PDA

View Full Version : ارسال ردیفهای گریدویو به جدول

farzadini
سه شنبه 12 اسفند 1393, 18:44 عصر
سلام دوستان
از یک دیتا گریدویو با دستور foreach ردیفهائی که تیک خوردن رو میخوام بفرستم به table1مثلا اکسس
اول باید foreach استفاده کنم. بعد بگم if چک باکسشون تیک خورده بعد با insert ارسال کنم به همون جدول مربوطه
خواهش دارم اگر ممکنه کد این قسمت ها رو برام بنویسید . بسیار ممنون از توجهتون

ali_md110
سه شنبه 12 اسفند 1393, 22:29 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?486312

maryam145
دوشنبه 17 فروردین 1394, 07:26 صبح
سلام دوستان خسته نباشین من ی مشکل دارم ی دیتا گریدویو دارم که ی ستونش از نوع چک باکس هست و میخوام با کلیلک بر روی ی دکمه بیاد اطلاعات سطرهایی از جدولم که ستونش تیک خوردن و برام بریزه تو ی جدولی ولی نمیدونم چطوری؟
( ستون ها : نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن ، ستون چک انتخاب که از نوع چک باکس هست ) می خوام بیاد سطرهایی که تیک خوردن و نام و نام خانوادگی و شماره تلفن شون و برام بریزه تو ی جدول ؟)

am_al_59
دوشنبه 17 فروردین 1394, 09:24 صبح
برای کنترل DataGridView که کدوم سطهاش تیک داره کد این میشه

List<DataGridViewRow> selecteddRow=new List<DataGridViewRow>();
for (int i = 0; i < dataGridView1.Rows.Count; i++)
if (dataGridView1.Rows[i].Cells["شماره یا نام ستون چک باکس"].Value == null ? false : (bool)dataGridView1.Rows[i].Cells["شماره یا نام ستون چک باکس"].Value)
selecteddRow.Add(dataGridView1.Rows[i]);

maryam145
دوشنبه 17 فروردین 1394, 09:30 صبح
ممنون دوست عزیز اگر بخواهیم داخل ی جدول بریزیم چطور ؟؟

am_al_59
دوشنبه 17 فروردین 1394, 09:37 صبح
برای انتقال به گرید جدید حتماً نمی خوای ستون چک رو هم منتقل کنی کد اطلاعاتی که میخوای از هر سطر منتقل کنی این میشه

foreach (var item in selecteddRow)
dataGridView2.Rows.Add(item.Cells[0].Value,item.Cells[1].Value,item.Cells[2].Value)

البته در این دوتا کد (این کد و کد پست قبل) همه عملیات دستی انجام شده
من خودم باشم از DataSource گرید استفاده می کنم و در زمان انتقال میتونم از خاصیت DataBoundItem استفاده کنم

maryam145
سه شنبه 18 فروردین 1394, 06:48 صبح
ممنون دوست عزیز این واسه اینه که وقتی بخوام بریزم تو ی دیتا گریدویو دیگه ، اگه بخوام داخل ی تیبل بریزم منظورم (data table) هست بریزم چطوری باید مقدار سطرها رو بریزم تو سطرهای جدولم ؟؟؟

am_al_59
سه شنبه 18 فروردین 1394, 08:43 صبح
اونم مثل همینه فقط به جای گریدت جدولی که تعریف کردی رو بزار

table.Rows.Add(item.Cells[0].Value,item.Cells[1].Value,item.Cells[2].Value)

farzadini
شنبه 22 فروردین 1394, 19:02 عصر
اونم مثل همینه فقط به جای گریدت جدولی که تعریف کردی رو بزار

table.Rows.Add(item.Cells[0].Value,item.Cells[1].Value,item.Cells[2].Value)

با احترام. من تیکه جدول رو نفهمیدم. یعنی اول دیتا تیبل تعریف کنم بعد این table رو که اسم گزاشتیم خطوطش رو از دیتا گرید ویو پر کنم؟ درسته اگر ممکنه توضیح کوچیک بدهید بسیار ممنون