PDA

View Full Version : سوال: ساخت کامل فرم لاگین در asp.net mvc 5 و EF

mantera
شنبه 16 اسفند 1393, 23:21 عصر
ضمن عرض سلام و وقت بخیر:
این امکان برای بزرگواری وجود داره تا یک فرم لاگین در دنیای واقعی رو در asp.net mvc 5 توضیح بده لطفا؟
مظور از دنیای واقعی این سناریو هست که معمولا در شرکت ها یک دیتابیس از قبل وجود داره که در طول سالیان کامل شده و حالا مدیران شرکت تصمیم گرفتند که مثلا برنامه دسکتاپی (و یا وب فرم و...) رو از مزایای asp.net mvc بهرمند کنن. همچنین یک گرافیست و یا تیم گرافیکی UI برنامه رو خیلی شیک تهیه کردن و حالا فایل ها رو تحویل شما دادن تا کد سمت سرور رو بنویسید ، در واقع سوال رو اینطور مطرح میکنم که فرض کنید:

2 تگ اینپوت به نام های username و password و یک سابمیت در فرم وجود داره
همچنین یک دیتابیس ساده با3 ستون نام کاربری و کلمه عبو و نقش (role)
ظاهر برنامه (کدهای html , css,js) نباید تغییری بکنه و به هم بریزه

با استفاده از EF code first from (existing) database قراره شما ورودی های کاربر رو سابمیت کنی و اون رو به view متناظر ریدایرکت کنی.
از قبل بسیار متشکرم.

saeed31641
یک شنبه 17 اسفند 1393, 12:19 عصر
دوست عزیز شما باید ابتدا خودت کمی تلاش کنی .بعد یه کد بزاری دوستان بیان کمک کنند.دوم اینکه تو اینترنت مثال زیاده وساخت صفحه لوگین بسیار اسونه.

mantera
دوشنبه 18 اسفند 1393, 17:58 عصر
ممنون از جوابتون ، تو اینترنت مثال زیاد هست حق با شماس اما یا از دیتابیس پیچیده ی مایکروسافت استفاده کرده و یا از هلپر هایی که ظاهر برنامه رو به هم میریزه( شاید من بد نوشتم یا بد جستجو کردم) . اگه ممکنه شما لینک بدید لطفا.

aroshanzamir
دوشنبه 18 اسفند 1393, 18:07 عصر
سلام دوست من :
به نظر من شما اگر خودتون شروع کنید وخیلی بهتره اگر هم مشکلی داشتید اینجا بنویسید دوستان کمک می کنند تا مشکل را برطرف کنند ...باز هم اگر در مرحله آخر اگر نتونستید من خودم واستون یه فرم ساده لاگین درست می کنم

mantera
دوشنبه 18 اسفند 1393, 23:16 عصر
سلام بر شما دوست عزیز ، اولین باری هست که سوال میپرسم از سایت اشکالات احتمالی رو ببخشید؛
اجازه بدید چند سوال مجزا بپرسم:

کد زیر بخشی از فرم لاگین منه اول از آیا اکشن فرم باید به کنترلر خاصی اشاره کنه؟! مایکروسافت یه سری صفحه cshtml رو intellisence میکرد برای اکشن فرم. منظورم اینه که میخوام از طریق کنترولر به عناصر فرم که ارسال شدن دسترسی داشته باشم باید چیکار کنم؟

<form action="login" method="post">
<div class="form-group">
<input class="form-control login-field" value="" placeholder="نام" id="login-name" type="text">
<label class="login-field-icon fui-user" for="login-name"></label>
</div>

<div class="form-group">
<input class="form-control login-field" value="" placeholder="کد ملی" id="login-nationalId" type="password">
<label class="login-field-icon fui-lock" for="login-pass"></label>
</div>
<input type="submit" class="btn btn-primary btn-lg btn-block" value="ورود">
</form>

aroshanzamir
سه شنبه 19 اسفند 1393, 00:16 صبح
http://uplod.ir/9ti9wtags4js/WebApplicationSubmit.zip.htm

mantera
سه شنبه 19 اسفند 1393, 00:30 صبح
خیلی مردی خداشاهده...