PDA

View Full Version : هم دردی و راهکارها(لطفا شرکت کنید...)

raha_jon
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 17:53 عصر
سلام ،خسته نباشید

با توجه به اینکه فروش نسبت به گذشته خیلی کمتر شده باید دیگه به راهکار ها و مشکلاتی که پیش رومون داریم اهمیت ویژه ای بدیم و به کمک هم آنها را حل کنیم.

مشکل اول:
برنامه ی پولی بعد از چند روز قرار گرفتن در بازار،به احتمال 90 درصد رایگانش خواهد آمد.حالا شاید بگیم این داره با تبلیغات پولشو در میاره اما هیچ عنوان پول به درد خوری نخواهد بود.
دیگه اگه این فرآیند ادامه پیدا کنه مطمئنا کسی برنامه نخواهد خرید از این لحاظ مطمئن باشیم.و کسی که ضرر خواهد کرد ما هستیم نه کس دیگه.
به جای اینکه در کیفیت با هم رقابت کنیم با قیمت و رایگان گذاشتن برنامه به هم دیگه فش میدیم(البته من تاحالا چنین نکرده ام و نخواهم کرد).

مشکل دوم:
دور زدن درون پرداخت با لاکی پچر،دیگه بنظرم مردم عادت کرده اند نرم افزار را از بازار دانلود میکنن و با لاکی پچر اونو کرک می کنن!به همین سادگی
دیگه مردم عادت کنن به این جور چیزا و استفاده ی رایگان از برنامه ها مطمئن باشیم بعد از مدتی دیگه کسی پول به برنامه نمیده چون بد آموخته ان که نباید به برنامه پول داد!!
باید به کمک هم این باگ را فیکس کنیم و نذاریم با این نکته ی ضعف موجود مردم به مفت مصرف کردن برنامه عادت کنند اگه اینجوری پیش بره باز بهتره ادامه ندیم!!چون کسی برنامه نخواهد خرید
لطفا اساتید نسبت به این موضوع آموزش بذارن چون خود ما ضرر خواهیم کرد،فقط کافیه مردم به این مصرف های رایگان عادت کنن که کرده ان دیگه کسی برنامه نمی خره پول نمیده:گریه:

مشکل سوم:
قرار گرفتن برنامه های پولی به صورت رایگان در صفحه های اجتماعی ،وبلاگ ها، و خیلی جاهای دیگه !
برنامه های پولی در صفحه های اجتماعی،گروه های وایبر،واتس آپی ،لاینی و ... به صورت مجانی قرار گرفته میشه و مردم به جای مراجعه به بازار به دانلود این برنامه های می پردازند!!اصلا دیگه فکر حرام و حلال بودنش هم اهمیت نمی دن چون به نفع خودشونه .،حرام حلال لازم نیست!
با این روند همه چیز به ضرر ما برنامه نویس ها هست(البته خودمو قاطی نمی کنم ها چون زره ای برنامه نویسی بلد نیستم و اگه بلد باشم خیلی کم بلدم)
اگه اساتید راهکاری بلدن که بشه برنامه ی پولی را بعد از نصب رو دستگاه تشخیص داد که آیا این برنامه خریده شده و رایگان دانلود شده بهتر میشه

مشکل چهارم:
کم گذاشته شدن قیمت،ما خودمون باید به کارمون ارزش بدیم نه کس دیگه،با کمتر گذاشتن قیمت کار خودمونو بی ارزش می کنیم،مثلا 500 چه قیمتیه که ما باید رو برنامه هامون بذاریم؟؟!!!یعنی برنامه ممون اینقد کم ارزشه؟!!!

مشکلات و راهکار های بعدی با شما دوستان لطفا همه شرکت کنند الان در وضعیتی نیستیم که بگیم به ما چه ما پول مونو در میاریم اگه این وضعیت ادامه پیدا کنه مطمئن باشید همه ضرر خواهند کرد همه اینو مطمئن هستم.چون کاربران به استفاده از برنامه ها به صورت رایگان عادت خواهند کرد و کسی برنامه نخواهد خرید.و مطئن باشید وضعیت از اینی که هست بدتر خواهد شد.

