PDA

View Full Version : سوال: بهترین راه حل برای به روز رسانی اطلاعات دیتابیس

leaping
یک شنبه 10 اسفند 1393, 14:53 عصر
سلام
میخواستم بدونم برای Mysql چه تعداد از رکوردها و اطلاعات میتونند در ثانیه پردازش بشن
یادمه یکی از دوستان تو همین انجمن گفته بودن که بهتره بعضی اطلاعات توسط Mysql اجرا بشن , چون همیشه در حال اجرا هست میشه یه قسمت بار اجزای برنامه رو به دوش اون گذاشت , تا فشاری کمتری به سرور بیاد.
خب مگه همین Mysql هم از منابع سرور استفاده نمیکنه پس چه فرقی داره؟

ولی خب سوال مهمتر اینه که Mysql چقد اطلاعات رو در ثانیه میتونه پردازش کنه و بیشتر از کدوم منابع سرور استفاده میکنه؟

Mohammadsgh
یک شنبه 10 اسفند 1393, 19:49 عصر
بستگی به query و نوع داده ای که دارید داره و منابع سرور و ... زمان مشخصی نداره ولی اگه اصول نرمال سازی رعایت بشه mysql میتونه تا دو میلیارد رکورد رو وا کشی کنه.(در مجموع خواستم بگم که زمان مشخصی نداره )

rambod18
یک شنبه 10 اسفند 1393, 20:05 عصر
دوستمون درست میگن
یه راهی به ذهن من میرسه اونم این که شما چند کوری مختلف و مورد نیازتون رو روی اطلاعاتی که الان دارید اجرا کنید. بالای خود mysql میگه چند خط در چند ثانیه واکشی شده. حالا حساب کنید که چقدر اطلاعات دارید و بعدا چقدر قراره اضافه بشه یه حدودهای از زمان اجرای کوری های مورد نظرتون بدست میاد

leaping
یک شنبه 10 اسفند 1393, 21:02 عصر
آخه مخیوام نسبت به cpu رو کشف کنم به چه ترتیبه

golbafan
یک شنبه 10 اسفند 1393, 21:30 عصر
سلام
مای اسکیوال خیلی خیلی سبکه نسبت به اوراکل و اسکیوال سرور
من شخصا در یک سیستم corei7 با رم 12 گیگ تونستم 200 میلیون رکورد رو در 30 ثانیه پروسس کنم و حین کار تنها 10% از cpu و 25% رم مشغول بود ولی همون رو با همون ایندکس ها با sqlserver انجام دادم کل سیستم خوابید. اصلا اولش دیتابیس sqlserver بود و من برای کارم که pivot بود اونو mysql کردم و سرعت و پایداری خیلی بالا رفت

البته بقول آقای شهرکی بستگس به نوع کوئریها داره

leaping
یک شنبه 10 اسفند 1393, 22:11 عصر
آقا دمت گرم همینو میخوساتم بدونم
پس فک نکنم مشکل خاصی باشه رکوردهام فک نکنم حالا حالاها به اون سطح برسه
بعضی از دوستان اینجا چنان میان از حجم دیتابیس رو سرور حرف میزنن که واقعا کم کم داشتم نگران میشدم