PDA

View Full Version : به ویرایشگر و یا IDE مورد علاقه اتون رای بدید

Weblove
جمعه 22 اسفند 1393, 00:21 صبح
با سلام
در تاپیک قبلی از دوستان خواستم تا نرم افزار هایی که استفاده می کنند رو نام ببرند : اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?488686-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%D8%A8%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF&p=2185945#post2185945)
با توجه به نظرات قبل ، یه نظر سنجی ایجاد کردم ببینیم پرطرفدارترین ویرایشگر و یا IDE بین کاربران انجمن php چیه ؟
Aptana
Notepad++
Dreamweaver
Netbeans
Sublime Text
bluefish
eclipse
RapidPHP
Zend Studio
PhpStorm
هر کس میتونه از نرم افزاری که استفاده می کنه دفاع کنه !

MMSHFE
جمعه 22 اسفند 1393, 00:56 صبح
Zend Studio و PhpStorm و RapidPHP رو هم اضافه کردم

poriab
جمعه 22 اسفند 1393, 01:58 صبح
Sublime Text را دوست میدارم :)
به خاطر سرعتش

Weblove
جمعه 22 اسفند 1393, 03:43 صبح
من سابلایم رو نصب نکردم فکر می کردم با توجه به گرافیکی بودنش سرعتش خوب نباشه
می خواستم آپتانا نصب کنم ، توی اسکرین شات هاش به نظر میرسه اتوکمپلت خوبی داشته باشه
بهترین اتوکمپلت رو از نظر توابع php کدوم یکی دارند ؟

Weblove
جمعه 22 اسفند 1393, 04:23 صبح
sublime رو نصب کردم در دید اول فوق العاده هست حتی نسبت به notepad++ سرعت بهتری داره
گرافیکش خیلی زیباست و ظاهرا کار کردن با text ها بسیار روون هست
اما با فارسی مشکل داره !
و ظاهرا قبلا پولی بده و الان رایگان شده

saeedvir
جمعه 22 اسفند 1393, 07:08 صبح
اگر پلاگین emmet رو هم روی Sublime text نصب کنید که دیگه اصلا با سرعت نور میشه با هاش کد نوشت !:قلب:

Weblove
جمعه 22 اسفند 1393, 07:49 صبح
مشکل فارسیش چی ؟ راستی الان متوجه شدم بالای نرم افزار زده UNREGISTERED این یعنی باید نسخه اصلی رو بخرم ؟

vahid78
جمعه 22 اسفند 1393, 10:08 صبح
قبلا از sublime استفاده می کردم
ولی الان از Atom، خیلی خوبه این

H:Shojaei
جمعه 22 اسفند 1393, 10:42 صبح
من از Aptana استفاده میکنم و توصیه هم میکنم امتحانش بکنید حداقل یک بار تقریبا من همه IDE ها رو یه بار تست کردم...
اول PHPStorm بعدش هم Aptana به نظر من از همه بهتر بود با PHPStorm یک ماهی کار کردم و لایسنس میخواست که خوب پولشو نداشتم و کرک هم نمیخواستم بکنم لااقل این یکیو دیگه نه ;)
بعدش هم تصمیم گرفتم به جای این که هی IDE عوض کنم یکی رو خوب بشناسم تا بهتر از همه بتونم باهاش کار کنم رفتم سراغ یادگیری Aptana...
الآن به امکاناتی توش رسیدم که میتونم بگم Aptana=PHPStorm با این تفاوت که Aptana رایگان هست...
با فارسی هم مشکل داره ولی نه اونقدر که سخت بشه باهاش کار کرد باید بدونید فارسی رو چکارش کنید که راحت بتونید باهاش کار کنید...
مهمترین اصل تو این IDE اینه که با work space کار کنید و پروژه ها رو توی اون بسازید اون موقس که همه امکاناتشو نشونتون میده مثلا اگه از بوت استرپ استفاده کنید تمام کلاس هاش رو واستون میاره و حتی این که کدوم مرورگر ها از چه نسخه ای به بعد پشتیبانیش میکنن و... (البته اینها تو PHPStorm هم هست ولی نه رایگان;) )

MMSHFE
جمعه 22 اسفند 1393, 12:21 عصر
همه IDEهای مدرن و امروزی خوب هستن. من خودم به Zend Studio رأی دادم که پایه اون و Aptana و eClipse یکیه (هسته همشون eClipse هست) ولی خیلی جاها با NetBeans کار میکنم و بخصوص از قدرت و سرعت FTP فوق العاده اش لذت میبرم. فارسی نویسی هم توی اون اصلاً سخت نیست و قلق داره.