قابل توجه همکارانی که وقتی میبینن برنامه ای خوب فروش داشته فورا تصمیم به ساخت رایگانش میگیرن،این کار توسعه دهنده ی برنامه ی پولی را به شما بد بین خواهد کرد و به جای اینکه به شما به چشم یک همکار نگاه کند با چشم یک دشمن نگاه خواهد کرد.و حتما تلافیشو در خواهد آورد.چون شما ایده ی اونو دزده اید شاید راضی به این کار شما نباشه و حرام باشه

گرچه دیر است اما بازم به کمک خدا و به کمک هم می توانیم از نو شروع کنیم و به هم دیگه دلگرمی بدیم
در پناه حق تعالی

ali-star
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 05:28 صبح
سلام

دلیل فروش کم برنامه ها در این روز ها به نظر من به تکراری شدن برنامه ها برمی گرده همین حالا به بازار سربزنین ببنید توی لیست تاره ها چه برنامه هایی اومده؟ کتاب...! بعد اگه یه برنامه با ایده جدید دیدید یکم برید پایین تر چنتا مثل اون میبینید... کاربر هم یکیشونو انتخاب می کنه بعد به ضرر چنتا برنامه مشابه دیگه میشه...

درباره لاکی پیچر اینکه من چند برنامه تست کردم نتونست اون ها رو پچ کنه (پرداخت درون برنامه ای بازار با گوگل کمی فرق داده).

کم گذاشتن قیمت برنامه هم باعث میشه ارزش کارتون بیاد پایین هم سودتون هم اینکه کاربر هرگز برنامه های گرون رو دیگه نمیخره و یا اعتراض می کنه که چرا برنامتون گرونه خب این موضوع به ضرر همه توسعه دهنده ها میشه همچنین با تجربه ای که داشتم به این موضوع پی بردم که برنامه هرچه قیمت بالاتری داشته باشه نزد کاربر برنامه با ارزش میشه و بیشتر با اون برنامه کار می کنه.

کلام آخر اینکه هیچ وقت درباره سود برنامه نویسی با دیگران بحث نکنید * از تمام برنامه های بازار که درباره درآمد میلیونی از طریق فروش برنامه هستن متنفرم * با این کار هم کاربران خسیس میشن و دیگه برنامه نمیخرن هم برنامه های بی کیفیت زیاد میشن هم اینکه هیچ کسی توی مدت زمان یکی دو هفته برنامه نویسی نمیتونه چند میلیون درآمد داشته باشه... هر کار خوب نیاز به زمان زیاد داره بنده هم توی مدت زمان 1.5 سال تنها 2 برنامه منتشر کردم.

امیدوارم بعضی کاربران درباره حرف آخرم ناراحت نشن به هر حال حرف دلمو زدم و حقیقت هم همینه...

c0mmander
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 07:11 صبح
با توجه به اینکه تاپیک رو به نظر میرسه یکی از خواهرامون درست کردن نمیخوام واقعا چیزی بگم اما نکته بود که فکر کنم مفید باشه گفتنش:

درباره لاکی پیچر اینکه من چند برنامه تست کردم نتونست اون ها رو پچ کنه (پرداخت درون برنامه ای بازار با گوگل کمی فرق داده).

فرقی نداره عزیز فقط 3 خط نهایتش تغییر کرده!
خیلی سر بسته به شما عرض کنم که خیلی های دیگه هم مثل شما بودن اما بعد از اینکه بار ها و بار ها بهشون گفته شد که پچ میشه برنامه بالاخره متوجه شدن که خودشون کار با نرم افزار رو بلد نبودن و به همین خاطر احساس نیاز نکردن اما 90 درصد یا بیشتر برنامه های بازار با پرداخت درون برنامه پ چ میشن مگر اونهایی که از بررسی وب سرویس استفاده کردن.

مشکل سوم:
قرار گرفتن برنامه های پولی به صورت رایگان در صفحه های اجتماعی ،وبلاگ ها، و خیلی جاهای دیگه !
برنامه های پولی در صفحه های اجتماعی،گروه های وایبر،واتس آپی ،لاینی و ... به صورت مجانی قرار گرفته میشه و مردم به جای مراجعه به بازار به دانلود این برنامه های می پردازند!!اصلا دیگه فکر حرام و حلال بودنش هم اهمیت نمی دن چون به نفع خودشونه .،حرام حلال لازم نیست!
با این روند همه چیز به ضرر ما برنامه نویس ها هست(البته خودمو قاطی نمی کنم ها چون زره ای برنامه نویسی بلد نیستم و اگه بلد باشم خیلی کم بلدم)
اگه اساتید راهکاری بلدن که بشه برنامه ی پولی را بعد از نصب رو دستگاه تشخیص داد که آیا این برنامه خریده شده و رایگان دانلود شده بهتر میشه

این مشکل در تاپیک دیگری بررسی شده تحت همان نام اون ملعونک (فرار از دست لاکی پچر ) و یکی از کاربرای خیلی خوب سایت به نام poorman کد پایه وب سرویس PHP برای عموم برنامه نویس ها قرار داده شده . می تونید برید و ببیند.
http://barnamenevis.org/showthread.php?482457-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-Lucky-Patcher&p=2177474&viewfull=1#post2177474

golbafan
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 07:39 صبح
به جای اینکه در کیفیت با هم رقابت کنیم با قیمت و رایگان گذاشتن برنامه به هم دیگه فش میدیم(البته من تاحالا چنین نکرده ام و نخواهم کرد).

