PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به فولدر کلاس ها در همه جای برنامه

css-man
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 17:27 عصر
سلام دوستان
من میخوام تو پروژم تو تمام بخش ها بتونم به همه کلاسها دسترسی داشته باشم بنظرتون چطور میتونم این کارو بکنم ؟
129361

desatir7316
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 18:57 عصر
اگه از namespace ها استفاده کنی کارت راحت تره، البته بستگی به کد نویسیتون داره. مثلا برای اینکه از فریم ورک شخصی استفاده می کنید( من اینطوری حدس زدم در مورد سوالتون) بستگی به طراحیتون می تونه کمک کنه

اگه کلاس هاتون به صورت بهم ریخته و هرکدوم یه جا هستن، یه کلاس واحد برای دسترسی به آدرس اون کلاس ها بنویسید. چون نمی دونم طراحیتون چطوری بیشتر از این نمی تونم چیزی بگم.

css-man
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 19:23 عصر
کلاس ها همه تو فولدر inc هست

یه فولدر برای ماژول ها دارم که هر ماژول فولدر خودشو داره تو عکس بالا هم مشخصه تمام فایل های اون ماژول تو اون فولدره
میخوام طوری کارکنم هرجا دلم خواست بتونم کلاسها رو صدا کن مو استفاده کنم
یه فایل تو روت گذاشتم و این کدها رو توش قرار دادم

set_include_path(get_include_path() . PATH_SEPARATOR . 'inc'); function AutoLoad($object){ if(file_exists('inc/'.$object.'.php')){ require_once strtolower($object).'.php'; } else { echo "this file not found"; } }spl_autoload_register("AutoLoad");

و بعد میخواستم این فایل رو توی همهجای پروژ] که نیازه اینکلود کنم
ولی ارور میده

Fatal error: Class 'patients' not found in D:\xampp\htdocs\adminboot\maduls\dentist\Admission .php on line 70

css-man
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 20:48 عصر
دوستان کسی نمی دونه؟؟؟؟

Mohammadsgh
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 22:42 عصر
اگه میخواید کلاس هاتون به صورت خودکار بارگذاری بشن از متد __autoload در php استفاده کنید.تو سایتش برید هست.این هم لینکش:لبخند:
http://php.net/manual/en/function.autoload.php

css-man
پنج شنبه 06 فروردین 1394, 13:10 عصر
اگه میخواید کلاس هاتون به صورت خودکار بارگذاری بشن از متد __autoload در php استفاده کنید.تو سایتش برید هست.این هم لینکش:لبخند:
http://php.net/manual/en/function.autoload.php

از این روش که استفاده میکنم بقیه اینکلودهارو هم تحت تاثیر قرار میده
دیگه نمی تونم چیزی جز اون کلاس ها رو اینکلود کنم

alinwp
پنج شنبه 06 فروردین 1394, 22:44 عصر
شما کدی که الان استفاده می کنید رو بزارید ولی...
به نظر من میتونید از تو __autoload از file_exists استفاده کنید که ببینید فایل مورد نظر وجود داره یا نه اگر توی اون فولدر نبود در فولدر بعدی چک شه