PDA

View Full Version : گفتگو: کدام ادیتور / IDE را برای php و کار در لینوکس پیشنهاد می کنید ؟

prans.info
دوشنبه 18 اسفند 1393, 01:49 صبح
سلام دوستان وقت بخیر
کدام ادیتور / IDE را برای کار در لینوکس پیشنهاد می کنید ، که هم سبک باشه هم امکانات مناسبی داشته باشه .
دلیلتون رو هم برای معرفی ادیتور / ّIDE مورد نظرتون رو هم بفرمایید.
-----
اگه موردی رو معرفی کنید که تویه اکثر توزیع ها قابل استفاده باشه ممنون میشم .

MMSHFE
دوشنبه 18 اسفند 1393, 08:39 صبح
من برحسب تجربه بهترین IDE که باهاش کار کردم رو از بین رایگانها توی لینوکس در درجه اول NetBeans و در مرحله بعد eClipse Luna میدونم. علتش هم قابلیتهای خوبی هست که هردو دارن ولی Netbeans پلاگینهای کاربردی تر و پشتیبانی بهتری از فریمورکها داره و ازطرفی سرعت کار با FTP اون از بقیه بیشتره. اما اگه مثل من حاضر باشین هزینه لایسنس بدین، اونوقت Zend Studio از همه اینها یک سروگردن بالاتر قرار میگیره.

احسان!
دوشنبه 18 اسفند 1393, 09:00 صبح
سلام
من معمولا از aptana استفاده میکنم.
جدیدا brackets خیلی محبوب شده ولی خب خودم هنوز امتحانش نکردم.(البته IDE نیست.)
چیزای دیگه مثل netbeans و sublime هم پرطرفدار هستن.
همشون خوبن. بستگی داره که با کدوم راحت باشید و انتظار چه امکاناتی از هرکدوم رو داشته باشید.

hamedarian2009
دوشنبه 18 اسفند 1393, 09:52 صبح
PhpStorm کاملترین هست و انتخاب اول هرکسی میتونه باشه مثلا یکی از دلایلی که من خیلی خوشم میاد به صورت هوشمند متوجه میشه مثلا این پروژه با فلان فریمورک هست و پلاگین موردنظرشو بهتون برای نصب پیشنهاد میده و توی رایگان ها هم netBeans بهترین گزینه هست هرچند توی ایران نمیتونید دانلودش کنید و باید تحریم رو دور بزنید که به همین خاطر من خودم از eclipse luna استفاده میکنیم

vahidqara
دوشنبه 18 اسفند 1393, 09:59 صبح
Netbeans خیلی کاربردیه دوست خوب

Unique
دوشنبه 18 اسفند 1393, 11:44 صبح
راستش netbeans ریو سیستم من خیلی کند بود و کلا بی خیالش شدم و از eclipse استفاده میکنم که نیازهای من را کامل بر آورده میکنه. یک ادیتور جدید adobe به صورت رایگان داده به نام brackets (http://brackets.io/) که سورس باز هست (اره میدونم ، این تریپ ها به Adobe نمیاد) و روی ویندوز و لینوکس خیلی خوب کار میکنه. plugin هم خدایی کم نداره. خیلی وقته میخواستم توی وبلاگم معرفیش کنم اما وقت نمیکردم.

capitan_nemesis
دوشنبه 18 اسفند 1393, 13:39 عصر
netbeans
eclipse
sblime-text
زیاده خیلی زیاده
ولی اکلیپس رو خیلی دوست دارم

Mahdi-563
پنج شنبه 06 فروردین 1394, 13:54 عصر
only PhpStorm

alinwp
پنج شنبه 06 فروردین 1394, 22:36 عصر
PhpStorm انتخاب اول خود منه

capitan_nemesis
جمعه 07 فروردین 1394, 18:55 عصر
من اول eclipse رو انتخاب کردم
بعد رفتم سراغ netbeans
الان هم brackets
این ادوتور پلاگین خیلی زیادی رو برای برنامه نویسی داره
مخصوصا کتابخانه های جانبی وب
من که راضی هستم
بقیه را نمیدونم

masoud92m
یک شنبه 09 فروردین 1394, 14:29 عصر
همه رو امتحان کردم phpStorm بهترین بود .

Pedram77
یک شنبه 09 فروردین 1394, 14:38 عصر
من همیشه با Eclipse مینویسم امکاناتش نسبت به بقیه بهتره.

ABZiko
یک شنبه 09 فروردین 1394, 15:10 عصر
به شخصه خیلی علاقه به phpStorm دارم ...

reza_alie
یک شنبه 09 فروردین 1394, 15:23 عصر
به نظر من sublimeیکسری مزایا و معایب داری یکی از معایب اون عدم پشتیبانی از اززبان ها rtlهستش ولی در مقابل نمی مزایای اونو نادیده گرفت که نسب به notpad++و phpdesignerمن sublime رو می پسندم.

vahid78
دوشنبه 10 فروردین 1394, 08:48 صبح
به پیشنهاد دوستان netbeans را نصب کردم، سرعت اجرای نوشتن کد را بالاتر می بره.
ولی به شخصه Atom رو میپسندم