PDA

View Full Version : سوال: بازار شما چطوره؟ نرم افزارهایی که دارید فروش می ره؟

i-php-i
شنبه 16 اسفند 1393, 02:33 صبح
من از حدود 6 ماه قبل در کنار سفارشهایی که داشتم روی یه اسکریپت کار می کردم و ماه گذشته برای فروش آماده شد.

هم از نظر ظاهری و هم از نظر امکانات چیزی کم نداره

از حدود یک ماه قبل تبلیغات زیادی براش انجام دادم

چندتا (حدود 10 نفر) از برنامه نویسهایی که با دیدن تبلیغات وارد سایت دمو شده بودن تماس می گرفتن و می گفتن این اسکریپت رو به ما هم بده که بتونیم به مشتریهامون بفروشیم

با همه افرادی هم که توی سایت دمو عضو شده بودن تماس گرفتم و گفتن سایت حرف نداره

اما فقط یک نفر یه نسخه از این اسکریپت رو خریداری کرد!

قیمتش هم فقط 400 تومن بوده!

حالا با این اوضاع که تعریف کردم بنظرتون مشکل کار از کجاست؟

MMSHFE
شنبه 16 اسفند 1393, 08:02 صبح
اگه اسکریپت کاربردیه و خوب هم کار شده (طراحی و برنامه نویسی)، تنها مشکلی که باقی میمونه بازاریابی شماست. از سایتهای درج آگهی استفاده کنید (ایستگاه و...). لینکش رو توی امضاتون بگذارین. براش صفحه اختصاصی توی شبکه های اجتماعی بسازین. تبلیغات پیامکی کنید. تبلیغات ایمیلی داشته باشین. خلاصه همه جا سروصدا راه بندازین. اینکه منتظر بشینین تا یک نفر ازطریق گوگل شما رو پیدا کنه، مثل رؤیای معروف شاهزاده سوار بر اسب سفیده!

MH.S.dev
شنبه 16 اسفند 1393, 10:46 صبح
همانطور که جناب شهرکی گفتن روی بازاریابی باید کار کنید. اینکه یک نفر خریداری کرده عیبی نداره به هر حال زمان میبره تا به اون دلخواهتون برسید، اگر هم میتونید مشتری هاتون رو حظوری پیدا کنید اکٍٍثریت مشتری های شما مردم عامه هستند که تخصصی در این زمینه ندارند و هنوز هم فرهنگ it در کشور بطور کامل جا نیوفتاده، باید همه چی رو به چشم ببینند. پیشنهاد میکنم اگه میتونید برای محصولات خودتون بازار هدف انتخاب کنید.

i-php-i
شنبه 16 اسفند 1393, 12:53 عصر
اگه اسکریپت کاربردیه و خوب هم کار شده (طراحی و برنامه نویسی)، تنها مشکلی که باقی میمونه بازاریابی شماست. از سایتهای درج آگهی استفاده کنید (ایستگاه و...). لینکش رو توی امضاتون بگذارین. براش صفحه اختصاصی توی شبکه های اجتماعی بسازین. تبلیغات پیامکی کنید. تبلیغات ایمیلی داشته باشین. خلاصه همه جا سروصدا راه بندازین.

فکر کنم فقط 10 هزار پیامک فرستادم
تبلیغات ایمیلی هنوز انجام نشده ولی به فکرش هستم

اگر هم میتونید مشتری هاتون رو حظوری پیدا کنید اکٍٍثریت مشتری های شما مردم عامه هستند که تخصصی در این زمینه ندارند و هنوز هم فرهنگ it در کشور بطور کامل جا نیوفتاده، باید همه چی رو به چشم ببینند. پیشنهاد میکنم اگه میتونید برای محصولات خودتون بازار هدف انتخاب کنید.
این کار با دقت انجام شده ولی قیمت 50-60 تومن می خوان

خودم بهم فشار می یاد چرا اکثر مشتریها عادت کردن قیمت پایین بگیرن

با یه نفر که صحبت کردم می گفت یه نفرو دارم با 70 تومن سایت راه انداخته برام و این رو هم می دم همون با 70-80 تومن راه می نداره!

MMSHFE
شنبه 16 اسفند 1393, 13:05 عصر
شما در جواب بگین کسی که 70-80 میگیره، کار 70-80 تومنی هم تحویلت میده. بعد هم دیگه جوابشو ندین. نمیدونم موضوع پروژه تون چیه ولی باید تبلیغاتتون هدفمند باشه. 10 هزار پیامکی که 10 نفرشون مخاطب شما هستن به درد نمیخوره. همونطور که دوستمون گفتن، باید بازار مخاطبتون رو انتخاب کنید و در ادامه، تبلیغاتتون رو به سمت همونها هدفگیری کنید.

bagherok
شنبه 16 اسفند 1393, 19:26 عصر
من از حدود 6 ماه قبل...
از حدود یک ماه قبل تبلیغات زیادی براش انجام دادم
...

