنی

موفق باشی
ملکان رحیم نظری

Devilprogramer
شنبه 14 آذر 1388, 10:28 صبح
سلام دوستان
منم موقعی که دنبال جواب سوالام بود تو فروم های فارسی هیچوقت جواب نگرفتم
خیلی چیزا رو تونستم پیدا کنم .. اگر سوالی بود بگید با هم جوابشو پیدا می کنیم
www.ventrian.com (http://www.ventrian.com)
www.dnncreative.com (http://www.dnncreative.com)
تو فروم هاش می تونید راحت عضو شید .. اطلاعات خوبی گاها توشون پیدا می شه
از طرفی هم نمی شه به ایران دی ان ان ایها خرده گرفت .. چون از این راه کسب روزی می کنن و نمی خوان اطلاعات رو در اختیار بقیه بذارن

malkan
جمعه 04 دی 1388, 12:39 عصر
پورتال من این خطا رو میده

This site is currently Unavailable
Please check back later
که بعد از سرچ دیدم دلیلش اینه که پهئین نوشته
Error Installing DotNetNuke
Current Assembly Version: 04.09.03
ERROR: Could not connect to database specified in connectionString for SqlDataProvid
من که اصلابه وب کانفیگ کاری نداشتم چرا این خطا رو دا؟
یعنی چه چیزی توی وب کانفیگ تغییر کرده؟
تو این لینک منو راهنمئی کردن ولی جواب نداد بهم
http://www.irandnn.ir/tabid/64/aff/2/aft/3190/afv/topic/afpgj/1/Default.aspx#3247

Devilprogramer
دوشنبه 07 دی 1388, 11:54 صبح
پورتال من این خطا رو میده

This site is currently Unavailable
Please check back later
که بعد از سرچ دیدم دلیلش اینه که پهئین نوشته
Error Installing DotNetNuke
Current Assembly Version: 04.09.03
ERROR: Could not connect to database specified in connectionString for SqlDataProvid
من که اصلابه وب کانفیگ کاری نداشتم چرا این خطا رو دا؟
یعنی چه چیزی توی وب کانفیگ تغییر کرده؟
تو این لینک منو راهنمئی کردن ولی جواب نداد بهم
http://www.irandnn.ir/tabid/64/aff/2/aft/3190/afv/topic/afpgj/1/Default.aspx#3247

ببخشید یک سوال .. اینجور که من برداشت کردم شما برنامه رو در یک هاستی نصب کردید و همه چی درست بوده و بعد حالا که بعد از مدتی مراجعه کردید می بینید که خطا می گیره؟ اینجوریه؟
من خودم بارها با این مساله برخورد کردم .. ولی خوب اغلب خودم یه بلایی سر sql اورده بودم. می خوام بدونم اگر شما مجددا کاربر owner رو برای پایگاه مورد نظر روی sql تنظیم کنید و همون رو در دو تا connectionstring مربوط داخل web.config تعیین کنید، باز به این مشکل بر می خورید یا نه؟
مساله اینه که با کاربر قبلی تعیین شده نمی تونه به پایگاهی که در web.config تنظیم شده وصل شه .. این حالت موقعی پیش می یاد که در حالت جدید نام پایگاه، نام کاربر یا پسوردش و یا نحوه اتصالش نسبت به قبل تغییر کرده باشه.

malkan
دوشنبه 07 دی 1388, 17:46 عصر
سلام
بله درسته
اول درست کار می کرد
روی لوکال نصب کردمش بعد روی پلسک قرار دادم که بعد از مدت یاین خطا رو داد
اون پورتالی رو که خطا می داد حذف کردم و اس کیو ال رو دوباره نصب کردم باز هم این خطا رو داد.
هنوز عقلم به جائی قد نداد

راهنمائی که شما کردید رو برسی می کنم
ممنون

Devilprogramer
چهارشنبه 16 دی 1388, 14:02 عصر
سلام مجدد
من صفحه ای که حاوی لینک های دانلود سری آموزشی dnncreative هست رو براتون ضمیمه کردم.
چون برای دیدنشون باید عضو سایت باشید اگه لینک صفحه رو می دادم نمی تونستید اینا رو دریافت کنید

اگر محدودیت حجم دانلود نداری می تونی ویدئو های موجود تو این لینک رو دانلود کنی و یه نگاه بندازی .. شاید یه نکته هایی توش بتونی پیدا کنی که کمکت کنه

