PDA

View Full Version : سوال: یادگرفتن اصطلاحات برنامه نویسی

alasht
چهارشنبه 20 اسفند 1393, 23:53 عصر
با سلام خدمت دوستان
این موضوع هیچی ربطی به کد نویسی نداره
مشکل من اینه وقتی با یه برنامه نویس (PHP) میشینم صحبت میکنم طوری حرف میزنن که من هیچی نمیفهمم و مجبور میشم بگم اینا چیزایی که شما میگی رو کار نکردم بلد نیستم !!!
و دید اون برنامه نویس نسبت به من عوض میشه و بعضی مواقع پیش اومده که از همکاری با من تو پروژه صرف نظر میکنن
حالا بعدا یسری از اصطلاحات که تو دهنم مونده رو سرچ میکنم میبینم کاملا به این قضیه مسلطم و مشکلی ندارم !
من حدود 5 سال هست برنامه نویسی PHP رو به صورت حرفه ای دنبال میکنم و کلی پروژه ریز و درشت انجام دادم ولی موقع صحبت با یه برنامه نویس دیگه مثل یه برنامه نویس آماتور فقط میشینم نگاه میکنم طرف رو و نصف حرفاشو نمیفهمم !
یه نمونه که الان تو ذهنم هست اینه که وقتی داشتم با یکی صحبت میکردم میگفت by Reference توی نسخه 5.4 حذف شده و من هم نفهمیدم این که میگه چیه بعد که رفتم سرچ کردم دیدم این که یه چیز خیلی پایه ای هست تو PHP و من فقط طرز استفاده کردنش رو بلدم و اسمش رو بلد نبودم ! شما جای اون بنده خدا باشی بعد بهش بگی نمیدونم by Reference چیه چه فکری راجع به من میکنید !
به نظر شما چیکار کنم
ممنون

golbafan
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 10:32 صبح
سلام
معلومه که شما تجربی کار کردی و به اینجا رسیدی
افرادی مثل شما از خیییییییلیا بهتر برنامه مینویسن

ولی سعی کن این اصطلاحات به ظاهر بی ارزش رو یاد بگیری چون در بیزینس و بازاریابی هم خیلی کمک میکنه
کافیه منوال های انگلیسی رو بخونی و زبانت رو تقویت کنی

در ضمن همیشه موقع صحبت با طرف مقابل مثلا نگو "by refrence" چیه؟ بلکه حتی اگر معنی لغت رو نمیفهمی یک چیزی حدس بزن و بهش بگو : منظور شما همون مثلا "لیست" هست؟ بعد اون میگه نه منظورم فلان چیزه و بعد شما کلی در رابطه با اون چیز که احتمالا تجربی کار کردی و بلدی صحبت کن تا بفهمه بلدی...

hamedarian2009
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 10:59 صبح
سلام به نظر میاد زیاد با کتاب خوندن میونه خوبی ندارین و بیشتر عملی و تجربی کار میکنید و اینهایی که گفتین مباحث تئوری و آکادمیک هست
برای کسی که هدفش کار اجرایی هست بیشتر همون تجربه و عملی بدردش میخوره و افرادی که قصد آموزش دارن باید بیشتر مباحث تئوریک رو مسلط باشن هرچند اگر هردورو داشته باشین سرعت یادگیری و درک مطلبتون به طرز چشمگیری افزایش پیدا میکنه
همین مبحث call by reference توی کتاب های پایه برنامه نویسی میگن که چی هست مثلا توی دانشگاه درسی به نام طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه نویسی به همین مباحث می پردازد
شما باید کتاب های زبان اصلی بیشتر بخونید و نمیدونم در چه سطح تحصیلات هستین با خوندن کتاب های آکادمیک هم میتونید سطح علمیتون رو بالاتر ببرین

احسان!
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 11:42 صبح
سلام
منم متوجه نشدم «by reference تو ۵٫۴ حذف شده.» یعنی چی! چون معنی نداره!
pass by reference داریم.
کاش یه چند تا مثال دیگه هم میزدید.
یه چیز هم بگم: خیلی از مواقع اونایی که این مدلی حرف میزنن چیزی بارشون نیست. اکثرا هم با یه تلفظ های عجیب غریبی میگنش!

alasht
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 16:41 عصر
سلام مجدد
من کارشناسی نرم افزار دارم و برنامه نویسی رو تجربی یاد گرفتم و توی دانشگاه هم که خودتون میدونید سطح سواد استادا خیلی پایینه و چیزی به بار علمی آدم اضافه نمیکنن کتاب هم شب امتحان میخوندیم یه نمره ای بگیریم پاس بشه بره !
میشه لطفا یه کتاب فارسی php معرفی کنید که اصطلاحات رو با زبان اصلی گفته باشه و ترجمه نکرده باشه ؟
زبان انگلیسی هم میتونم دست و پا شکسته بخونم ولی بیشتر از یک صفحه باشه خسته میشم چون زبانم اونقدر خوب نیست که همزمان موقع خوندن سریع تو ذهنم ترجمش کنم فقط در حدی که اگه مشکلی داشتم بتونم توی سایتای انگلیسی راه حل مشکلمو پیدا کنم
ممنون از همه دوستان که تجربیات خودشونو در اختیارم گذاشتن

H:Shojaei
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 17:12 عصر
فکر کنم این به درد بخوره:
https://www.google.com/search?q=What+php+programmer+should+know%3F&oq=What+php+programmer+should+know%3F&aqs=chrome..69i57j69i60&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8
هیچ چیز بهتر از نت گردی تو اینطور موارد نمیتونه کمک کنه یه سر نخ بگیرید برید دنبالش مثل همین لینک هر چیز مرتبطی دیدین برید سراغش...
یه کتاب که بخونید کنارش به صدها مطلب تکراری دیگه هم امکان داره برخورد کنید و بالاخره خسته بشید ولی کی از وب گردی خسته میشه؟؟