PDA

View Full Version : سوال: برای برنامه نویسی تحت سرور از کجا شروع کنم

sooren_66
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 11:29 صبح
سلام
می خواستم یک برنامه تحت سرور بنویسم که بعد این سرور برنامه ها رو تقسیم کنه به کلاینتها. سی شارپ تحت وبندوز کار کردم لطفا" راهنمایی کنید چه چیزهایی رو باید یاد بگیرم.

SabaSabouhi
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 12:04 عصر
سلام
می خواستم یک برنامه تحت سرور بنویسم که بعد این سرور برنامه ها رو تقسیم کنه به کلاینتها. سی شارپ تحت وبندوز کار کردم لطفا" راهنمایی کنید چه چیزهایی رو باید یاد بگیرم.

سلام
پرسش کاملاً نامفهوم بود. منظورت از برنامه‌ی تحت سرور چیه؟ منظورت سرویس هست؟
و چی رو قراره تقسیم کنه؟

صبا صبوحی

sooren_66
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 12:44 عصر
منظورم روی سرور اجرا میشه و یک فایل رو که روی سرور هست میشکنه و بین کلاینتها تقسیم می کنه تا اونا بتونن یک یوزر خواست رو سرچ کنن و هر کلاینتی که زودتر پیدا کرد یک نوتیفیکیشن می فرسته به سرور.تحت شبکه هست.تازه می خوام شروع کنم به یادگرفتن.چه منابعی رو باید مطالعه کنم

hamidza
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 12:49 عصر
منظورم روی سرور اجرا میشه و یک فایل رو که روی سرور هست میشکنه و بین کلاینتها تقسیم می کنه تا اونا بتونن یک یوزر خواست رو سرچ کنن و هر کلاینتی که زودتر پیدا کرد یک نوتیفیکیشن می فرسته به سرور.تحت شبکه هست.تازه می خوام شروع کنم به یادگرفتن.چه منابعی رو باید مطالعه کنم

یک دیتابیس روی هاست میخری و برنامه تو به اون دیتابیس وصل میکنی ، کلاینت ها که به اینترنت وصل باشن میتونن استفاده کنن.

SabaSabouhi
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 16:37 عصر

سلام
شما هنوز نگفتی که برنامه‌ی سرور قراره Windows Application باشه یا Windows Service یا Web Service یا Web Application.
وقتی پرسش درست مطرح نشه، همونطور که می‌بینی هر کسی از ذهنیت خودش بهت جواب می‌ده.
به نظر من بهترین روش استفاده از Web Service هست. اما همونطور که می‌دونی وب سرویس نمی‌تونه به کلاینت‌ها دسترسی داشته باشه
و فقط به درخواست اونا پاسخ می‌ده. یعنی به نوعی ارتباط یکطرفه هست.
اما اگه بخوای بری سراغ Windows Application یا Windows Service باید یه روشی برای ارتباط بین این‌ها انتخاب کنی.
می‌تونی از دیتابیس استفاده کنی برای ارتباط، یا این که از Socket Programming استفاده کنی.

صبا صبوحی

sooren_66
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 23:09 عصر
سلام
شما هنوز نگفتی که برنامه‌ی سرور قراره Windows Application باشه یا Windows Service یا Web Service یا Web Application.
وقتی پرسش درست مطرح نشه، همونطور که می‌بینی هر کسی از ذهنیت خودش بهت جواب می‌ده.
به نظر من بهترین روش استفاده از Web Service هست. اما همونطور که می‌دونی وب سرویس نمی‌تونه به کلاینت‌ها دسترسی داشته باشه
و فقط به درخواست اونا پاسخ می‌ده. یعنی به نوعی ارتباط یکطرفه هست.
اما اگه بخوای بری سراغ Windows Application یا Windows Service باید یه روشی برای ارتباط بین این‌ها انتخاب کنی.
می‌تونی از دیتابیس استفاده کنی برای ارتباط، یا این که از Socket Programming استفاده کنی.

صبا صبوحی

ارتباط دو طرفه هست هم سرور باید به فایل دسترسی داشته باشه بفرسته برا کلاینتها یعنی بعد از شکستن فایل.و اینکه کلاینت هم در حد ارسال یک نوتیفیکیشن باید با سرئر در ارتباط باشعه با Windows application می خوام بنویسم. در مورد سوکت پروگرمینگ فقط سوالم اینه که کل برنامه رو باید با سوکت پروگرمینگ بنویسم چون اول فایل باید با 20 میلیون رکورد با دو فیلد آیدی و یوزر ساخنه بشه بعد شکسته بشه هر قسمتش بیفته دست یک کلاینت بعد کلاینتها هر کدوم قسمت خودشون رو سرچ کنن و هر کلاینتی که یوزر مورد نظر رو پیدا کرد یک نوتیفیکیشن به سرور ارسال کنه

SabaSabouhi
پنج شنبه 14 اسفند 1393, 08:45 صبح
ارتباط دو طرفه هست هم سرور باید به فایل دسترسی داشته باشه بفرسته برا کلاینتها یعنی بعد از شکستن فایل.و اینکه کلاینت هم در حد ارسال یک نوتیفیکیشن باید با سرئر در ارتباط باشعه با Windows application می خوام بنویسم. در مورد سوکت پروگرمینگ فقط سوالم اینه که کل برنامه رو باید با سوکت پروگرمینگ بنویسم چون اول فایل باید با 20 میلیون رکورد با دو فیلد آیدی و یوزر ساخنه بشه بعد شکسته بشه هر قسمتش بیفته دست یک کلاینت بعد کلاینتها هر کدوم قسمت خودشون رو سرچ کنن و هر کلاینتی که یوزر مورد نظر رو پیدا کرد یک نوتیفیکیشن به سرور ارسال کنه

سلام
روش‌های مختلفی می‌تونی پیاده‌سازی کنی. اگه با سوکت پروگرمینگ مشکل داری، می‌تونی از دیتابیس استفاده کنی. هر کامپیوتر یه کد مخصوص خودش داشته
باشه و با فاصله‌ی زمانی مشخصی دیتابیس رو چک کنه، اگه Task خاصی براش تعریف شده ( توسط سرور ) اون رو برداره، انجام بده و نتیجه رو دوباره تو دیتابیس بگذاره.
البته اگه از سوکت هم استفاده کنی، باز دیتابیس رو احتمالاً لازم داشته باشی و بجای این که مثلاً هر یک دقیقه به دیتابیس سر بزنی ببینی دستور جدیدی هست یا نه
می‌تونی با استفاده از امکانات شبکه، به کلاینت‌ها خبر بدی که برن دستور بعدی رو از دیتابیس بخونن. و برعکس

صبا صبوحی

امیر مهرشاد
پنج شنبه 14 اسفند 1393, 12:55 عصر
همانطور که روستان گفتند برای این بحث شما باید از سوکت استفاده کنید ولی وحی منزل نست با امکانات خود sql هم براحتی میتونید تنظیمات شبکتونو درست کانفیگ کرده و استفاده کنید مثلا باز کردن پورت 1433 روی فایروال سرورتون و یک سری تنظیمات دیگه البته فیلم آموزشیش همینجا جستجو کنید هست اگر پیدا نکردید اعلام کنید براتون بزارم شاید بدرد بعضی از دوستان دیگه هم خورد