موفق باشی

isarjanfaza
پنج شنبه 23 اردیبهشت 1389, 12:32 عصر
سلام دوستان
آره يه سايت هستش به نشاني 123dnn.com اگه برين داخلش و سوال بپرسين جواب مي ده از سايت ايران دي ان ان هم خيلي بهتره و قيمت محصولاتش هم يك دهم
من كه توش عضو شدم يك عالمه دانلود رايگان دادش فكنم نزديك 1000000 تومني ابزار رايگان براي كاربراش مي ده تازشم پشتيبانيش از ايران دي ان ان هم بهتره
تازه اونايكه هم برنامه نويسي و زبان انگليسي شون خوبه داره جذب مي كنه توصيه ميكنم برين توش عضو شين
www.123dnn.com

ghbn1362
شنبه 26 تیر 1389, 18:37 عصر
با سلام خدمت دوستان من تازه عضو این سایت شدم و باید بگم سالهاست با پورتال DNN کار کردم از ماژول نویسی گرفته تا تغییر هسته
هر کمکی هم که از دستم بر بیاد دریغ نمی کنم

ghbn1362
شنبه 26 تیر 1389, 18:45 عصر
شما دوست عزیر که پورتال مشکل برخورده این مشکل به خاطر مشکل با دیتابیس پیش میاد و معمولا به دلایل زیره
1- دیتابیس مشکل داره شده سرور خرابه یا خود دیتابیس به صورت دستی از کار افتاده و یا خراب شده
2- کانکشن به دیتابیس مشکل داره باید بدانید که دو کانکشن در در فایل web.config وجود داره و هر دو باید معتبر باشه
3

|Smyty|
شنبه 26 تیر 1389, 19:24 عصر
در جریان باگ وحشتناکش در دو سال پیش که هستید ... ؟
search in google : dnn:securityreason.com

ghbn1362
یک شنبه 27 تیر 1389, 08:27 صبح
بلی این باگ باعث می شد تا شخص به عنوان مدیر سایت بتواند وارد سایت بشه
البته در نسخه جدید این مشکل کاملا بر طزف شده و دیگر مشکل امنیتی نداره

powerdnn
شنبه 23 مرداد 1389, 15:31 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی سایتی تحت عنوان mydnn.ir نیز در زمینه دات نت نیوک خدمات خوبی رو ارائه می کنه
انجمن تخصصی دات نت نیوک
آخرین نسخه پورتال فارسی و شمسی
ماژول های کاربردی فارسی رایگان
پوسته های فارسی رایگان
آموزش ها و ترفندهای پورتال
http://mydnn.ir (http://mydnn.ir/)
موفق باشید

barat121
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 15:38 عصر
سلام
چرا پس از تنظیماتی که گفته شد و نوشتن http://localhost برای من صفحه کلمه عبور میاد ؟

atenaa_65
دوشنبه 29 شهریور 1389, 12:55 عصر
با سلام.من دات نت نیوک رو می خوام نصب کنم اشکال از وصل شدن به دیتا بیس می ده. اررورشم اینه
روز خطا در اتصال به پایگاه داده:
Index #: 0
Source: .Net SqlClient Data Provider
Class: 14
Number: 18456

دیگه خستم کرده.توی وب کانفیگم کامل تنظیمش کردم اما باز اررور میده.در قسمت کانکشن استرینگ اینو نوشتم :
<add name="SiteSqlServer" connectionString="Server=(local);Database=mysitedb;uid=sa;pwd=123456 7890;" providerName="System.Data.SqlClient" />

ممنون میشم کمکم کنین.
مرسی

i_sarchami
یک شنبه 11 مهر 1389, 11:59 صبح
سلام دوستان
برای آموزش دات نت نیوک آموزشگاهی رو میشناسید؟یا کسی هست خصوصی تدریس کنه؟ممنون میشم کمکم کنید.

rozaboy
یک شنبه 01 آبان 1390, 23:55 عصر
سلام دوستان من در زمینه دات نت نوک یه تازه وارد هستم ولی توی این مدت با توجه به سایتایی که باهاش طراحی کردم یه چیزایی یاد گرفتم
اول باید بگم که تا به حال ندیدم آموزشگاهی وجود داشته باشه و فکر هم نکنم که بوجود بیاد
دوم اینکه دات نت نوک همیشه به دلیل ارتباط دائم با SQL SERVER حتی موقع نصب هم احتیاج به کانکشن قوی داره و این نکات رو باید در نظر بگیرید که اولا دو تا تنظیم در WEBCONFIG وجود داره اولی برای ورژن رایگان SQLEXPRESS هست که خوب روی هاست ها استفاده نمی شه و لازم به ذکر هست که به صورت DEFAULT این گزینه باز هست ولی دومی در واقع برای تنظیمات روی هاست مناسب هستش که مسلما می تونید این اطلاعات رو از سرویس دهنده هاستتون بگیرید تا ارتباط صحیحی رو داشته باشید
<connectionStrings>
<!-- Connection String for SQL Server 2005/2008 Express -->
<add name="SiteSqlServer" connectionString="Data Source=.\SQLExpress;Integrated Security=True;User Instance=True;AttachDBFilename=|DataDirectory|Data base.mdf;" providerName="System.Data.SqlClient" />
<!-- Connection String for SQL Server 2005/2008
<add name="SiteSqlServer" connectionString="Server=(local);Database=DotNetNuke;uid=;pwd=;" providerName="System.Data.SqlClient" />
-->
</connectionStrings>
<appSettings>
<!-- Connection String for SQL Server 2005/2008 Express - kept for backwards compatability - legacy modules -->
<add key="SiteSqlServer" value="Data Source=.\SQLExpress;Integrated Security=True;User Instance=True;AttachDBFilename=|DataDirectory|Data base.mdf;" />
<!-- Connection String for SQL Server 2005/2008 - kept for backwards compatability - legacy modules
<add key="SiteSqlServer" value="Server=(local);Database=DotNetNuke;uid=;pwd=;"/>
-->

rozaboy
دوشنبه 02 آبان 1390, 00:06 صبح
برای اون دوستمون که می گفت بعد از چند وقت اتصال به بانک اطلاعاتی شون قطع می شده باید بگیم احتمالا روی تنظیمات امنیتی شما چیزی قرار گرفته که از ورود بعضی کدها جلوگیری می کنه و این باعث می شه کانکشن از بین بره که البته من ندیدم از نسخه های بالاتر از 5.6.3 این مشکل مجود داشته باشه البته این یک حدس بود چون توضیح شما هم در باره مشکلتون شفاف و کامل نبود
در ضمن می توانید توی تنظیمات همون WEBCONFIG گزینه <add key="UseInstallWizard" value="true" /> رو به FALSE تغییر بدید تا بدون ویزارد نصب مسقیم با دیتا بیس ارتباط برقرار کنه چون من یادمه که با اینکه تنظیمات کانکشن رو درست وارد میکردم ولی ویزارد بجای اونها می نشست و باعث می شد تا تنظیمات من از بین برود که خب منطقی هم هست چون اول شما تنظیمات را وارد کردید بعد وارد ویزارد نصب شده اید و دوباره تنظیم جدید می زنید که اطلاعات کافی برای برقراری ندارد.
اون دوست عزیز هم که برای نصب روی LOCAL مشکل دیتا بیس دارند بهتون 2 تا پیشنهاد می کنم اولا چک کنید از طریق این کانکشن با چیز دیگری مثلا VISUAL STUDIO می توانید به SQL خود متصل شوید چون به نظر من ایراد در خود دیتا بیس شما هست احتمال اینکه این MYSITEDB یا یوزری که با عنوان SA وارد کردید قابل دیدن نباشند ولی سرتو درد نیارم اگر میخواهی یک DOTNETNUKE روی لوکال نصب کنی بهترین راه حل استفاده از MICROSOFT WEB MATRIX هست که هم رایگان هست هم یک ابزار کامل برای مار روی لوکال هستش این پیشنهاد رو به دوستان دیگه هم می کنم

rozaboy
دوشنبه 02 آبان 1390, 00:07 صبح
دوستان لطفی کنید سوال هاتون رو واضح تر مطرح کنید چون با حدس و گمانه زنی نمی شود جواب درست و حسابی داد شاید جواب های بهتری به سوالاتتون توانم بدهم

mhmdda
چهارشنبه 28 دی 1390, 19:43 عصر
سلام
از دوستانی که در سایت dnncreative عوض هستن خواهش می کنم . لینک دانلود فیلم آموزشی مربوط به طراحی قالب و ماژل در dnn رو برای دانلود تو این فروم بگذازند .
پیشا پیش از لطف شما ها ممنونم.

fixali
دوشنبه 22 خرداد 1391, 10:54 صبح
دوستان شما هر سوالی داشته باشین توی فروم www.mydnn.ir که فروم مخصوص دات نت نیوک می باشد بپرسید بنده و تمامی همکاران و حدود 500 کاربر ایرانی دات نت نیوک پاسخ شما را خواهند داد.

mdehganr
شنبه 16 شهریور 1392, 14:15 عصر
سلام
من 3 سال هست که در قسمت برنامه نویسی با دات نت نبوک کار می کنم.
اگر کسی سوالی داره با ایمیل با من در ارتباط باشید اگر هم کسی نیاز به کلاس آموزشی به صورت خصوصی یا عمومی داشته باشه بنده در خدمت هستم.
دهقان - co_abzar@yahoo.com
راستی ایمیلها معمولا هر روز چک میشن پس نگران تاخیر در پاسخ هم نباشید !
ramsess
پنج شنبه 26 دی 1392, 22:33 عصر
نام دیتابیس رو اشتباه وارد می کنی یعنی نام کاربری و رمز اتصال به دیتابیس اشکل داره - یه کاری که می تونی انجام بدی اینه که قبل از نصب sql و ایجاد دیتابیس باید تو پوشه دات نت نیوک Web config رو پیدا کنی و رشته اتصال رو تنظیم کنی بعد sql رو نصب کن و دیتابیس رو بساز