PDA

View Full Version : ساخت فایل jar و اضافه کردن به پروژه

ali_khodayar
یک شنبه 10 اسفند 1393, 11:57 صبح
سلام .
یه برنامه نوشتم که میخوام توی یه قسمتی از برنامه اطلاعات GPS رو بگیرم. اما بخاطر اینکه کد شلوغ نشه میخوام کد های مربوط به GPS رو توی یه فایل jar بنویسم و هروقت که لازم داشتم از توابعش استفاده کنم.

روش ساخت فایل jar و نحوه استفاده از اون رو میخواستم بدونم .

با تشکر.

ali_khodayar
یک شنبه 10 اسفند 1393, 13:43 عصر
میخوام یه چیزی شبیه DLL توی C# باشه.

لطفأ اگر کسی اطلاعاتی در مورد این موضوع داره عنوان کنه.
مرسی

dasssnj
یک شنبه 10 اسفند 1393, 13:59 عصر
سلام . توی اکلیپس یه پروژه ی جدید جاوا بسازید (پروژه ی جاوا به این صورت : File -> New -> Java Project)

بعد کلاس ها و کد های مربوطه را توی این پروژه بنویسید .

هنگامی که خواستید ازش خروجی jar بگیرید ، روی همین پروژه کلیک راست کنید و export را انتخاب کنید . یه صفحه باز میشه در اونجا java را باز کنید داخلش یه گزینه به اسم JAR file قرار داره . اون را انتخاب کنید و مراحل خروجی گرفتن را طی کنید.

البته توی این حالت نمی تونید به کلاس های مربوط به اندروید دسترسی داشته باشید . یعنی کلاس هایی که با پکیج android. شروع میشن. اگه به اون کلاس ها هم نیاز دارید باید فایل android.jar را به عنوان رفرنس به این پروژه اضافه کنید . اگه لازمه، بگید در این مورد هم توضیح بدم

ali_khodayar
یک شنبه 10 اسفند 1393, 15:31 عصر
لبته توی این حالت نمی تونید به کلاس های مربوط به اندروید دسترسی داشته باشید . یعنی کلاس هایی که با پکیج android. شروع میشن. اگه به اون کلاس ها هم نیاز دارید باید فایل android.jar را به عنوان رفرنس به این پروژه اضافه کنید . اگه لازمه، بگید در این مورد هم توضیح بدم

با تشکر از شما
به دلیل اینکه برای GPS از کلاس هایی که با android. شروع میشن نیاز هست اگر امکانش یه توضیحی بفرمایید.

یه موضوع دیگه اینکه برای گرفتن اطلاعات GPS بهتره کدها رو توی یه فایل jar بزارم یا اینکه یه Activity معمولی و یا اینکه باید یه Service تعریف کنم و کد ها رو توی اون بزارم؟

dasssnj
دوشنبه 11 اسفند 1393, 16:41 عصر
به نظرم بهتره اگه نمی خواهید از این کد ها توی پروژه های دیگه استفاده کنید بهتره توی همون پروژه بنویسید شون . چون توی اون حالت هر وقت بخواهید تغییراتی توی کد ها بدید مجبور میشید خروجی بگیرید و کپیش کنید توی پروژه . برای اینکه دسته بندی و منظم بشن یه پکیج درست کنید و توی اون کد ها را بنویسید .

یه موضوع دیگه اینکه برای گرفتن اطلاعات GPS بهتره کدها رو توی یه فایل jar بزارم یا اینکه یه Activity معمولی و یا اینکه باید یه Service تعریف کنم و کد ها رو توی اون بزارم؟

ببخشید اما من با GPS کار نکردم و بلد نیستم