MMSHFE
جمعه 22 اسفند 1393, 12:23 عصر
بهترین اتوکمپلت رو از نظر توابع php کدوم یکی دارند ؟

Zend Studio برحسب تجربه شخصیم بهترین AutoComplete رو توی توابع PHP داره و بعد از اون PhpStorm و بعد NetBeans
البته بهتره برای فریمورکها، پوشه فریمورک رو به Include Libraries پروژه اضافه کنید.

Weblove
جمعه 22 اسفند 1393, 22:29 عصر
دوستانی که sublime به طور حرفه ای استفاده می کنند لطفا راهنمایی کنید

چطور با مشکل فارسی نویسیش کنار اومدید ؟
بالای نرم افزار زده UNREGISTERED این یعنی باید نسخه اصلی رو بخرم ؟ ( یا محدودیت هایی رو ایجاد می کنه ؟ )

meysam1366
شنبه 23 اسفند 1393, 00:12 صبح
دوستانی که sublime به طور حرفه ای استفاده می کنند لطفا راهنمایی کنید

چطور با مشکل فارسی نویسیش کنار اومدید ؟
بالای نرم افزار زده UNREGISTERED این یعنی باید نسخه اصلی رو بخرم ؟ ( یا محدودیت هایی رو ایجاد می کنه ؟ )

سلام دوست عزیز

مشکل زبان فارسیش رو نمیشه کاری کرد باید تحمل کنید

در خصوص UNREGISTERED هم مشکلی بوجود نمیاره فقط هر از چند گاهی ارور ثبت نام نشده و از این حرفا رو میده که چیز مهمی نیست

موفق باشید

Weblove
شنبه 23 اسفند 1393, 00:54 صبح
ممنون میثم
راستی خیلی عجیبه رای های آپتانا و eclipse انقدر پایینه !
آپتانا رو بالاخره نصب کردم ! سیستم خوبیه ! سرعتشم به نسبت خوبه ،
autocompelete خیلی خوبی هم داره ، با فارسی هم ظاهرا مشکلی نداره ، اوپن سورس هم که هست
شرایط برای جذب شدن بسیار مناسبه ، اما در عین حال خیلی جذب sublime شدم !!! ( محیط دلنشین و کد نویسی آسانتر از بقیه )php autocomplete بروز و مناسبی هم داره
توی این چند تا که نصب کردم از نظر html autocomplete هیچکدوم به پای dreamweaver نمیرسه
netbeans هم خوبه اما سرعتش پایین تر از بقیه است

hamedarian2009
شنبه 23 اسفند 1393, 13:29 عصر
همه اینهایی که گفتین خوبن و اکثرا در صورتی که موردی رو هم پشتیبانی نکنن با نصب یک پلاگین این مشکل حل میشه فقط به نظرم سلیقه شخصی خودتونه که با کدوم راحت تر هستین من خودم sublime text رو نسبت به همه ترجیح میدم (باتوجه به سوال که پرسیده مورد علاقه نه بهترین وگرنه PhpStorm) و مشکل unregistered هم که تا الان برای من مشکلی نداشته حداقل ۲ سال هست که دارم و نوشتن فارسی هم بهش عادت میکنید هرچند برای نوشته های طولانی میتونید از یک ویراشگر متن مثل ورد استفاده کنید و در ادیتور کپی کنید

Weblove
یک شنبه 24 اسفند 1393, 00:16 صبح
کشیده شدم سمت آپتانا و سابلایم ، دارم بین این دو تا یکی رو انتخاب می کنم

یه سوال ، بهترین تم برای جلوگیری از خستگی و آسیب رسوندن به چشم کدوم تم و رنگ هست ؟ پیشفرض سابلایم مونوکایی هست که مورد علاقه خودمم هست !
اما نمیدونم کدوم بهتره !

MMSHFE
یک شنبه 24 اسفند 1393, 00:37 صبح
دقت کنید که سابلایم IDE نیست و نباید جزو اونها محسوبش کنید. فقط یه ادیتور ساده است. بنظر من Aptana خیلی هم قوی نیست. بخصوص قابلیتهاش توی کار روی پروژه های آنلاین ازطریق FTP قابل قیاس با نت بینز و زند نیست.

