PDA

View Full Version : مبتدی: گرفتن text یک لیست باکس

negar442
جمعه 15 اسفند 1393, 20:54 عصر
من یک لیست باکس دارم وقتی با دستور

$_POST['listbox1'];

مقدارش رو واکشی می کنم مقدار value رو به من میده ولی من می خوام مقدار text رو داشته باشم؛ آیا بدون استفاده از جی کوئری میشه این کار رو انجام داد؟

imohammad
جمعه 15 اسفند 1393, 21:04 عصر
خب مقدار تکست رو بزار بای مقدار value
یا توی مبدا کدت با switch case مشخص کن اگه فلان value اومد فلان مقدار ذخیره بشه

negar442
جمعه 15 اسفند 1393, 21:20 عصر
اون قضیه حل شد من تونستم مقدار متنی رو بریزم تو دیتابیس ولی الآن مشکلی که هست اینه که اون آیتم حتما" باید سلکت شده باشه تا بره تو دیتابیس ولی من می خوام هرچی آیتم تو لیست باکسه بره تو جدول بدون اینکه سلکتشون کرده باشم.

MH.S.dev
شنبه 16 اسفند 1393, 09:46 صبح
اگه منظورتون اینه که همیشه میخواهید مقدار ثابتی رو به دیتابیس بفرستید از این تگ استفاده کنید

<input type="hidden" name="test" value="test" />

negar442
شنبه 16 اسفند 1393, 10:02 صبح
نه منظور من این نیست الآن تا زمانی که روی یکی از آیتمهای لیست باکس کلیک نکنم چیزی به دیتابیس اضافه نمی شه باید حتما روی یک یا چند آیتم کلیک کنم تا اونوقت آیتمها سلکت شده به جدول اضافه بشن در حالی که من می خوام تمامی آیتمها به دیتابیس اضافه بشه. مثلا در عکس زیر

129223
فقط آیتم اقتصادی که انتخاب شده به جدول اضافه میشه در حالی که من می خوام هر سه آیتم اجتماعی اقتصادی و فرهنگی اضافه بشه.

j_naroogha@yahoo.com
شنبه 16 اسفند 1393, 10:07 صبح
عزیز شما باید خودت اینکارو به یه روشی انجام بدی ... مثلا یه hidden field بذار و این سه مقدار رو داخل بزار و در سمت سرور ازشون استفاده کن.

MH.S.dev
شنبه 16 اسفند 1393, 10:23 صبح
multiple رو تگ select اضافه کنید، همه آیتم ها همزمان قابل انتخاب شدن هستند، اگر هم میخواهید جلوتر همه انتخاب شده باشند selected رو به هر option اضافه کنید

j_naroogha@yahoo.com
شنبه 16 اسفند 1393, 10:25 صبح
multiple رو تگ select اضافه کنید
multiple فقط مقادیر select شده رو به سمت سرور ارسال میکنه.....

hamedarian2009
شنبه 16 اسفند 1393, 17:05 عصر
شما هر تگ فرمی رو خاصیت value اونرو مقدار بدین در صورتی که کاربر اون فیلدو پرنکنه این مقدار میره