PDA

View Full Version : سوال: انتخاب چندین دسته در جوملا

zahra1367
یک شنبه 17 اسفند 1393, 12:08 عصر
من دارم یه کامپوننت جوملا مینویسم
در کامپوننت من کاربران آگهی میگذارند به این صورت که یک محصول میتواند جزء چندین دسته بندی هم باشد و دسته بندی من دو سطحی است
من برای قسمت دسته بندی جدول جدا در دیتا بیس ایجاد کردم ولی نمیدونم چطوری یک محصول را در چندین دسته قراردارم.
یعنی فیلد مناسب برای استفاده در فرم را میخواهم؟

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

mahmod2000
یک شنبه 17 اسفند 1393, 14:27 عصر
شما میتونی توی قسمت محصولاتت، یک فیلدی به نام دسته بندی ایجاد کنی و توش آی دی های اون دسته بندی ها رو قرار بدی،
مثال محصول 1 دارای دسته بندی های : موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر هست
شما توی فیلدتون، آی دی های این دسته بندی ها رو به صورت : 1,2,3 قرار بدید، بعد دیگه میتونید هرکاری خواستید انجام بدید

zahra1367
یک شنبه 17 اسفند 1393, 18:01 عصر
شما میتونی توی قسمت محصولاتت، یک فیلدی به نام دسته بندی ایجاد کنی و توش آی دی های اون دسته بندی ها رو قرار بدی،
مثال محصول 1 دارای دسته بندی های : موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر هست
شما توی فیلدتون، آی دی های این دسته بندی ها رو به صورت : 1,2,3 قرار بدید، بعد دیگه میتونید هرکاری خواستید انجام بدید

اینو میدونم منظورم ظاهر فرم بود
از چک باکس استفاده کنم یا لیست باکس؟یا میشه یه فیلد جدید تو جوملا براش ایجاد کرد؟

mahmod2000
دوشنبه 18 اسفند 1393, 07:07 صبح
لیست باکس واسش ایجاد کنید طبیعتا بهتره که بتونه مولتی سلکت انجام بده، برای دسته بندی ها هم که باید یک تیبل جدا تعریف کنید که توش بتونید دسته بندی ایجاد و یا حذف کنید.

MMSHFE
دوشنبه 18 اسفند 1393, 08:31 صبح
اینو میدونم منظورم ظاهر فرم بود
از چک باکس استفاده کنم یا لیست باکس؟یا میشه یه فیلد جدید تو جوملا براش ایجاد کرد؟

سؤالات مربوط به طراحی رو در بخش «طراحی وب» مطرح کنید. اگه مشکلی در برنامه نویسی PHP دارین میتونین از این بخش استفاده کنید. تاپیک بسته شد.