PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه نویسی تحت شبکه

R_khaleghi
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 13:32 عصر
سلام به همگی

من می خوام یه برنامه بنویسم حالا یا وب یا فرم. بیشتر نظرم ویندوز فرم هست. یک سری اطلاعات به وسیله WIFI یا کابل شبکه ارسال می شود. برنامه ای می خوام بنویسم که این اطلاعات از مودم های WIFI بگیرم و در بانک ذخیره کنم

کسی میتونه منبع آموزشی بهم معرفی کنه؟

اگر توضیحات بیشتری بخواین خبرم کنید.
در ضمن همچین پروژه ای چند قیمت میشه زد؟

تحت شبکه
اطلاعات هر از مدت مشخصی بروز شود
ظاهری قابل قبول و گرافیکی
گزارش و Backup و ... هم که باید داشته باشد.
همراه با یوزر و پسورد

از تمامی کسانی که می توانند به نوعی بنده را در این مورد راهنمایی کنند بسیار متشکرم

behzadkhan
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 15:21 عصر
با سلام

دوست عزیز

شخصا از "سوکت پروگرمینگ" برای یک پروژه استفاده کردم.
=============================================

باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

- که توع کانکشن شما باید tcp باشد یا udp؟

- شما چه نوع داده هایی را می خواهید ارسال کنید مثلا : متن ؛ فایل یا ...

- می خواهید داده ها بصورت سریال ارسال شود.

- در این پروژه چند کلاینت می خواهد به سرور متصل شوند.

- آیا کلاینت ها در شبکه های مختلف با رنج آی پی مختلف وجود دارند یا همگی در یک رنج هستند.

- از چه نوع پایگاه داده ای استفاده می کنید.

و ...

======================================

البته مطمئنا راه های دیگری هم وجود دارد ولی تا حالا استفاده نکردم.

======================================

از لینک زیر برای دانلود آموزش "سوکت پروگرمینگ" استفاده کنید:

http://p30download.com/fa/entry/34064/

=======================================

در مورد قیمت اهم مطمئنا بیشتر باید درباره مواردی که نرم افزار باید پوشش دهد توضیح دهید.

با تشکر

R_khaleghi
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 18:15 عصر
- شما چه نوع داده هایی را می خواهید ارسال کنید مثلا : متن ؛ فایل یا ...

- می خواهید داده ها بصورت سریال ارسال شود.

- در این پروژه چند کلاینت می خواهد به سرور متصل شوند.

- آیا کلاینت ها در شبکه های مختلف با رنج آی پی مختلف وجود دارند یا همگی در یک رنج هستند.

- از چه نوع پایگاه داده ای استفاده می کنید.

سلام دوست عزیز
ممنون از پاسخت

- پروژه من مربوط به یک بیمارستان در شیراز هست که اطلاعات بیماران هر تخت را برای سرور ارسال می کند.
و کاری که من باید انجام دهم گرفتن این اطلاعات و ذخیره در بانک می باشد.
- فکر کنم بهترین بانک مورد استفاده SQL باشد.

- آی پی ها با رنج یکسان می باشند.

- اطلاع کامل تری ندارم ولی احتمالا به صورت فایل متنی ارسال می شود.

باز هم اگر در این مورد توانستید بیشتر راهنمایی کنید خوشحال می شوم.
با تشکر

از دوستان عزیزی نیز که می توانند روش های دیگری نیز معرفی کنند متشکرم.

juza66
چهارشنبه 13 اسفند 1393, 20:14 عصر
سلام

با همون کدهای ثبت اطلاعات در دیتابیس میتونین کار کنید فقط تنها چیزی که عوض میشه کانشن استرینگ تون ........ بانک از sql server باید باشه

امیر مهرشاد
پنج شنبه 14 اسفند 1393, 13:22 عصر
جهت تکمیل پروژه باید حتما به مبحث تجهیزات pasive مثل ap هم با توجه به ابعاد بیمارستان فکر بکنید و صد البته امنیت اگر وب کار کنید که اکیدا هم توصیه میکنم کارتون خیلی راحت تر جمع و جور مییشه پرستار با یه تبلت اینترنت دار تمامی مشخصات لازم بیمار رو به سرورتون در هر جای دنیا ارسال میکنه بدون خرید تجهیزات گرون و ...:چشمک:

R_khaleghi
شنبه 16 اسفند 1393, 16:35 عصر
جهت تکمیل پروژه باید حتما به مبحث تجهیزات pasive مثل ap هم با توجه به ابعاد بیمارستان فکر بکنید و صد البته امنیت اگر وب کار کنید که اکیدا هم توصیه میکنم کارتون خیلی راحت تر جمع و جور مییشه پرستار با یه تبلت اینترنت دار تمامی مشخصات لازم بیمار رو به سرورتون در هر جای دنیا ارسال میکنه بدون خرید تجهیزات گرون و ...:چشمک:

می توانید بیشتر توضیح بدهید؟

چندی پیش از فردی پورسیدم که م یخواهم این ارتباطات را از طریق WiFi انجام دهم و در جواب به من گفتن که در سی شارپ بخشی برای WIFI دارد یعنی با برنامه نویسی سوکت متفاوت است!!!!
آیا این گفته صحیح می باشد؟

از تمام دوستانی که بتوانند راهنمایی و کمکی در پیشرفت این پروژه کنند تقدیر می گردد.

امیر مهرشاد
دوشنبه 18 اسفند 1393, 21:49 عصر
می توانید بیشتر توضیح بدهید؟

چندی پیش از فردی پورسیدم که م یخواهم این ارتباطات را از طریق WiFi انجام دهم و در جواب به من گفتن که در سی شارپ بخشی برای WIFI دارد یعنی با برنامه نویسی سوکت متفاوت است!!!!
آیا این گفته صحیح می باشد؟

از تمام دوستانی که بتوانند راهنمایی و کمکی در پیشرفت این پروژه کنند تقدیر می گردد.

سلام ببین دوست عزیز سناریوی ارسال دیتا از wifi بستگی به متراز محل مانور شما داره خب قاعدتا اگر خیلی بزرگ باشه و همچنین محیط هایی مثل بیمارستان ها که تعداد اتاق های تو در توی زیادی دارن اولا اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم سوای صرف هزینه زیاد جواب نمیگیرید خریذ اکسس پوینت های قوی لازمه که خیلی هم قیمتشون مجموعا سنگینه خب بنظر وب بنویسید و تبلت شما مجهز به اینترنت سیم کارت باشه بقیه راه رو خودتون قضاوت کنید وای فای بیشتر برای محل هایی تقریبا باز ومتراژی حدودا 300 تا 500 متر مناسبه (بریج) بازم هم امیدوارم جوابتونو داده باشم:متفکر:

hamid_hr
سه شنبه 19 اسفند 1393, 08:45 صبح
شما میتونید یه وب سرویس اونجا روی سرور راه اندازی کنید و بعد اطلاعاتو از طریق کلاینت(وب یا دسکتاپ یا موبایل یا .....) بفرستین براش و اطلاعات ذخیره بشه یا اگه خواستین ازش اطلاعات بگیرین