Weblove
یک شنبه 24 اسفند 1393, 01:45 صبح
بله سابلایم ادیتور هست ، من هم جزو اون دسته هستم که به IDE اعتقادی ندارند
قسمت ادیتوره آپتانا یه خوبی داره وقتی یه جایی ارور php میده با علامت مشخص می کنه !

جناب شهرکی نظرت در مورد رنگ ادیتور چیه ؟ کدوم تم یا رنگ ؟

MMSHFE
یک شنبه 24 اسفند 1393, 07:48 صبح
اتفاقاً اگه روی مواردی مثل TDD کار کنید و یا با XDebug دنبال خطاهای برنامه و Trace کردنشون باشین، اونوقت قدر امکانات IDEها مثل Breakpoint گذاشتن در برنامه و بررسی خط به خط دستورات و نمایش محتوای متغیرها تا هر لحظه و... رو میدونید. ادیتور همه IDEها قابلیت Error Checking رو دارن و حتی بعضیها خطاهای احتمالی کاربر رو هم گوشزد میکنن (مثلاً اگه بعد از return دستوری بنویسید، یک علامت کنار اون خط میاد که میگه این دستور که نوشتین هیچوقت اجرا نمیشه).

درمورد رنگ هم شخصاً تم های سیاه و تیره رو بخاطر آرامش و تمرکز بیشتری که موقع کار ایجاد میکنن میپسندم. خودم با تم های Solarized Dark و RecognEyes و Deep Black بیشتر کار میکنم.

Weblove
یک شنبه 24 اسفند 1393, 08:59 صبح
قالب solarized dark بسیار دلنشینه
آقا خدا سایتو رو سر این انجمن نگه داره ! ممنون همشهری ، من سابلایم رو انتخاب کردم !

captain_hamid
یک شنبه 24 اسفند 1393, 09:02 صبح
brackets
لطفا این رو هم بگذارید. به نظر من چیز حالب و خوبیه با فارسی هم مشکل نداره. امتحان کنید.
http://brackets.io/

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 13:19 عصر
قالب solarized dark بسیار دلنشینه
آقا خدا سایتو رو سر این انجمن نگه داره ! ممنون همشهری ، من سابلایم رو انتخاب کردم !

تم blackboard هم خیلی خوبه یکبار تست کنید هم خوش رنگه هم چشم اذیت نمیشه

vahidqara
یک شنبه 24 اسفند 1393, 14:46 عصر
همه چیز مشخصه حتی در رای گیری..
Netbeans فوق العاده میباشد یعنی یه ویرایشگر همه کارست حتی برای فریم ورک با نصب انواع پلاگینهای موجود

capitan_nemesis
یک شنبه 24 اسفند 1393, 15:58 عصر
هم eclipse عالیه و هم netbeans

Tarragon
یک شنبه 24 اسفند 1393, 16:15 عصر
من از sublimetext استفاده می کنم.

در رابطه با netbeans هم مشکلی داشت که ازش مهاجرت کردم. یکی تمش بود! هرکاری کردم نشد تم monako رو روش نصب کنم و یکی هم سرعت فوق العاده ئایینش بود که روی سیستم تقریبا قوی من 10 ثانیه طول می کشید یاد بالا ئ یک مشکل دیگه تحریم بودن ئیش نیاز جاوا برای ما توسط oracle بود و چون نمی ذاره ما دانلود کنیم منم قصد دور زدنشو نداشتم.

اما sublimetext هم خالی از مشکل نیست اگر چیزی پیدا بشه که قابلیت های ساب لایم رو داشته باشه ولی مشکلاتشو نداشته باشه خوب خیلی خوبه!!!

یکی رایگان بودنشه که دیگه هی پیام نده، پلاگینی شبیه emmet داشته باشه، تم قهوه ای مثل سابلایم داشته باشه.(نسخه لینوکس هم داشته باشه.)

سپاس.

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 16:36 عصر
من از sublimetext استفاده می کنم.

