PDA

View Full Version : طراحی نرم افزار ویرایشگر متن با قابلیت اصلاح غلط املایی در #C

Caesar
سه شنبه 19 اسفند 1393, 05:33 صبح
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس

میخواستم یه نرم افزار Text Editor طراحی کنم که قابلیت تصحیح غلط های املایی رو داشته باشه.برای زبان انگلیسی طراحیش کردم و مشکلی هم نداره،اما سعی دارم برای زبان فارسی هم پیاده سازیش کنم که به مشکل برخوردم.

ممنون میشم کمکم کنید دوستان، که چطور می بایست انجامش بدم.اگه کسی هم می تونه یه لینک بهم معرفی کنه که عالی میشه.

Mahmoud Zaad
سه شنبه 19 اسفند 1393, 09:36 صبح
سلام
خب مشکل چیه؟ یعنی به چه مشکلی برخوردید؟

Caesar
سه شنبه 19 اسفند 1393, 18:46 عصر
ممنون از پاسخگوییتون.
مشکل من اینجاس که نمیدونم چطور باید انجامش بدم

Mahmoud Zaad
سه شنبه 19 اسفند 1393, 20:46 عصر
خب شما باید لیستی از کلمات فارسی تهیه کنید حالا هر کلمه ای که تایپ میشه توی اون لیست بگردید و ادامه ماجرا... یا اگر غلط های یک متن رو می خواید پیدا کنید باید تک تک کلمات رو با لیست مقایسه کنید.
اما برای کلمات فارسی داستان داریم مثلا ما از هر حرفی چندتا داریم مثلا ث س ص. یعنی به فرض ما هم کلمه "سفر" داریم هم "صفر"، مثلا توی متن نوشته "من به سفر رفتم" سیستم غلط بگیره یا نه؟ یا اگر دقیقتر باشیم برای تشدید ها هم باید یه کارهایی بکنید. مثلاً کلمه "کلّی" و کلمه "کلی"(مثل محمدعلی کلی) هر دو درستند ولی کاربر ممکنه "کلّی" رو "کلی" و بدون تشدید بنویسه خب سیستم غلط بگیره یا نه؟!
البته من در این زمینه کار نکردم و احتمالا استثناهای دیگری هم خواهیم داشت ولی قاعدتاً کلیت کار باید اینطور باشه.

-----------------ویرایش
البته میشه یک سری غلط قطعی رو به کاربر نشون داد که در لیست کلمات شما به هیچ وجه وجود ندارند و یه لیست از کلماتی که احتمال می دید غلط باشند مثل همین استثناهایی که بالا عرض کردم. همینطور میشه یک لیست فعلهای ترکیبی هم داشت و از اینها هم کمک گرفت، مثل "سفر رفتم"، "سفر رفتی" ...
طبیعتاً هر چه لیست کلماتی که تهیه میکنید پرشمارتر باشه نتیجه هم بهتر خواهد بود.
همونطور که میدونید عنوان انگلیسی این پروژه هم spell checker هست.