سلام دوست عزیز

این که کسی برنامه رو رایگان میزاره ، این رو بی احترامی به سایرین قلمداد نکنید
بازارهای جهانی اندروید رو ببینید، اکثر برنامه ها رایگان گزاشته شده
اما توی بازار که میای همه برنامه ها پولی اند
برنامه هایی که واقعا دو زار هم نمی ارزه و اگر هم بیارزه نسخه رایگانش هست و خیلی بهتر
برای مثال چند روز پیش دنبال برنامه تقویم میگشتم (البته تقویم خیلی عمومیه) خیلی برنامه ها رو دیدم که پولی هستن خب من هم تقویم صبا رو گرفتم که هم کامله و هم رایگان...

قابل توجه همکارانی که وقتی میبینن برنامه ای خوب فروش داشته فورا تصمیم به ساخت رایگانش میگیرن،این کار توسعه دهنده ی برنامه ی پولی را به شما بد بین خواهد کرد و به جای اینکه به شما به چشم یک همکار نگاه کند با چشم یک دشمن نگاه خواهد کرد.و حتما تلافیشو در خواهد آورد.چون شما ایده ی اونو دزده اید شاید راضی به این کار شما نباشه و حرام باشه
مشکل اصلی اینه که برنامه نویسهای ما ایده ندارن و هرچی میرسه مینویسن و میزارن تو بازار اونهم پولی! بعد انتظار دارن مردم بیان بخرن
مشکل اینه که ما همه ملت رو برنامه نویس فرض کردیم و آشنا به سختی ها و ارزش کارمون

اگر میخواید تو این عرصه موفق باشید باید برنامه هایی رو بنویسید که خدمات ارائه کنن نه اینکه خود برنامه هدف اصلی باشه
برای مثال برنامه دیوار رو عرض میکنم که رایگانه ولی درآمدش از خدماتش هست (یا مثلا خود بازار)

abbasi.naft
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 10:30 صبح
سلام و ادب

دوستان عزیزی که خیلی خیلی نگران برنامشون هستند ، فقط یک نگارش دمو داخل بازار بگذارند.
پرداخت درون برنامه ای و ... رو بیخیال بشن چون متاسفانه این جور راه ها بعد مدت کوتاهی راه دور زدنش میاد.

دوست برنامه نویسی که این تاپیک رو زدند ، پیشنهاد من بهشون اینه که برن یه سرور با حجم 50 مگ اجاره کنند ، هزینه سالیانشم زیر 50.000 تومنه اونوقت داخل برنامه دمو داخل بازار گزینه ارتقا به نسخه طلایی رو بگذارند ، (البته زرنگ باشند و بلافاصله لینک نسخه طلایی قابل رویت نباشه ، مثلا بعد از چند روز که کاربر برنامه روی گوشیش نصب بود ، بهتره)

حالا داخل سرور هم به راحتی کاربر متجاوز رو از غیرش تشخیص میدن ، فقط اینکه برای اطمینان بیشتر اونجا هم هر چندوقت یکبار یا هرچندمرحله یکبار ، یه اعتبار سنجی داشته باشند.

خاطرم هست که برنامه ویندوزی بود که قفل اولش دور خورده بود ، ولی قفل دوم به راحتی جلوی عده کثیری دزد رو گرفته بود.

در نهایت : دوست برنامه نویس بجای ناامید شدن ، سعی کنید که دنبال راه های جدید باشید.(متاسفانه زندگی یک برنامه نویس همینه ، یا نباید وارد بشید و یا اینکه تحمل کنید)

ali-star
جمعه 22 اسفند 1393, 02:57 صبح
با توجه به اینکه تاپیک رو به نظر میرسه یکی از خواهرامون درست کردن نمیخوام واقعا چیزی بگم اما نکته بود که فکر کنم مفید باشه گفتنش:

فرقی نداره عزیز فقط 3 خط نهایتش تغییر کرده!
خیلی سر بسته به شما عرض کنم که خیلی های دیگه هم مثل شما بودن اما بعد از اینکه بار ها و بار ها بهشون گفته شد که پچ میشه برنامه بالاخره متوجه شدن که خودشون کار با نرم افزار رو بلد نبودن و به همین خاطر احساس نیاز نکردن اما 90 درصد یا بیشتر برنامه های بازار با پرداخت درون برنامه پ چ میشن مگر اونهایی که از بررسی وب سرویس استفاده کردن.