در رابطه با netbeans هم مشکلی داشت که ازش مهاجرت کردم. یکی تمش بود! هرکاری کردم نشد تم monako رو روش نصب کنم و یکی هم سرعت فوق العاده ئایینش بود که روی سیستم تقریبا قوی من 10 ثانیه طول می کشید یاد بالا ئ یک مشکل دیگه تحریم بودن ئیش نیاز جاوا برای ما توسط oracle بود و چون نمی ذاره ما دانلود کنیم منم قصد دور زدنشو نداشتم.

اما sublimetext هم خالی از مشکل نیست اگر چیزی پیدا بشه که قابلیت های ساب لایم رو داشته باشه ولی مشکلاتشو نداشته باشه خوب خیلی خوبه!!!

یکی رایگان بودنشه که دیگه هی پیام نده، پلاگینی شبیه emmet داشته باشه، تم قهوه ای مثل سابلایم داشته باشه.(نسخه لینوکس هم داشته باشه.)

سپاس.

Brackets رو امتحان کن من هم قصد تستش رو دارم همه امکاناتی که گفتین رو داره
http://brackets.io/

Tarragon
یک شنبه 24 اسفند 1393, 16:48 عصر
سلام
نصب کردم.
متاسفانه از php پشتیبانی نمی کنه و فقط برای طراحی صفحات سمت client خوبه! :(
------
ویرایش: منظورم از autocomplete در قسمت برنامه نویسی PHP بود.

saeedvir
یک شنبه 24 اسفند 1393, 17:02 عصر
سلام
نصب کردم.
متاسفانه از php پشتیبانی نمی کنه و فقط برای طراحی صفحات سمت client خوبه! :(
------
ویرایش: منظورم از autocomplete در قسمت برنامه نویسی PHP بود.

یادمه یک پلاگین برای php داشت که خاصیت autocomplete را بهش اضافه می کرد ،

Tarragon
یک شنبه 24 اسفند 1393, 17:13 عصر
واو! :متعجب:
واقعا plugin های خیلی جامعی داره!
واقعا ترغیب شدم برم به سمتش وقتی می بینم جزو معدود برنامه های adobe هست که اوپن سورسه!:چشمک:

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 17:37 عصر
واو! :متعجب:
واقعا plugin های خیلی جامعی داره!
واقعا ترغیب شدم برم به سمتش وقتی می بینم جزو معدود برنامه های adobe هست که اوپن سورسه!:چشمک:

Adobe تمام محصولاتش غول هستن مثل فتوشاپ و دریم ویور و ...
با نصب پلاگین میتونید بهش PHP روهم اضافه کنید همینطور emmet رو هم بهش اضافه کنید من الان در حال نصبش هستم

Tarragon
یک شنبه 24 اسفند 1393, 17:49 عصر
emmet رو نصب کردم اما کار نمی کنه نمی دونم چرا :|

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 18:07 عصر
emmet رو نصب کردم اما کار نمی کنه نمی دونم چرا :|
توی منوی emmet باید چک کنید ببینید Enable Emmet تیک خورده یا نه و اینکه باید فایل را save کنید تا کار کنه

Tarragon
یک شنبه 24 اسفند 1393, 18:11 عصر
نه اصلا نصب می شه تو قسمت پلاگین هم مشکل داره و می زنه problem ...
لطفا پکیجش رو زیپ کنید و بدید تا امتحانش کنم آخه هم از گیت هاب و هم از قسمت پلاگین نصب کردم مشکل داشت

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 18:23 عصر
نه اصلا نصب می شه تو قسمت پلاگین هم مشکل داره و می زنه problem ...
لطفا پکیجش رو زیپ کنید و بدید تا امتحانش کنم آخه هم از گیت هاب و هم از قسمت پلاگین نصب کردم مشکل داشت

طبق این انجام بدین
https://github.com/emmetio/brackets-emmet#readme

Tarragon
یک شنبه 24 اسفند 1393, 19:16 عصر
می گم لطفا bracket رو هم به نظر سنجی اضافه کنید! واقعا خیلی چیز خوبیه!

desatir7316
یک شنبه 24 اسفند 1393, 19:53 عصر
دوستان هستید نتیجه نظر سنجی رو بذاریم توی sitepoint :بامزه: ( شوخی سال جدید بود، ببخشید اسپم دادم)

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 21:29 عصر
brackets رو نصب کردم اگه پلاگین هاشو نصب کنید تقریبا کار یک IDE رو براتون انجام میده تنها مشکلی که دیدم داخلش پرانتز یا آکولاد باز میکنی نمیبنده توی دریم ویور هم این مشکل بود مثل اینکه ادوبی اعتقادی بهش نداره این هم تصویری از این ادیتور که کاملا رایگان هست و چیزی فراتر از یک ادیتوره:
129466

