PDA

View Full Version : ذخیره سایت به صورت آفلاین

saman.1001
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 12:13 عصر
سلام دوستان
چگونه میتوان یک سایت که بانک مقالات میباشد و هر روز بروز میشود
را بر روی یک سرور داخلی همزمان ذخیره کرد که اگر اینترنت قط شد بر روی سرور داخلی شرکت به صورت آفلاین در دسترس باشد؟
با تشکر

Unique
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 19:56 عصر
اینترنت قطع شد !؟ اینترنت نفتی هست اما خدایی دیگه قطع شدن خیلی نادر و قابل چشم پوشیه !
اما میتونید برای اون شرکت یک اینترنت مثلا ۴ مگ بگیرین با یک Valid IP و سرور را تیو خود شرکت بگذارین که اگه اینترنت قطع شد دسترسی بهش باشه. اما کیفیت یک میزباین خارج از ایران را نخواهید داشت.
کلا نظرم اینه قطعی های فعلی اینترنت ایران قابل چشم پوشیه. من با صبا نت الان یادم نمیاد کی قطعی داشتم و از صبح تا شب هم پای نت هستم. با فناوا هم مشکلی نداشتم. شاتل و غیره هم نباید مشکل حادی داشته باشن.

saman.1001
پنج شنبه 14 اسفند 1393, 09:49 صبح
ممنون از پاسختان
لطفا پاسخ را با این دید که ممکن هست اینترنت قط شود و ما نیاز به سینک شدن سرور داخلی و سرور روی اینترنت داریم جواب دهید
با تشکر

Unique
پنج شنبه 14 اسفند 1393, 12:12 عصر
لطفا پاسخ را با این دید که ممکن هست اینترنت قط شود و ما نیاز به سینک شدن سرور داخلی و سرور روی اینترنت داریم جواب دهید
در گذشته های نه چندان دور یعنی مثلا ۱۱ سال پیش که Dialup خیلی رایج بود سرعت Load صقحات به قدری پایین بود که مرکز کنترل را نمیشد آنلاین درست کرد و اون موقع یک نرم افزار offline داشتیم که پایگاه سایت را به روز میکرد. یعنی دو تا database که باید sync میشدن. اون زمان حتی نمیشد از قابلیت های sync اتوماتیک خود DBMS استفاده کرد و ما query ها را generate و به سرور میفرستادیم.

اما کلا داشتن اطلاعات در دو جا یکسری مشکلات به وجود میاره که با شرایط فعلی اینترنت توی ایران دیوانگیه آدم بره سمتش.
مشکل خیلی ها اینه که نمیدونن چی را فدای چی میکنن. نه ارزش داره شما برای حل مشکل قطعی مثلا یک دو ساعت در روز (چنین چیزی نداریم و اگه بود باید ISP را عوض کنید) بخواین برنامه نویسی را به شکلی انجام بدین که پایگاه در دو جا با هم sync باشه و نه برای اون کافرما ارزش داره از آنلاین بودن کل خدماتش و برتری هایی که نرم افزار آنلاین داره بگذره برای چنین قطعی هایی.
باز هم میگم راهی که من توش تجربه دارم و میدونم اشتباهه را نرین. اگه خودتون حساس شدین که بابا بی خیال دارین مته به خشخاش میگذارین و اگه کارفرما گیر داده باید منطقی بشینین براش توضیح بدین.

من الکی این حرف را نمیزنما. من برای جایی نرم افزار آنلاین نوشتم که باید عملیات مربوط به مشتریش را آنلاین انجام بده و مشتری هم حضوریه و زمان کوتاهی در اختیار داره و تازه از سال ۸۸ داره چنین کاری را انجام میده که کیفیت اینترنت مثل الان نبود و اون موقع ۴مگ یا ۸ مگ جایی نبود و اگه الان بهش بگم بیا برای قطعی هایی که برای اینترنت پیش میاد سرویس را offline کن یا sync کنیم قاه قاه به من میخنده. (البته طبیعیه و من چنین نظری نمیدم)

فقط دو تا توصیه :
۱ - از توی فکر سرور های ایران بیاین بیرون. بهترین انتخاب اروپا مخصوصا انگلستان و آلمان هست و حتی آمریکا که خیلی از سرور ها و Datacenter های داخلی بهتر هستند.
۲ - نرم افزار را سبک بنویسین و از قر و فر اضافه پرهیز کنید. از ajax استفاده کنید و اطلاعات را سمت سرور gzip کنید. کلا minimal کار کنید. هدف انجام عملیات درست هست و شما هر چی هم برنامه را خوشکل کنین اخرش بهش عادت میکنن و ازش خسته میشن.