PDA

View Full Version : سوال: غیر فعال کردن دسترسی کاربر توسط مدیر سایت

elnaz ja
شنبه 16 اسفند 1393, 00:29 صبح
سلام مهندسین

میخوام یه صفحه درست کنم برای سایتم که وقتی مدیر دکمه (یا هر چیزه دیگه ) غیر فعال زد برای کاربر مثلا قسمت انتخاب درس غیر فعال بشه یا پیغام خطا بده کسی میتونه کمکم کنه که از چه کدی استفاده کنم ؟
ممنون

elnaz ja
شنبه 16 اسفند 1393, 13:28 عصر
مرسی از دوستان کسی نمیتونه راهنمایی الگوریتمی کنه ؟؟ فقط توضیح

sajadsobh
شنبه 16 اسفند 1393, 14:24 عصر
اینجوری که شما میفرمائید زیاد منطقی به نظر نمیرسه. اگر میخواین سطح دسترسی تعیین کنین باید یه سری جداول واسه نقش ها و سطوح دسترسی تعریف کنید.
برای مثال یه جدول نوع کاربر (نقش) داشته باشید. و یه جدول سطح دسترسی. بعد بیاین تعیین کنید که هر نقش چه نوع دسترسی هایی باید داشته باشند. و بعدش هم به هر کاربر یه نوع نقش نسبت بدید. فکر کنم اینجوری عاقلانه تر باشه.

LostOfMind
شنبه 16 اسفند 1393, 17:25 عصر
چرا از membership خود asp.net استفاده نمی کنید
به این صورت

if (HttpContext.Current.User.Identity.IsAuthenticated )
{
if (HttpContext.Current.User.IsInRole("RoleName"))
{
//do something...
}
}

قبل از همه ی این کارها باید درباره membership تحقیق کنید

البته اگر منظور شما رو درست متوجه شده باشم....

taze kar 1
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 19:48 عصر
پاسخت را گرفتی عایا؟؟:لبخند:
راست میگن بهترین روش تعیین سطح دسترسی اینکه از membership خود ASP استفاده کنی بعدشم شاخه ها یا همون پوشه های جداگانه درست کنی و برای اونا سطح دسترسی تعریف کنی
اما اگر نحوه عضویتت رو خودت طراحی کردی بهم بگو چجوری نوع کاربر رو از هم جدا کردی مثلا مدیر و کاربر معمولی تو جدول چجوری ذخیره شدن تا بهت بگم چیکار بکنی
اگرم که کارت راه افتاده که هیچی:لبخندساده:

alibehi
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 23:25 عصر
خیلی راحت میتونی حتی خودت با دستورات sqlاین کاری بکنی با ifمینویسی
خیلی ساده
اگر خواستی بگو بیشتر بگیم

elnaz ja
شنبه 23 اسفند 1393, 01:48 صبح
پاسخت را گرفتی عایا؟؟:لبخند:
راست میگن بهترین روش تعیین سطح دسترسی اینکه از membership خود ASP استفاده کنی بعدشم شاخه ها یا همون پوشه های جداگانه درست کنی و برای اونا سطح دسترسی تعریف کنی
اما اگر نحوه عضویتت رو خودت طراحی کردی بهم بگو چجوری نوع کاربر رو از هم جدا کردی مثلا مدیر و کاربر معمولی تو جدول چجوری ذخیره شدن تا بهت بگم چیکار بکنی
اگرم که کارت راه افتاده که هیچی:لبخندساده:

ممنونم :) یه کَلَک پیاده کردم کسی شک نکنه :لبخند:

elnaz ja
شنبه 23 اسفند 1393, 01:50 صبح
خیلی راحت میتونی حتی خودت با دستورات sqlاین کاری بکنی با ifمینویسی
خیلی ساده
اگر خواستی بگو بیشتر بگیم

مرسی از راهنماییتون ، یه جوری پیچوندم کارو :لبخند: ولی در کل به صورت علمی بلد نیستم:افسرده: