PDA

View Full Version : رزرو هوشمند اتاق در هتل

maha19
جمعه 22 اسفند 1393, 12:52 عصر
سلام دوستان من موضوع پروژم همینه اما متاسفانه نمیدونم منظورش از هوشمند بودن چیه میشه اگه کسی میدونه بگه؟

id1385
جمعه 22 اسفند 1393, 16:30 عصر
هوشمند معانی مختلفی داره ولی اصولاً تو دانشگاهها و آموزشهای تئوری بیشتر از اینکه طرف نتونه اتاقی رو که قبلاً رزرو شده رو رزرو کنه و بعد از اتمام مدت رزرو و اجاره‌ی اتاق، اون اتاق دوباره تو لیست اتاق های آزادها بیاد معنی دوری به ذهن متبادر نمی کنه شما هم اگه موضوع پروژت برای دانشگاه هست بهتره بسیار ساده در نظر بگیری، دانشگاهها فقط تئوری یاد میدن و کسی از دانشگاه موفق بیرون نمیاد مگر اینکه نمره خوب بگیره و نمره خوب رو به عمل خوب نمیدن، اتفاق افتاده که دانشجو کار علمی در سطح بالا رو به استاد ارایه داده و استاد با پایین ترین نمره ایشون رو شرمنده کرده و در جواب سوال دانشجو که استاد این نمره و اون سطح تحقیق چه همخوانی دارد؟ فقط استاد با نگاه عاقل اندر سفیهش «پسرم شما هنوز در جایگاه ارایه نظریات علمی و حقوقی نیستید» جواب دانشجو رو داده.

موفق باشید

maha19
دوشنبه 25 اسفند 1393, 19:06 عصر
هوشمند معانی مختلفی داره ولی اصولاً تو دانشگاهها و آموزشهای تئوری بیشتر از اینکه طرف نتونه اتاقی رو که قبلاً رزرو شده رو رزرو کنه و بعد از اتمام مدت رزرو و اجاره‌ی اتاق، اون اتاق دوباره تو لیست اتاق های آزادها بیاد معنی دوری به ذهن متبادر نمی کنه شما هم اگه موضوع پروژت برای دانشگاه هست بهتره بسیار ساده در نظر بگیری، دانشگاهها فقط تئوری یاد میدن و کسی از دانشگاه موفق بیرون نمیاد مگر اینکه نمره خوب بگیره و نمره خوب رو به عمل خوب نمیدن، اتفاق افتاده که دانشجو کار علمی در سطح بالا رو به استاد ارایه داده و استاد با پایین ترین نمره ایشون رو شرمنده کرده و در جواب سوال دانشجو که استاد این نمره و اون سطح تحقیق چه همخوانی دارد؟ فقط استاد با نگاه عاقل اندر سفیهش «پسرم شما هنوز در جایگاه ارایه نظریات علمی و حقوقی نیستید» جواب دانشجو رو داده.

موفق باشید

اما حتی اگه منم بخوام بازم نمیتونم ساده بگیرم
از استادم پرسیدم فقط گفت فکر کنید چندتا اتاق داریم با اندازه های مختلف منتهی همگی فقط دوتخت در حالت عادی دارن
فرض کنیم من از بهمن برای تعطیلات عید یک اتاق بزرگ دو تخته رزرو کردم
چند نفر دیگه هم همین روند رو طی کردن
حالا عیده و تعداد مراجعه کننده به هتل زیاده تنها اتاق هایی که در هتل خالی هست یک اتاق دو تخته کوچک و یک اتاق یک تخته نسبتا بزرگه
حالا این سیستم باید این قابلیت رو داشته باشه که با کمترین تعداد جابه جایی و به صورت بهینه افراد رو در اتاق ها جا بده
مثلا یک خانواده 5 نفره هست و تنها اتاق های باقی مانده همون دو اتاقی هست که گفتم سیستم باید تشخیص بده که مثلا منی که یک اتاق
دوتخته بزرگ دارم جا به جا بشم و برم اون اتاق یه تخته کوچیکه یا دوتخته کوچیکه و اون خانواده 5 نفره برن اتاقی که من رزرو کردم
حالا اینو باید برای یه سیستم بزرگ در نظر گرفت
کلیاتو میدونم اما یه الگوریتم واضح تر میخوام