خب چرا همینجا معرفی نمیکنید یا لینک نمیدید!!!

us1234
شنبه 16 اسفند 1393, 20:54 عصر
اسکریپت در چه زمینه ای است ؟

شاید کلا اسکریپت که درست کردید برای معدود افراد مناسب باشد که یعنی بازار شما در عمل محدود و کوچک است .
مثال میزنم

بنده خودم یک اسکریپت تبلیغات اینترنتی حرفه ای را ببینم خیلی ازش تعریف میکنم ولی در عمل سایت تبلیغاتی شاید در سال 100 تومن سود برای من نداشته باشد بخاطر همین هیچ وقت حاظر نمیشوم همچین اسکریپتی را بخرم و وقت و زمان صرف ساخت چنین سایتی کنم .

شما حداقل برای تبلیغات هم که شده لینک دمو اسکریپت را داخل این تاپیک ارسال کنید تا بشود نظر دقیقتر داد .

i-php-i
شنبه 16 اسفند 1393, 21:30 عصر
بنده خودم یک اسکریپت تبلیغات اینترنتی حرفه ای را ببینم خیلی ازش تعریف میکنم ولی در عمل سایت تبلیغاتی شاید در سال 100 تومن سود برای من نداشته باشد بخاطر همین هیچ وقت حاظر نمیشوم همچین اسکریپتی را بخرم و وقت و زمان صرف ساخت چنین سایتی کنم .
اتفاقا یه اسکریپت نیازمندی دارم و تعداد زیادی از افرادی که تماس می گیرن خودشون طراح و برنامه نویس وب هستن و فقط می خوان قیمت بگیرن!

خب چرا همینجا معرفی نمیکنید یا لینک نمیدید!!!
این کار ممکنه باعث بشه همون 3-4 تا مشتری که احتمالا در آینده نا معلوم بخوان چنین سایتی داشته باشن هم از دست بره!

نمیدونم موضوع پروژه تون چیه ولی باید تبلیغاتتون هدفمند باشه. 10 هزار پیامکی که 10 نفرشون مخاطب شما هستن به درد نمیخوره. همونطور که دوستمون گفتن، باید بازار مخاطبتون رو انتخاب کنید و در ادامه، تبلیغاتتون رو به سمت همونها هدفگیری کنید.

تبلیغات کاملا هدفمند بود ولی بنظرم مشکل از جایی دیگست

چون یه نفر به محض دیدن سایت گفت شماره کارت بده پرداخت کنم، شماره کارت رو دادم تا روز بعد خبری ازش نشد و بعد که تماس گرفتم باهاش حتی جواب تماس رو نداد!

با توجه به تجربه ای که دارم حدس می زنم اکثر مردم دید خوبی نسبت به وب سایتها ندارن و همین موضوع باعث می شه برای وب سایت هزینه نکنن

یه مسئله دیگه هم که هست اینه که بازار به نوعی اشباع شده و اکثر کارهای گرون قیمت به شرکتهای قدیمی و معروف می رسه و برای سایتها ارزونتر هم انقدر رقیب وجود داره که مشتریها فقط دنبال کار ارزون می رن

حالا یا باید به همین درامد کم دل خوش باشیم یا اینکه خودمون رو جز شرکتهای اول و معروف طراحی وب قرار بدیم و یا از بازار بریم بیرون

البته یه راه دیگه اینه که مثل خیلی از مردم دو یا سه شغل داشته باشیم

bagherok
شنبه 16 اسفند 1393, 23:15 عصر
این کار ممکنه باعث بشه همون 3-4 تا مشتری که احتمالا در آینده نا معلوم بخوان چنین سایتی داشته باشن هم از دست بره!
:متفکر:

من نمیگم 400 کمه یا زیاده
اما باید مشخص کنید که قراره فروش بالاداشته باشید با هزینه کم
یا فروش پایین با هزینه بالاتر
============================================

اعتماد اعتماد اعتماد
باید هرجوری که میشه اعتماد مشتری رو جلب کرد
باید حریصش کنی
خیلی بحث میشه کرد در این مورد....................
============================================

اما خیلی بهتر بود که سیستمی که نوشتید قدرت اصلیش رو از پلاگین هایی میگرفت که بعدا به سیستم اضافه میشید
اینجوری میتونسید نسخه های مختلفی رو عرضه کنید

مثلا سیستم پایه
سیستم متوسط
سیستم حرفه ای و پیشرفته
وکلی درمورد تفاوت اینا هم براشون توضیح بدید.

با آپشن های مختلف و مهلت تست
تخفیف های دوره ای
درضمن از پشتیبانی هم میتونید درآمد کسب کنید
از طریق فروش دامنه های اختصاصی
و ماژول هایی که بعدا به سیستمی اضافه خواهند شد به درخواست مشتری
یه سایت هم داشته باشید برای معرفی و نوشتن مقاله هایی درمورد سیستم.

خلاصه اینکه ..
یه سری هم اینجا بزنید
http://aftab.cc/article/1226

i-php-i
یک شنبه 17 اسفند 1393, 02:24 صبح
اما باید مشخص کنید که قراره فروش بالاداشته باشید با هزینه کم
مسئله اینجاست که هزینه کم یعنی چقدر؟

فرض کنیم همون 70 تومن بفروشیم

بنظرتون چند نفر مشتری می شن؟

باید 30 نسخه بفروشیم که بشه 2 میلیون

بنظرتون 2 تومن می تونه جواب گوی چند ماه زحمتی که می کشیم باشه؟

اونایی که قیمت پایین می دن شاید اصلا به این پول نیاز ندارن و یا این کار کار دومشونه، معمولا کافینت دارها یا خدمات کامپیوتری ها این کار رو می کنن که اونها هم منبع اصلی درآمدشون وب نیست

MMSHFE
یک شنبه 17 اسفند 1393, 08:22 صبح
شما هیچ توضیحی درمورد اینکه موضوع پروژه تون چیه ندادین و درنتیجه نمیشه بطور دقیق راهنمایی کنیم که برای بازاریابی از چه تکنیکهایی میشه استفاده کرد چون جامعه مخاطب شما شناخته شده نیست. نمیدونم علتش چیه ولی اگه ترس از لورفتن و پیاده سازی توسط بقیه است، کاملاً بی مورده چون اگه اون ایده قرار باشه جواب بده، برای کسی که میخواد تکرارش کنه، خرید اسکریپت آماده از شما مقرون به صرفه تره تا اینکه بخواد خودش زمان و انرژی بگذاره و پیاده سازی کنه (تازه اگه بتونه مثل سیستم شما بسازه).

leaping
یک شنبه 17 اسفند 1393, 08:56 صبح
بهتره از سیستمی استفاده کنید که یک ایده جدید رو پیاده سازی میکنه
اگر سیستمتون یک مدیریت محتوای جامع هست که یک سری امور جامع رو انجام میده نمونه های مشابه رایگان خیلی زیاد وجود داره و بیشتر کسانی که در بازار با قیمتهای ناچیز(اصلا هیچ) دارن کار میکنن از همینا استفاده میکنن پس انتظار نداشته باش که خیلی پیشرفت داشته باشه کارت
چون اون مدیریت محتواها هم قالب براش زیاده , هم ساده براش قالب زده میشه , هم اینکه زحمتی هم ندارم
من خودم یادمه 4 سال پیش یکی اومد گفت برام وب سایت راه بنداز برای شرکتم و فقط میتونم 600 تومن بدم براش دیتالایف رو بالا آوردمو قالب براش طراحی کردم و 600 گرفتم
الان وقتی میگین فلانی با 70 یا 80 تومن سایت بالا میاره حس میکنم این شخص کلا احترامی واسه شعور خودش هم قائل نیست چه رسد به دیگران
بازار طراحی وب و نرم افزار ایران متاسفانه یک بازار بی صاحب محسوب میشه

i-php-i
دوشنبه 18 اسفند 1393, 02:33 صبح
شما هیچ توضیحی درمورد اینکه موضوع پروژه تون چیه ندادین و درنتیجه نمیشه بطور دقیق راهنمایی کنیم که برای بازاریابی از چه تکنیکهایی میشه استفاده کرد چون جامعه مخاطب شما شناخته شده نیست. نمیدونم علتش چیه ولی اگه ترس از لورفتن و پیاده سازی توسط بقیه است، کاملاً بی مورده چون اگه اون ایده قرار باشه جواب بده، برای کسی که میخواد تکرارش کنه، خرید اسکریپت آماده از شما مقرون به صرفه تره تا اینکه بخواد خودش زمان و انرژی بگذاره و پیاده سازی کنه (تازه اگه بتونه مثل سیستم شما بسازه).

فرض کنید یه اسکریپت نیازمندی هست و می خوایم برای این اسکریپت بازاریابی کنیم

در این صورت باید چیکار کرد؟