Tarragon
یک شنبه 24 اسفند 1393, 21:37 عصر
سلام
می بنده!
من ۱۰ تا پلاگین topش رو نصب کردم و خیلی خوب شده!

vahid78
یک شنبه 24 اسفند 1393, 21:38 عصر
دوستانی که به netbeans رای دادن، ایا برای شما کند نیست؟

من از گنو/لینوکس استفاده میکنم و با هر توزیعی تست کردم netbeans خیلی کند اجرا میشه

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 21:54 عصر

من از گنو/لینوکس استفاده میکنم و با هر توزیعی تست کردم netbeans خیلی کند اجرا میشه

من netBeans رو توی ویندوز و لینوکس قبلا داشتم و برای من که کند نبود حتی توی ubuntu سریعتر هم باز میشد بهتره فقط نسخه PHP +HTML اونو دانلود و نصب کنید که حدود ۶۳ مگابایته
چون به هر دلیلی شرکت اوراکل نمیخاد ایرانی ها ازش استفاده کنند eclipse رو جایگزینش کردم که چیزی ازش کم نداره حتی بهتر هم هست

***BiDaK***
یک شنبه 24 اسفند 1393, 22:29 عصر
دوستانی که brackets نصب کردن , چه مزایایی نسبت به sublime داره؟(بجز فارسی نویسی)

vahid78
یک شنبه 24 اسفند 1393, 22:34 عصر
من netBeans رو توی ویندوز و لینوکس قبلا داشتم و برای من که کند نبود حتی توی ubuntu سریعتر هم باز میشد بهتره فقط نسخه PHP +HTML اونو دانلود و نصب کنید که حدود ۶۳ مگابایته
چون به هر دلیلی شرکت اوراکل نمیخاد ایرانی ها ازش استفاده کنند eclipse رو جایگزینش کردم که چیزی ازش کم نداره حتی بهتر هم هست

بنده هم نسخه php اون را نصب کردم، ولی کلا کند هست و انگاری به زور اجرا میشه برای من.
شاید مشخصات سخت افزاری بنده کم هست

Weblove
یک شنبه 24 اسفند 1393, 22:51 عصر
netbeans واقعا کند عمل میکنه !
Brackets و sublime text از نظر ظاهر خیلی شبیه هم هستند
و اگه سبکی سابلایم رو داشته باشه خیلی خوبه ! اما باز اقبال جهانی از سابلایم بیشتره تا براکتز ( رنک الکسای سایت هاشون اینو میگه )
این هم سابلایم 3 با کرک که سایت پی سی دانلود گذاشته : http://p30download.com/fa/entry/12517

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 23:21 عصر
دوستانی که brackets نصب کردن , چه مزایایی نسبت به sublime داره؟(بجز فارسی نویسی)

مهمترین مزیتش رایگان بودنشه و اینکه پلاگین های زیادی برای هرکاری داره که قدرت خوبی بهش میده البته پلاگین توی سابلایم هم هست و از این نظر فرقی ندارن
یه چیزی بین IDE و ادیتور هست حتی مرورگر داخلی برای اجرا و نمایش کدها داره ولی حجم 45 مگابایتی در برابر 8 مگابایتی سابلایم داره

hamedarian2009
یک شنبه 24 اسفند 1393, 23:24 عصر
بنده هم نسخه php اون را نصب کردم، ولی کلا کند هست و انگاری به زور اجرا میشه برای من.
شاید مشخصات سخت افزاری بنده کم هست

مشخصات سیستم من CPU Corei5 ، RAM 4GB و VGA 1GB هست و netBeans از eclipse هم سریعتر باز میشد

n0o0b_sina
یک شنبه 24 اسفند 1393, 23:31 عصر
وقتی PhpStorm و Netbeans هست دیگ این جوجه ادیتورهارو باید جمع کنید به نظره من :) البت Dreamweaver هم خوبه ولی شدید سنگینه!!! :(

