PDA

View Full Version : انتخاب تصادفی محتویات یک جدول

رهنورد2
دوشنبه 12 تیر 1385, 18:25 عصر
چگونه می شود با انتخاب یکی از خانه های table موجود دریک صفحه که اعضای ان فیلدهای

یک جدول هستند ان فیلد وبه طور کلی ان رکورد را در صفحه دیگر نشان داد ؟
با تشکر

arash_hemmat
دوشنبه 12 تیر 1385, 18:46 عصر
اولا نفهمیدم میخوای یکی از فیلدها رو اتفاقی انتخاب کنید یا یکی از رکوردها رو؟ ثانیا منظورتون از صفحه دیگه چیه؟

رهنورد2
دوشنبه 12 تیر 1385, 21:33 عصر
اولا نفهمیدم میخوای یکی از فیلدها رو اتفاقی انتخاب کنید یا یکی از رکوردها رو؟ ثانیا منظورتون از صفحه دیگه چیه؟

فرض کنید یک سایت خبری است شما درصفحه اول عناوین خبرها به همراه تاریخ انها را می بینید

که در یک جدول نشان داده می شود بعد برای اینکه توضیحات بیشتری را راجع به خبر ی که دوست دارید بدانید روی یکی از عناوین کلیک می کنید

arash_hemmat
دوشنبه 12 تیر 1385, 21:46 عصر
توی دستور sql میتونی از تابع RAND استفاده کنی(توی این صفحه دنبال rand بگرد.) البته بهتره برای ایجاد یک عدد تصادفی از زبان برنامه نویسی مورد نظرت استفاده کنی.
برای انتخاب یک رکورد تصادفی هم بنویس

select news_content from news_table where id=FLOOR(RAND()*100)
که البته ممکنه عددی رو بهت بده که تو id های جدولت نباشه بنابراین بهتره از زبان برای تولید عدد تصادفی استفاده کنی.

رهنورد2
دوشنبه 12 تیر 1385, 21:58 عصر
توی دستور sql میتونی از تابع RAND استفاده کنی(توی این صفحه دنبال rand بگرد.) البته بهتره برای ایجاد یک عدد تصادفی از زبان برنامه نویسی مورد نظرت استفاده کنی.
برای انتخاب یک رکورد تصادفی هم بنویس

select news_content from news_table where id=FLOOR(RAND()*100)
که البته ممکنه عددی رو بهت بده که تو id های جدولت نباشه بنابراین بهتره از زبان برای تولید عدد تصادفی استفاده کنی.

می بخشید منظورم را نگرفتید

من همه این کار ها را کردم یعنی یک فیلد برای شناسه گذاشتم اما مشکل من این است که مثلا

مثل همین گفتگو شما لیستی از سوالات را می بینید که درواقع یک بانک پشت این صفحه است روی سوال خودتون کلیک می کنید وجواب خودتان نه جواب کس دیگری را می بینید من فرمولهای

بانکش را هم می دانم فقط نمی دانم چطوری این داده که در واقع یکی از فیلدهای یک رکورد

مربوط به یک بانک است را به صفحه دیگر بفرستم ودرانجا دریافتش کنم که اگر این کا را بکنم بقیه اش را می دانم

arash_hemmat
سه شنبه 13 تیر 1385, 00:28 صبح
امیدوارم ناراحت نشی ولی شما نحوه درست سئوال کردن رو نمیدونی و در تایپ کردن و توضیح دادن تنبلی میکنی! من 3 بار سئوال شما رو خوندم ولی دقیقا نفیمیدم چی میگی! بهتره این مقاله رو بخونی تا متوجه بشی توی یک فروم چطور باید سئوال کرد:
http://www.catb.org/esr/faqs/smart-questions.html

این بستگی به زبانی داره که ازش استفاده میکنی مثلا اگر از php استفاده میکنی باید id رکورد مورد نظر رو با GET یا POST بفرستی به صفحه بعد و اونجا با استفاده از این id دوباره یک کوئری select بفرست و محتویات رو درخواست کن.

رهنورد2
سه شنبه 13 تیر 1385, 16:56 عصر
این درست است یا خیر به هر حال خطا می دهد

<form action="13.php" method="GET">

<?php
$db=mysql_connect('localhost','root','');
mysql_select_db('test');
$q="select * from ali";
$r=mysql_query($q);
$num1=mysql_num_rows($r);
if ($num1>0)
{
for ($i =0 ;$i <$num1;$i++)
{
$row=mysql_fetch_row($r);

echo "<table border='1' width='80%' >";
echo "<tr>";
$q=$row[0];

echo "<td width='5%'><b><a href='13.php?s1=".$row[0]."'>$row[0]</a>;
</b></td>";
echo "</tr></table>";
}
}
?>

صفحه 13.php

<?php
$1=$_GET["s1"];
$db=mysql_connect('localhost','root','');
mysql_select_db('test');
$q=mysql_query("select * from ali where s1="$s1"");
$r=mysql_fetch_row($q);

echo $row[1]."<br>";
echo $row[2]."<br>";
echo $row[3]."<br>";
echo $row[4]."<br>";
?>

oxygenws
سه شنبه 13 تیر 1385, 20:27 عصر
برنامه هاتون رو در تگ مربوط به کد بذارید.

arash_hemmat
چهارشنبه 14 تیر 1385, 00:21 صبح
چه خطایی میده زیاد دقت نکردم ولی فکر کنم یکی دوتا اشکال تو خطوط زیر داشته باشی دقت کن ببین میبینی؟:

echo "<td width='5%'><b><a href='13.php?s1=".$row[0]."'>$row[0]</a>;

$1=$_GET["s1"];