این مشکل در تاپیک دیگری بررسی شده تحت همان نام اون ملعونک (فرار از دست لاکی پچر ) و یکی از کاربرای خیلی خوب سایت به نام poorman کد پایه وب سرویس PHP برای عموم برنامه نویس ها قرار داده شده . می تونید برید و ببیند.
http://barnamenevis.org/showthread.php?482457-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-Lucky-Patcher&p=2177474&viewfull=1#post2177474
یه برنامه دیدم اسمش ذهن خوان بود تونستم پچ کنم هنگام پرداخت لاکی میومد و برنامه باز میشد. ولی برنامه خودم پچ نشد.

Amin-rz
جمعه 22 اسفند 1393, 16:56 عصر
میلیونر کافه بازار نشین:
cafebazaar.ir/app/ir.mmz.masood313.polsaz/?l=fa

:|

poorman
شنبه 23 اسفند 1393, 00:03 صبح
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان

در یک کلمه بخوام بگم، از ماست که برماست !!! ( شد چهار پنج کلمه :لبخند: )

حالا کلی بخوام بگم، تقصیر خودمونه عزیزان
متاسفانه مشکل اینجاست که اکثر ما اول به پول فکر میکنم بعدش به بقیه مسائل

مشکل اول:
در رابطه با اینکه برنامه پولی رو سریع رایگانش رو میزنن دو تا نکته باید عرض کنم:
یک: اینکه دیگه به هیچ عنوان تا مجبور نشدین برنامه پولی نزنین مگه اینکه بخواین برنامتون رو به کاربرا بندازین :لبخند:
( شرمنده به کسی برنخوره، ولی اخیرا همینطوریه، برنامه رو پولی میذارن که کاربر نفهمه چیو داره میخره و بره تو پاچش )
دو: برنامتون رو انقدر با کیفیت بسازین که کسی نتونه یا حوصله نکنه مثلشو یا بهترش رو بسازه

دوباره میگم، از ماست که برماست ... متاسفانه ما کاربرامون رو با کیفیت خوب آشنا نکردیم
همش به فکر پولیم و اینکه برناممون سریعتر بره بیرون و منتشر بشه و بیستم ماه هم پولش بیاد تو حسابمون
وقتی این همه برنامه بی کیفیت زیاد باشه مسلما کاربر هم فقط به منفعت خودش فکر میکنه بنابراین یا اونی رو میگیره که کیفیتش بیشتره، یا اونی که ارزون تره

مشکل دوم:
متوقف کردن لاکی پچر به لطف API توسعه دهنده بازار حل شده و فقط کافیه همت کنید پیاده سازیش کنید

مشکل سوم:
برنامه پولی نسازید!!! وقتی پرداخت درون برنامه ای هست هیچ دلیلی نداره برنامه پولی بسازید به جز دو حالت:
یک: مطمئن هستید اگر برنامتونو کسی رایگان دانلود کنه حاضر نیست واسش پول بده
دو: بعضی وقتا واقعا نمیشه از درون پرداخت استفاده کرد، پیش میاد دیگه

همیشه توی برنامتون برای کاربر چیزای رایگان داشته باشید، شاید یکی دلش نخواد بخره اما میتونه منبع تبلیغات شما باشه
میتونه برنامتونو برای بقیه بفرسته، میتونه نظر بده تا برنامتون بیاد بالا

مشکل چهارم:
متاسفانه توی بازار رقابتی این مسائل هست، از اول قیمت ها روی همین حدود بوده و مونده
من حتی برنامه ای رو دیدم که گذاشته 100 تومن، خب واقعا خجالت آوره
کاریش نمیشه کرد
شما نگاه کنید به کاری که کردید، منصفانه قیمت بذارید، مطمئن باشید مردم هم میخرن
با خودتون فکر کنید اگر برنامه رو گذاشتین 2 هزار، آیا واقعا منصفانه ست؟

بنده برنامه دارم 500 تومن، چون میدونم ارزشش بیشتر از این نیست. برنامه هم دارم 4 هزار تومن، چون براش وقت گذاشتم و ارزش داره

---------------------------------------------------------------------------

هیچ وقت نمیتونید ده ها هزار نفر برنامه نویس بازار رو پیدا کنید و همشون رو قانع کنید که چطوری باشن و چطوری نباشن
ولی اگر 500 تا برنامه خوب و با کیفیت بیاد توی بازار همه دستشون میاد چطوری باشن و چطوری نباشن

کمرم شکست :قهقهه::قهقهه::قهقهه:

---------------------------------------------------------------------------

بازم شرمنده اگر تند حرف زدم، اگر ناخواسته به کسی بی احترامی کردم