MMSHFE
دوشنبه 25 اسفند 1393, 09:25 صبح

Xubuntu رو تست کردین؟ یا اگه از لپ تاپ استفاده میکنید، Lubuntu رو امتحان کنید. در کل ممکنه نسبت به بقیه یکم سنگین تر باشه ولی به همون نسبت قدرت و امکاناتش هم زیاده. توی لینوکس Swap رو فعال کردین؟

vahid78
دوشنبه 25 اسفند 1393, 10:28 صبح
Xubuntu رو تست کردین؟ یا اگه از لپ تاپ استفاده میکنید، Lubuntu رو امتحان کنید. در کل ممکنه نسبت به بقیه یکم سنگین تر باشه ولی به همون نسبت قدرت و امکاناتش هم زیاده. توی لینوکس Swap رو فعال کردین؟

بله در حال حاضر از Xubuntu استفاده می کنم
Swap هم فعال هست

Tarragon
دوشنبه 25 اسفند 1393, 13:55 عصر
netbeans رو Ubuntu 14.10 منم هنگه!
به یک مشکل در bracket خوردم اگر کسی راه حلی سراغ داره بگه!
همون طور که دیدید یه قسمت داره psd بهش می دید CSS خروجی می ده!
حالا مشکلی که هست اینه که باید قبلش به سایت adobe لوگین کنید که اصلا بالا نمیاد! حالا راه حل چیه؟ روی Ubuntu هستم و فیلةر شکن هم نه نصب دارم نه سراغ ‌:(

!Hidden Hacker
دوشنبه 25 اسفند 1393, 14:06 عصر

سلام
مشخصه ؛ بایدم کند باشه
چون با زبان جاوا نوشته شده
و کند بودن یکی از خصوصیات این زبانه
البته به جاوا دوستان برنخوره!
چیزیه که هست...

desatir7316
دوشنبه 25 اسفند 1393, 14:39 عصر
....

سلام
مشخصه ؛ بایدم کند باشه
...

در کل مقداری کند هست نه دیگه به شکلی که هنگ باشه، من روی ویندوز 7، ویندوز 8 ، اوبونتو 12.04 و اوبونتو 14.04 از نت بینز توی زمان های مختلف استفاده کردم. زیاد فرقی باهم ندارن
وقتی که پروژه های زیادی داخلش دارید و resource های زیادی بهشون دادید توی لود اونها اونم توی موقع ای که تازه نت بینز رو باز کردید دیر عمل می کنه اگه پروژه توی شبکه ها باشه که بازم یه کم دیرتر می شه ولی محیط IDE باز هست و می تونید کد بزنید و مشکلی از اون لحاظ نیست

SadeghPro19
دوشنبه 25 اسفند 1393, 14:52 عصر
brackets رو نصب کردم اگه پلاگین هاشو نصب کنید تقریبا کار یک IDE رو براتون انجام میده تنها مشکلی که دیدم داخلش پرانتز یا آکولاد باز میکنی نمیبنده توی دریم ویور هم این مشکل بود مثل اینکه ادوبی اعتقادی بهش نداره ...

برای حل مشکل بسته شدن آکولاد و پرانتز و ... از منوی Edit > Auto Close Braces تیکش رو فعال کنید.

capitan_nemesis
دوشنبه 25 اسفند 1393, 16:44 عصر
من خیلی از net استفاده میکردم و حتی eclipse
اره net سرعتش خیلی بده
اکلیپس خیلی بهتره
ولی از اون بهتر bracket هستش

R_Rajaee_Rad
دوشنبه 25 اسفند 1393, 20:08 عصر
من همه رو امتحان کردم و به Brackets رسیدم

Unique
سه شنبه 26 اسفند 1393, 12:29 عصر
من از Eclipse و Brackets استفاده میکنم اما بیشتر Eclipse.
NetBeans برای من هم کنده و Aptana هم اونی نیست که باید باشه (نمیدونم چطوری بگم)

اما مهمترین نکته برای من اینه که بعد از سال ها میبینم دوستان به سورس باز بودن ، رایگان بودن ،‌ اجرا شدن تحت لینوکس اهمیت میدهند و این برای من خیلی خیلی لذت بخشه.

SlowCode
یک شنبه 09 فروردین 1394, 20:21 عصر
من از phpstorm استفاده میکنم، تو نسخه EAP 140 به بعد مشکل فارسیش کاملا درست شده.
فقط باید کد زیر رو به فایل idea.properties که تو پوشه bin هست اضافه کنین:
editor.new.rendering=true
من مدت ها بود که از نافص بودن IDE ها رنج میبردم! یکی مشکل فارسی داشت، یکی کلاس های css رو لود نمیکرد و ...
ولی الان به نظرم با رفع این مشکل phpstorm ادیتور خیلی مناسبی هست.
لینک دانلود نسخه EAP (https://confluence.jetbrains.com/display/PhpStorm/PhpStorm+Early+Access+Program)

ir006373
سه شنبه 11 فروردین 1394, 08:00 صبح
دوستان من تازه از سابلایم استفاداه می کنم جند خطی جاوا اسکریپت نوشتم خیلی خوشم اومد ولی نمی دونم چطوری php باید نوشت ... wampserver رو سیستمم نصبه ... , php ران هستش ولی همچنان کاری انجام نمی ده ... کمک لطفا ... تو تاپبک ها چیزی پیدا نکردم ... شرمنده اینجا نوشتم

Tarragon
سه شنبه 11 فروردین 1394, 09:08 صبح
سلام
برید تو پوشه ی C:/wamp/www هر فایلی که می خواهید با php بنویسید توی این پوشه ذخیره کنید. بعدش از طریق http://localhost/ اون رو فراخوانی کنید.

m.esmaeilzadeh
سه شنبه 11 فروردین 1394, 18:25 عصر
Dreamweaver نسخه CS5 یه چیز دیگه است ...
هم سبک عه و هم فارسی رو پشتیبانی میکنه !
کدنویسی باهاش لذت بخشه :چشمک:

2undercover
سه شنبه 11 فروردین 1394, 19:51 عصر
Dreamweaver نسخه CS5 یه چیز دیگه است ...
هم سبک عه و هم فارسی رو پشتیبانی میکنه !
کدنویسی باهاش لذت بخشه :چشمک:

احتمالا رایانه شما خیلی قوی هست و گرنه Dreamweaver یکی از کند ترین IDE هایی هست که من دیدم.

n0o0b_sina
سه شنبه 11 فروردین 1394, 22:23 عصر
والاه من روی آخرین کانفیق لب تاپ اجراش کردم بازم کنده!!! البته توی کار با یه فایل مشکلی نداره پروژه که بزرگ میشه وا ویلا :) البته نسخه cc رو، نسخه های قبلی احتمالا سبک تر باشه
در کل به Dreamweaver علاقه داشتم ولی حیف که نمیشه استفاده کرد.

m.esmaeilzadeh
چهارشنبه 12 فروردین 1394, 13:27 عصر
من هیچ مشکلی با dreamweaver ندارم و کانفیگ سیستم شخصی ام خیلی هم بالا نیست ....

در کل اکثر ادیتورها رو تست کردم , dreamweaver خیلی بهتر بوده !

البته سلیقه ای هست , خیلی هام هستن با notepad معمولی خود ویندوز کار می کنن ;-)

ir006373
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 19:14 عصر
سلام دوستان ... من از ادیتور dreamweaver شروع کردم ... قابلیت های خوبی توش دیدم از جمله design ولی تکمیل کد ومحیط خسته کننده اش منو زده کرد ...
رفتم رو phpstorm سلکت کردن فارسی منو زده کرد تو سابلایم نبود خصلت های phpstorm منو زده کرد ... و البته visual studio با قابلیت های فراوانش منو مجذوب خودش کرد ... و بعد از اون به قابلیت هایی در phpstorm دست یافتم که هیچ کدوم نداشتن(در مورد کد های php) و اینکه در نسخه 9 phpstorm دیدم فارسی نویسی تا حدی خوب شده ولی نه کامل ... دوباره به phpstorm برگشتم ... در ضمن در هر کدوم مدت کمی برنامه ننوشتم البته در سابلایم خیلی ننوشتم و زود editor خودم رو عوض کردم .

دوستان دوتا سوال: webstorm با phpstorm فرقی هم داره ؟

و دوم اینکه می شه رنگ ها و تظیمات بسیار زیادی که در phpstorm انجام دادم رو ذخیره کنم مثل تغییر رنگ کدها و فونت ها و ... چون نمی شه نرم افزار رو آپدیت کرد و باید کلا نرم افزار رو delete کرد و دوباره نصب کرد که تنظیماتش از بین می ره (بروز بودن نرم افزار برای کد های فارسی)
{ببخشید طولانی شد . !}